PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

1

Cracovia

0

• Koniec! Legia rzutem na taśmę pokonuje Cracovię i wskakuje na pozycję lidera! Teraz Wojskowi mają trzy punkty przewagi nad Lechią i to oni są teraz bliżej mistrzostwa Polski!

• Zmiana w Legii. Carlitos żegnany brawami, a w jego miejsce wchodzi Cafu.

• Oleksiej Dytatev zmienia Sergiu Hance.

• Michal Siplak ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Carlitos pewnie zamienia karnego na gola! Co to jest za historia!

• Rzut karny dla Legii! Michał Helik fauluje Remy'ego!

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Luis Rochy. Legia marnuje dogodną okazję, a Carlitos jest wściekły na swojego klubowego kolegę.

• 5 minut doliczył Bartosz Frankowski.

• Bardzo pewna interwencja Remy'ego. Francuz naprawił swój błąd.

• Faul Remy'ego pod polem karnym Legii. Będzie groźna okazja dla gości.

• Radosław Cierzniak świetnie interweniuje przy dośrodkowanie rywali.

• Kasper Hamalainen schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Sandro Kulenović.

• Sergiu Hanca uderzył z 16 metra i trafił prosto w Radosława Cierzniaka.

• Hamalainen dostał idealnie podanie na głowę, ale jego strzał był zdecydowanie zbyt słaby.

• Bardzo niepewne interwencja Siplaka. Było blisko gola samobójczego.

• 16501 widzów zasiadło dzisiaj na stadionie Legii Warszawa.

• Dominik Nagy zmienia Sebastiana Szymańskiego.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Legii. Tym razem ukarany Luis Rocha.

• Mateusz Wdowiak opuszcza boisko. W jego miejsce melduje się Damian Dąbrowski.

• Andre Martins został ukarany żółtą kartką.

• Drugi raz zadrżała poprzeczka bramki Peskovicia! Tym razem huknął Iuri Medeiros! Ależ pecha ma dzisiaj Legia!

• Mamy przerwę w grze, gdyż Michal Pesković ucierpiał przy jednym ze starć. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Czy decyzja sędziego była prawidłowa?

• Strzał Hamalainena z 16 metrów został zablokowany i gospodarze mają rzut rożny.

• Bartosz Frankowski obejrzał sytuację i podtrzymał decyzję swojego asystenta. Nie ma gola.

• Iuri Medeiros świetnie uderza z 16 metrów i pakuje piłkę do bramki, ale sędzia stwierdził, że Szymański absorbował uwagę bramkarza i był spalony!

• Jak to się nie skończyło golem!? Vesović dograł idealnie na nogę Szymańskiego, który z 7 metrów trafia prosto w bramkarza Cracovii!

• Sebastian Szymański znalazł miejsce na strzał, uderzył po długim rogu, ale świetnie broni Pesković! Było blisko!

• Javi Hernandez zamykał akcję swojej drużyny strzałem z woleja! Piłka ostatecznie ląduje w trybunach...

• Przeciągnięte dośrodkowanie Vesovicia. Gdyby zagrał troszkę dokładniej to Carlitos miałby świetną okazję.

• Mocno bita piłka przez Szymańskiego. Nikt z jego kolegów nie zdołał jednak wbić jej do bramki.

• Świetna wymiana podań "Z pierwszej piłki" zawodników Legii. Cała akcja kończy się jednak słabym strzałem Vesovicia.

• Filip Piszcze nie wyszedł na drugą połowę. Zmienił go Javi Hernandez.

• Wracamy na Łazienkowską! Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej części meczu. Brakuje nam goli, ale też przede wszystkim sytuacji 100%. Remis jak najbardziej zasłużony, ale czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

• William Remy musiał naprawić błąd Luisa Rochy i Francuz ogląda żółtą kartkę.

• Słabiutkie dośrodkowanie Szymańskiego i Cracovia przejmuje piłkę.

• Mateusz Wdowiak przerwał akcję Marko Vesovicia i Legia będzie miał szansę na dośrodkowanie.

• 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego meczu.

• Sergiu Hanca huknął w stronę bramki, ale jego strzał został zablokowany.

• Artur Jędrzejczyk agresywnie atakuje Filipa Piszczka i doświadczony obrońca ogląda żółty kartonik.

