Legia Warszawa

3

Cracovia

1

• Koniec! Pan Mariusz Złotek kończy emocjonujący mecz w Warszawie. Jego bohaterem bezapelacyjnie Nemanja Nikolić, który trafił do siatki trzykrotnie, a mógł skończyć mecz z jeszcze lepszym dorobkiem. My dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

• Ależ gorąco! Najpierw pod bramką Legii, kiedy w polu karnym Dialiba nie zabrał się z piłką. Po chwili pod drugą bramkę, pod którą znalazł się Nikolić. Węgier miał szansę na czwarte trafienie, ale minimalnie chybił!

• Dłuższe podanie z obrony do stojącego pod polem karnym Cracovii Trickovskiego. Macedończyk przyjął piłkę i zdecydował się na strzał z dystansu. Ponad poprzeczką.

• Cracovia jeszcze próbuje atakować, ale jest sukcesywnie wypychana przez legionistów spod ich pola karnego.

• Arbiter przedłuża mecz aż o pięć minut!

• Ostatnia zmiana w Legii. Schodzi Dominik Furman, a w jego miejsce Stojan Vranjes.

• Wydawało się, że goście będą mieli dobrą okazję do kontry, ale Bartosz Kapustka został zatrzymany przez Jakuba Rzeźniczaka.

• Macedończyk szybko miał swoją okazję do zdobycia bramki, ale Sandomierski nie miał większych problemów z jego uderzeniem.

• Czerczesow chce rozruszać grę swojego zespołu i daje szansę Trickovskiemu, który zastępuje Kucharczyka.

• Cracovia zaczęła atakować odważniej, ale gospodarze z powodzeniem odpierają ataki.

• Kapustka podał w pole karne do Jendriska, a ten uderzył w dalszy róg. Mimo podjęcia interwencji Dusan Kuciak nie sięgnął piłki.

• Gooool!!! Jendrisek. Cracovia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

• Sędzia wznowił mecz i już było groźnie pod bramką Cracovii. W polu karnym zaczął szaleć Bereszyński. Rezerwowy Legii zakręcił rywalem, a później dwa razy uderzył na bramkę. Jego pierwszy strzał obronił Sandomierski, a drugi był niecelny.

• Zanim obie drużyny wznowią grę, będziemy mieli zmianę w Cracovii - Zjawiński za Cetnarskiego.

• Kibice Cracovii zaczęli prawdziwe show - nad murawą zaczął się unosić dym. Za wiele nie widać, więc sędzia decyduje się na chwilowe przerwanie gry.

• Stanisław Czerczesow decyduje się na zmianę. Bereszyński za Guilherme

• Sretenović dogrywał w pole karne, ale Jakub Rzeżniczak wybił piłkę na rzut rożny. Po kornerze główkował Dąbrowski, ale Kuciak złapał futbolówke bez najmniejszych problemów.

• Nemanja Nikolić próbował wykorzystać fakt, że Sretenović wyciągnął rękę i chciał wymusić rzut wolny. Sędzia nie dostrzegł w tej sytuacji przewinienia.

• Michał Pazdan ukarany żółtą kartką za faul na Dąbrowskim.

• Damian Dąbrowski podawał do Boubacara Dialiby. Defensorzy Legii dobrze się przesunęli i złapali zawodnika "Pasów" na pozycji spalonej.

• Nemanja Nikolić chciał wystąpić w roli asystenta, ale jego podanie do Tomasza Brzyskiego było nieprecyzyjne.

• Boubacar Dialiba chciał przerzucić piłkę nad Dominikiem Furmanem, ale ten okazał się sprytniejszy i przejął futbolówkę.

• Legia Warszawa - Cracovia

• Guilherme dograł w pole karne do Tomasza Jodłowca, ten wyłożył futbolówkę na środek szesnastki, gdzie Nemanja Nikolić dopełnił formalności!

• GOOOOOOL! NEMANJA NIKOLIĆ! HAT-TRICK!

• Było niebezpiecznie pod bramką Legii. W ostatniej chwili udanym wślizgiem Kapustkę powstrzymał Łukasz Broź.

