Legia przegrała pierwszy sparing na obozie w Austrii. Universitatea Craiova zwycięska w normatywnym czasie gry i rzutach karnych

Jacek Kmiecik
Opracowanie:
@universitateacraiovaofficial/Instagram
Przebywający na zgrupowaniu w Austrii piłkarze Legii Warszawa przegrali w sparingu z rumuńskim zespołem Universitatea Craiova 0:1. Bramkę w 63. minucie zdobył Mihai Capatina po podaniu Carlosa Mory. W dodatkowym konkursie rzutów karnych również górą była czwarta drużyna minionego sezonu rumuńskiej Ligi I.

Przewaga Legii nie udokumentowana zdobyciem bramki

Spotkanie przebiegało pod dyktando Legii, ale podopieczni Goncalo Feio byli nieskuteczni. Stworzyli przynajmniej sześć okazji, ale ich strzały albo bronił rumuński golkiper, albo też trafiały w obramowanie bramki czy minimalnie mijały jej światło. W pierwszej połowie aktywni byli zwłasza Luquinhas z Marcem Gualem. Bramkę Universitatei ostrzeliwali Luquinhas, Makana Baku i Claude Goncalves. Rumuni odpowiedzieli jedną groźną okazją, którą powstrzymał Jan Ziółkowski. Do przerwy Kacper Tobiasz był w zasadzie bezrobotny.

Nowa jedenastka Legii po przerwie

Po zmianie stron Feio wystawił calkowicie zmienioną jedenastkę. Do gry po wyleczeniu urazu powrócił Rafał Augustyniak. W 58. minucie Igor Strzałek z około 25 metrów trafił w słupek, a piłka zatańczyła na linii bramkowej, ale jej nie przekroczyła. Rumuni odpowiedzieli pięknym uderzeniem z dystansu w okienko Mihaia Capatiny, którego Dominik Hładun nie był w stanie wybronić. W końcówce do wyrównania próbował doprowadzić Bartosz Kapustka, którego jeden strzał trafił w słupek, a drugi kapitalnie odbił golkiper.

Po przegranym meczu nieoczekiwany konkurs rzutów karnych

Po końcowym gwizdku sędzia zarządził… serię rzutów karnych. Skąd ten pomysł?

– Możemy się spotkać z tym elementem gry zarówno w europejskich pucharach, jak i krajowym pucharze, gdzie również mamy swoje ambicje. Staramy się trenować wszystko

– wyjaśnił Feio.

Konkurs rzutów karnych wygrała 4-3 Universitatea. „Jedenastki” dla Legii wykorzystali Pierre Nsame, Kapustka i Artur Jędrzejczyk, a do siatki nie trafili Blazow Kramer i Augustyniak.

Legia 10-dniowe zgrupowanie w Austrii rozpoczęła w sobotę. W jego trakcie rozegra jeszcze dwa sparingi, ale w nietypowym formacie 3x40 minut. 27 czerwca zmierzy się z rumuńskim FC Botosani, a trzy dni później z cypryjskim Pafos FC.

Skład Legii (I połowa): Tobiasz - Pankov, Ziółkowski, Kapuadi - Wszołek, Elitim, Goncalves, Luquinhas, Baku - Majchrzak, Gual

Skład Legii (II połowa): Hładun - Jędrzejczyk, Augustyniak, Leszczyński - Chodyna, Strzałek, Urbański, Kapustka, Morishita - Nsame, Pekhart