• Filip Piszczek fauluje pod swoim polem karnym Luisa Rochę. Napastnik Cracovii zostaje ukarany żółtą kartką.

• Znowu okazja Airama Cabrery, tylko że tym razem świetnie interweniuje Cierzniak!

• Dobre uderzenie z woleja Cabrery! Zabrakło bardzo niewiele, a Cierzniak dostałby piłkę "za kołnierz"

• Nieudana próba Medeirosa. Piłka ląduje w trybunach.

• Kasper Hamalainen wpadł w pole karne, tylko że jego dogranie zostało zablokowane! Na piłkę czekał już Carlitos, który mógłby ją skierować do pustej bramki!

• Kontratak Cracovii zostaje przerwany przez świetną interwencję Williama Remy.

• Dobra wymiana podań przez zawodników gospodarzy. Zabrakło tylko dokładnego dogrania do Szymańskiego, który wbiegał w pole karne Cracovii.

• Cracovia długo utrzymuje się przy piłce, tylko że nic z tego nie wynika.

• Dobra interwencja Radosława Cierzniaka po dośrodkowaniu Wdowiaka.

• Filip Piszczek jednak wraca do gry. Wygląda to wszystko niezbyt dobrze, ale napastnik Cracovii zakomunikował trenerowi, że chce wrócić na murawę.

• Na razie Cracovia gra w 10. Filip Piszczek nie będzie mógł kontynuować gry i zaraz zostanie zmieniony.

• Filip Piszczek zderzył się przypadkowo z Domagojem Antoliciem i teraz potrzebuje pomocy medycznej.

• Fatalny błąd Artura Jędrzejczyka, który podał prosto do rywala. Reprezentant Polski ma szczęście, że zawodnik Pasów nie zdołał tego wykorzystać!

• Ależ bomba Andre Martinsa! Portugalczyk huknął i trafił prosto w poprzeczkę! Bramka do tej pory drży! Co to by była za bramka!

• Kompletnie nieudany strzał Sebastiana Szymańskiego. Piłka poszybowała wysoko ponad bramkę.

• Faul na Carlitosie na 17 metrze od bramki Cracovii! Będzie bardzo groźna okazja dla gospodarzy!

• Zagranie ręką Filipa Piszczka. Stracona szansa na zdobycie gola.

• Pierwsza groźna okazja gospodarzy! Carlitos dograł na głowę Hamalainena, tylko że Fin nie trafił czysto w piłkę.

• Bartosz Frankowski daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Oba zespoły wychodzą na murawę! Zaraz zobaczymy przywitanie kapitanów, którymi są dzisiaj Artur Jędrzejczyk oraz bardzo dobrze znany przy Łazienkowskiej Janusz Gol.

• W Legii Mateusz Wieteska dołączył do kontuzjowanych Michała Kucharczyka, Radosława Majeckiego i Adama Hlouska. Lepiej sytuacja wygląda w Cracovii, gdyż Michał Probierz nie może skorzystać tylko i wyłącznie z Marcina Budzińskiego.

• Legia ma dzisiaj podwójną motywację. Może pierwszy raz od bardzo dawna wskoczyć na pozycję lidera, po tym jak Lechia przegrała dzisiaj swój mecz 0:2. Problematyczny może być fakt, że ze składu wypadł chwalony ostatnio Mateusz Wieteska. Młody obrońca został zmieniony przez doświadczonego Williama Remy'ego.

• Oba zespoły są w znakomitej formie. Legia w ostatnich 5 meczach zdobyła 12 punktów, natomiast Cracovia o 3 oczka mniej. Ostatni pojedynek tych drużyn przy Łazienkowskiej zakończył się zwycięstwem Pasów. Jak będzie dzisiaj?

• Dobry wieczór! Czas na kolejny sobotni pojedynek Lotto Ekstraklasy! Rozpędzona Legia Warszawa gości na własnym stadionie również rozpędzoną Cracovię! Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartłomiej Modzelewski

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta / Polska Press

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. Legia i Cracovia mają do spełnienia swoje cele. Oczywiście w Warszawie jedyna możliwa opcja to obrona mistrzowskiego tytułu. Pasy natomiast walczyć będą o podium, które zapewni im miejsce w europejskich pucharach. Oba zespoły zaczynają więc pościg za swoimi bezpośrednimi rywalami.

