Legia Warszawa. Arkadiusz Malarz pierwszym bramkarzem w rezerwach. W sparingu zachował czyste konto

JCZ
Arkadiusz Malarz, wciąż bramkarz Legii Warszawa
Arkadiusz Malarz, wciąż bramkarz Legii Warszawa Bartek Syta
Legia Warszawa nie przystąpi do wiosny z Arkadiuszem Malarzem w kadrze. 38-letni bramkarz wypełni kontrakt w trzecioligowych rezerwach. W sobotę rozegrał dla nich pierwszą połowę sparingu z okręgowym Sokołem Serock (8:0).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz "jedynką" w rezerwach

Malarz stracił miejsce w składzie Legii pod koniec października. Z czasem przestał pojawiać się też na ławce rezerwowych i treningach. Nie poleciał na pierwsze zgrupowanie do portugalskiej Troi. Decyzją trenera Ricardo Sa Pinto wiosnę spędzi w drugim zespole, na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Jesienią w ten sam sposób potraktowany został Krzysztof Mączyński, który po rozwiązaniu kontraktu związał się już ze Śląskiem Wrocław.

W sobotę (19 stycznia) Malarz zaliczył 45 minut w meczu rezerw z grającym w piątej lidze Sokołem Serock. Nie dał się pokonać. W przerwie zmienił go 15-letni Jakub Ojrzyński, syn trenera Leszka Ojrzyńskiego, który ma podążać tą samą drogą co starszy o cztery lata Radosław Majecki - dziś pierwszy bramkarz seniorskiej Legii.

Arkadiusz Malarz był jedynym przesuniętym graczem, który zagrał w sobotnim meczu kontrolnym drugiej drużyny. Zabrakło Cristiana Pasquato, Chrisa Philippsa oraz Jose Kante.