• Kapustka wrzucił piłkę w pole karne, ale dośrodkowanie zablokował Lewczuk. Po rzucie rożnym piąstkował Kuciak.

• Legia dobrze gra pressingiem, co powoduje, że piłkarze "Pasów" nie są w stanie dłużej utrzymać się przy piłce na połowie gospodarzy.

• Covilo główkował po rzucie rożnym. Strzał pomocnika "Pasów" był lekki i nie sprawił problemów Dusanowi Kuciakowi.

• Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Tomasz Jodłowiec. Futbolówkę przejął wbiegający w pole karne Nemanja Nikolić i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

• GOL! Znowu dla Legii i znowu Nikolić

• Podania Kapustki nie odebrał Diabang i piłka poleciała prosto do Kuciaka

• Dąbrowski próbował wypuścić Diabanga prawą stroną, ale piłkę przejął Brzyski.

• Na murawie leży Covilo. Nie może pozbierać się po ciosie w głowę

• Indywidualna akcja Jakuba Wójcickiego prawym skrzydłem. Zawodnik Cracovii został jednak zatrzymany przez walczącego w defensywie Michała Kucharczyka.

• Z kolei Boubacar Dialiba zastąpił Łotysza Denissa Rakelsa.

• Jacek Zieliński przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Deleu wszedł Jakub Wójcicki.

• Piłkarze ponownie na boisku. Arbiter rozpoczął drugą połowę.

• Koniec I połowy! Do przerwy Legia prowadzi z Cracovią 1:0 po trafieniu Nemanji Nikolicia.

• Strzał z dystansu Kapustki okazał się wyjątkowo niecelnym

• Dośrodkowanie Deleu odebrał głową Covilo ale jego strzał okazał się zbyt słaby aby zaskoczyć Kuciaka

• Rzut wolny dla Legii. Futbolówka pomknęła prosto w Sandomierskiego

• W sytuacji sam na sam znalazł się Jendrisek. Nie zdołał jednak pokonać Kuciaka

• Przed kolejną szansą stanął najpierw Kucharczyk a później Guilherme. Pierwszy z nich niekryty podawał zamiast uderzać na bramkę a próba drugiego była po prostu niecelna.

• Szybkim kontratakiem Cracovia zdołałą wywalczyć jedynie rzut rożny. Piłka po kopnięciu Cetnarskiego poleciała na głowę jednego z kolegów ale strzał nie zdołał zaskoczyć Kuciaka

• Szybki rajd Kucharczyka zakończył się świetnym podaniem w stronę Nikolicia. Piłkę w ostatniej chwili przejął jednak Polczak i tym samym uratował drużynę przed stratą kolejnej bramki

• Jendrisek nie zdołał odebrać długiego podania od Jaroszyńskiego. Piłkę w polu karnym spokojnie przejął Rzeźniczak

• Dobre wyjście Sretenovicia zakończyło atak Legii jeszcze przed polem karnym

• PRawą stroną przebił się Jendrisek ale niecelnie podał do Covilo.

• Guilherme popędził prawą stroną, minął kilku rywali i skręcił na środek. Posłał piłkę do Kucharczyka. Ten uderzył na bramkę ale na posterunku stał już Sandomierski

• Kucharczyk wypuścił lewą stroną Nikolicia, ale na drodze stanął mu Deleu

• Faul w środku pola na Eriku Jendrisku

• Strzał Kapustki bez problemu wybronił Kuciak

• Trochę zamieszania pod polem karnym Sandomierskiego. Wszystko zakończył dobry powrót Dąbrowskiego.

• Długie podanie do Rakelssa zostało odebrane przez Pazdana

• Niecelne podanie Nikolicia w kierunku Kucharczyka spokojnie odebrał Polczak

• Na spalonym złapany został Nemanja Nikolić

• Żółtą kartką za przepychanki ukarany Deleu.

• Faul w ataku Damiana Dąbrowskiego sprokurował małą sprzeczkę pomiędzy zawodnikami obu drużyn

• Dobra reakcja Sandomierskiego uratowała krakowian przed stratą gola po strzale Brzyskiego

• Rajd Kucharczyka zatrzymał się na nogach Polczaka. Tym razem rzut rożny

• Piłkę z wolnego wykonywanego przez Brzyskiego odebrał Covilo.

