Lechista strzelił dla reprezentacji młodzieżowej, Polacy przegrali z Turcją

Jacek Czaplewski
Reprezentacja U-16 przegrała spotkanie w rozgrywanym na Ukrainie turnieju im. Wiktora Bannikowa Mirosław Szozda
Reprezentacja U-16 przegrała 1:2 z Turcją w drugim meczu Turnieju im. Wiktora Bannikowa, który odbywa się na Ukrainie. Honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobył Oktawian Skrzecz, na co dzień grający w Lechii Gdańsk.

Polacy zaczęli zmagania w grupie A od zwycięstwa 1:0 nad Białorusią (gol Adama Ryczkowskiego). Z Turkami poszło im jednak gorzej. Do 79. minuty przegrywali 0:2. Rozmiary porażki zmniejszył Skrzecz, który pojawił się na boisku w 53. minucie, kiedy to zmienił Dawida Piotrowskiego.

W sobotę, w trzecim spotkaniu, podopieczni Roberta Wójcika zmierzą się z gospodarzami turnieju, Ukrainą. Żeby awansować do dalszej fazy rozgrywek, muszą odnieść zwycięstwo, lub liczyć na potknięcie Ukraińców w meczu z Białorusią.

Polska - Turcja 1:2 (0:1)
Oktawian Skrzecz 79 - Birhan Vatansever 32' Savaş Polat 46'

Polska: Adam Makuchowski - Adrian Rejmak (73' Paweł Marczuk), Mateusz Wieteska, Damian Dudała, Bartłomiej Skowron - Dawid Piotrowski (53' Oktawian Skrzecz), Michał Borecki, Szymon Kuźma, Filip Jagiełło, Miłosz Kozak (61' Marcin Gałkowski) - Adam Ryczkowski (61' Artur Siemaszko).