Lechia wygrywa w derbach

Marcin Szczepański
W Ekstraklasie górą zawsze jest Lechia
W Ekstraklasie górą zawsze jest Lechia Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)
Piąte zwycięstwo w piątych ekstraklasowych derbach Trójmiasta odniosła Lechia Gdańsk, która pokonała Arkę Gdynia 1:0! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Wiśniewski!

Do przerwy oba zespoły nie zdołały zdobyć bramki. Kilka groźnych sytuacji mieli zwłaszcza gospodarze, ale nie wykorzystali ich zarówno Surma jak i Deleu. Także Arka mogła objąć prowadzenie, ale również była nieskuteczna.

Do końca pierwszej połowy nie dotrwał Marko Bajić, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie utrzymywała się przewaga gospodarzy. Arka miała trudności ze stwarzaniem sobie bramkowych sytuacji. Lechia również nie miała wyraźnego pomysłu na ofensywę, ale w 78. minucie dopięła swego. Wrzutkę Nowaka kapitalnym uderzeniem główką wykończył Wiśniewski i dał prowadzenie Lechii, powodując euforię na trybunach!

W 82. minucie na środku boiska doszło do przepychanki z udziałem piłkarzy obu zespołów. Trzech z nich - Buvala, Bożoka i Nolla - sędzia ukarał żółtymi kartkami. Po chwili Bożok obejrzał czerwony kartonik i goście kończyli mecz w dziesiątkę!

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry aż 6 minut, ale w tym czasie Lechia spokojnie kontrolowała grę, długo rozgrywając piłkę między sobą. Arka do końca nie była w stanie zagrozić gospodarzom i Lechia odniosła kolejne derbowe zwycięstwo.