• Prawą stroną pędzili legioniści, ale faulem zatrzymał go jeden z rywali. Będzie rzut wolny

• Po podaniu Pazdana pojedynek z Polczakiem po lewej stronie boiska przegrał Guilherme

• Rajd lewą stroną Kucharczyka zakończuł się podaniem do Furmana. Ten nie zdołał się jednak przedrzeć przez Deleu

• Łatwa strata Jendriska w środku boiska nie zakończyła się atakiem Legii dzięki dobrej grze defensorów Cracovii

• Po prawej stronie o piłkę zawalczył Rakelss. Ładnie dośrodkował w pole karne, ale tam piłki nie opanował Kapustka

• Kolejny rajd prawą stroną Kucharczyka tym razem zatrzymał Deleu

• Z kontratakiem wybiegł Kucharczyk, ale oddał niecelny strzał.

• Rzut wolny Cetnarskiego nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Kuciaka

• Stracony gol pobudził Cracovię do ataku. W polu karnym znaleźli się kolejno Kapustka oraz Rakelss, ale żaden z nich nie oddał strzału.

• Ogromne błędy na własnej połowie Cracovii. Pozwolili rywalom spokojnie przebiec środkiem boiska i pozostawili niepilnowanego Nikolicia. Ten nie mógł tego nie wykorzystać. W sytuacji sam na sam bez problemu pokonał Sandomierskiego.

• GOL Nikolić dał warszawiakom prowadzenie

• Kolejny atak Cracovii. Z dwójkową akcją wyszli Kapustka z Rakelssem ale uderzenie tego drugiego powędrowało prosto w ręce Kuciaka.

• Długie podanie Kucharczyka przejął Sandomierski

• Covilo wbiegł na połowę Legii ale tam nie zdołał wyminąć Igora Lewczuka

• Z kontratakiem pędził Guilherme, ale padł sfaulowany przez jednego z krakowian. Rzut wolny wykonywał Rzeźniczak. Piłka poleciała do stojących w polu karnym legionistów i po strzale minęła się o centymetry z słupkiem.

• Po rożnym Cetnarskiego piłka znalazła się pod nogami przeciwników.

• Pod bramką rywala pierwsi znaleźli się goście i od razu wywalczyli rzut rożny.

• Zaczynamy! Od środka Cracovia

• Za nami losowanie stron a z trybun niesie się już gromki doping.

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilkę zaczynamy.

• Do premierowego gwizdka pozostało już tylko nieco ponad pięć minut. Na trybunach przy Łazienkowskiej pojawiło się już wielu kibiców. Szczególnie licznie swoich ulubieńców przyjechali wspierać kibice z Krakowa. Czy ich doping poniesie Pasy do zwycięstwa?

• - Gdybym miał typować, postawiłbym na zwycięstwo Legii. Oczywiście nie skreślam Cracovii, natomiast bodziec spowodowany zmianą trenera, nową rywalizacją o miejsca w składzie, powinien zadziałać na korzyść legionistów - mówi Jacek Magiera, który ekstraklasową karierę zakończył w barwach klubu z ulicy Józefa Kałuży.

• Cracovia uzbierała w 11 kolejkach punkt więcej od Legii i zajmuje w tabeli trzecie miejsce, tuż nad Wojskowymi. - Jesteśmy mocni psychicznie. Wiemy, na co nas stać. To nie my musimy bać się tego meczu, to nie my musimy wygrać. To Legia jest pod presją. A my postaramy się sprawić niespodziankę - zapowiada Dariusz Zjawiński, napastnik Pasów z przeszłością w Legii.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Pilarz – Dialiba, Zjawiński, Wójcicki, Wołąkiewicz, Budziński, Rymaniak.

• Ławka rezerwowych Legii: Malarz – Saganowski, Bereszyński, Kopczyński, Prijović, S. Vranjes, Trickovski.

• Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania, w którym Legia w premierowym meczu Stanisława Czerczesowa w klubie z Łazienkowskiej zmierzy się z Cracovią.