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE

Nastroje panujące w Warszawie z meczu na mecz się poprawiają. Legia nie tylko zaczęła zdobywać punkty, ale przede wszystkim w grze podopiecznych Aleksandara Vukovicia widać chęci i zaangażowanie, a tego od dawna już brakowało.
Wojskowi w dwóch ostatnich meczach zdołali się podnieść, chociaż w obu pojedynkach do przerwy przegrywali swoje mecze. To jasno pokazuje, że mistrzowie Polski w końcu odzyskali charakter, na który kibice długo czekali.

Nie można bać się tego stwierdzenia - Legia w tym momencie jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski. Mają tyle samo punktów co Lechia Gdańsk i chociaż zajmują drugą pozycję - tuż za drużyną Piotra Stokowca to doświadczenie z ostatnich lat może dużo dać stołecznej ekipie. Patrząc na poprzednie dwa sezony to Legioniści nie przewodzili ligowej stawce po rundzie zasadniczej, a i tak udawało im się na koniec podnosić trofeum. Szczególnie po zmianie trenera Legia jest niebezpieczna dla wszystkich, a wyniki mówią same za siebie. Aleksandar Vuković studzi jednak emocje i na przedmeczowej konferencji próbował ściągnąć presję ze swoich zawodników:

- Przed nami bardzo trudny tydzień, ale będę wymagał od drużyny, by skupiła się na sobotnim meczu. Wokół zespołu po trzech wygranych robi się dobrze mi znane, niczym nieuzasadnione, przesadzanie w drugą stronę, jeśli chodzi o naszą formę. Po porażce w Krakowie mało kto widział Legię walczącą o mistrzostwo, a teraz są już tacy, którzy nas koronują. To jest naszym dużym problemem, nie możemy zacząć w to wierzyć przed meczem - skomentował sytuację szkoleniowiec Legii.

Mimo, że to Legia jest stawiana w roli faworyta to czeka ich bardzo ciężka przeprawa. Na drodze stanie im bowiem Cracovia, która w ostatnich miesiącach poczyniła ogromny progres. Przede wszystkim pokazuje to wynik ostatniego pojedynku tych drużyn przy Łazienkowskiej 3. Wtedy Pasy pewnie ograły mistrza Polski 2:0. Zgadza się, że w tym momencie w Warszawie panuje zupełnie inna atmosfera, ale ten wynik może siedzieć w głowie sztabu szkoleniowego i piłkarzy stołecznej drużyny.

Cracovia zakończyła rundę zasadniczą z przytupem. Wiadomo było, że nie złożą broni przed Lechią Gdańsk, ale takiego wyniku mało kto się spodziewał. Sam fakt, że na tablicy pojawił się wynik 4:2 dla podopiecznych Michała Probierza był sporym zaskoczeniem, ale w tym pojedynku Cracovia była po prostu dużo lepsza i to w każdym aspekcie.

- Po lutowym zwycięstwie w Warszawie nie ma już takiej presji, że Cracovia od dawna nie wygrała na Legii. Zostało to przełamane, ale nie ma co ukrywać, że to legioniści są zdecydowanym faworytem do mistrzostwa. Punkty tak się rozdzieliły, że będą rywalizowali o tytuł z Lechią. Do walki może włączyć się jeszcze Piast, jeżeli wygra w Gdańsku, a my w Warszawie. Piłka pokazuje jednak, że Legia jest doświadczonym zespołem, który już od kilku lat ma presję i ją wytrzymuje. Tym bardziej musimy być bardzo skoncentrowani - docenia klasę rywala Michał Probierz.

Oba zespoły przystąpią do tego meczu w świetnej formie, tak więc spodziewamy się znakomitego widowiska. W Legii niestety kontuzji nabawili się Michał Kucharczyk i Mateusz Wieteska, którzy byli chwaleni po ostatnich pojedynkach. Szczególnie stoper warszawskiego zespołu doznał poważnej kontuzji, gdyż ma złamane dwie kości - jarzmową oraz szczękową.

Legia Warszawa - Cracovia ONLINE TRANSMISJA TV

Mecz 31. kolejki Lotto Ekstraklasy rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej w sobotę, 20 kwietnia 2019 roku, o godz. 20:30. Transmisja spotkania w Canal+ Sport od godz. 20:25. Wcześniej, bo o godz. 20, na antenie stacji rozpocznie się przedmeczowe studio. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.