• Michał Rakoczy - 4 (Jani Atanasov - 3)
    • Patryk Makuch - 3 (Paweł Jaroszyński - 3)
    • Benjamin Kallman - 3
  • Koniec meczu. Legia Warszawa remisuje z Cracovią (2:2).

Gospodarze pozostają na drugim miejscu w tabeli z 39 punktami na koncie. Strata do Rakowa wynosi jednak 7 "oczek". Z kolei Cracovia, która zgromadziła 29 punktów, jest na 6. miejscu.

• Patryk Sokołowski zmienia Bartosza Kapustkę.

• Josue "łamie" akcję z prawej strony pola karnego do środka. Uderza z ok. 18 metrów nad poprzeczką!

• ... akcja straciła na tempie, przez co piłkarze Kosty Runjaica zdążyli wrócić. Dośrodkowanie Pawła Jaroszyńskiego z lewej strony nie znalazło adresata w polu karnym; jeszcze Benjamin Kallman był na spalonym.

• [WIDEO] GOLA NAWROCKIEGO, JUGASA I PEKHARTA

• I jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodarzy. Radzą sobie piłkarze Cracovii, którzy wychodzą z kontrą...

• Mocne zagranie w pole karne do Makana Baku. Uprzedza go David Jablonsky, który wybija na rzut rożny.

• Piotr Lasyk dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego. Karol Niemczycki łapie piłkę do "koszyczka".

• Jani Atanasov upomniany żółtą kartką za faul.

• Dokładne dośrodkowanie na środek pola bramkowego, skąd Maik Nawrocki główkuje w stronę lewego słupka! Wyciągnięty jak struna Karol Niemczycki odbija piłkę do boku, ale pod nogi Tomasa Pekharta! Ten z bliska doprowadza do remisu!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM TOMAS PEKHART!!!

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut wolny. Piłka ustawiona blisko linii 16. metra.

• Makana Baku zmienia Pawła Wszołka.

• Robert Pich zmienia Ernesta Muciego.

• Kacper Śmiglewski zmienia Michala Siplaka.

• Mateusz Bochnak zmienia Karola Knapa.

• Podrażnieni Legioniści rzucili się do ataku. Dośrodkowanie nie znajduje adresata, piłkę łapie Karol Niemczycki.

• Ależ odpowiedź piłkarzy Jacka Zielińskiego! Jani Atanasov podaje prostopadle w pole karne do Pawła Jaroszyńskiego, któego strzał z ostrego kąta paruje Kacper Tobiasz! Dobitka Benjamina Kallmana sprzed linii bramkowego została zablokowana, ale do odbitej piłki dopada Jakub Jugas, który wolejem z bliska stawia kropkę nad "i"!

• CRACOVIA ZNÓW PROWADZI! STRZELCEM JAKUB JUGAS!!!

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie niespodziewanie pojawił się Maik Nawrocki! Ten uderzeniem bez przyjęcia kieruje piłkę do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Karola Niemczyckiego!

• LEGIA WYRÓWNUJE! GOL MAIKA NAWROCKIEGO!!!

• Po dośrodkowaniu Pawła Wszołka Ernest Muci odwraca się z piłką w polu karnym i uderza w stronę bramki! Został jednak zablokowany!

• Michal Siplak jest poza boiskiem, ale pokazuje, że jest wszystko w porządku. Zaraz goście będą w komplecie.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny "Pasów" zajmuje się Michalem Siplakiem, który nie podnosi się z murawy.

• Tomas Pekhart na spalonym.

• 15 182 widzów na stadionie Legii.

67% Posiadanie piłki 33%

• Bilard w środku pola i seria górnych zagrań. