Legia i Polonia w III rundzie LE

l/
Polonia Warszawa 4:0 Juvenes Dogana (San Marino)
Polonia Warszawa 4:0 Juvenes Dogana (San Marino) Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Polonia rozgromiła Juvenes Dogana 4:0, natomiast Legia wygrała 1:0 z Olimpi Rustawi. Obie stołeczne "jedenastki" pewnie awansowały do III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej.

Zapraszamy na relacje live z obu spotkań:

OLIMPI RUSTAWI 0-1 LEGIA WARSZAWA.

Legia przystąpiła do gry z 3-bramkową zaliczką wywalczoną przed tygodniem przy Łazienkowskiej. Już pierwsza akcja warszawskiego zespołu praktycznie rozstrzygnęła loosy awansu. Po podaniu Piotra Gizy bramkarza Olimpi pokonał Sebastian Szałachowski. Choć więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło, to Legia była stroną zdecydowanie przeważającą. Gruzini wprawdzie także nie rezygnowali z walki o wyrównania, ale warszawska defensywa spisywała się w pierwszych 45 minutach bardzo solidnie.
W drugiej połowie bramki już nie padły. Legioniści mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, jednak skuteczność nie była ich atutem w tym spotkaniu. Inna sprawa, że podopieczni Jana Urbana zdawali sobie sprawę z wysokiego prowadzenia w rozrachunku całego dwumeczu. Niestety mecz w Rustawi kontuzją okupił Dickson Choto.
Rywalem Legii w III rundzie LE będzie Broendby Kopenhaga.

POLONIA WARSZAWA 4-0 JUVENES DOGANA.

Polonia wygrała przed tygodniem w San Marino i nie powinna mieć kłopotów z wywalczeniem awansu. Znalazło to potwierdzenie już w 10 minucie gry, kiedy to gola dla "Czarnych Koszul" zdobył Marcelo Sarvas. Niestety podopieczni trenera Jacka Grembockiego, a szczególnie Daniel Maka, razili brakiem skuteczności. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony skutecznym wolejem popisał się Adrian Mierzejewski, Losy awansu są więc już praktycznie rozstrzygnięte.
Mimo to po przerwie padły dwa kolejne gole dla Polonii, która zdecydowanie przewyższała umiejętnościami amatorów z San Marino. Rywal był jednak wyjątkowo słabiutki, a na dobrą sprawę wygrana "Czarnych Koszul" mogła być nawet dwucyfrowa.
Rywalem "Czarnych Koszul" w III rundzie LE będzie NEC Breda.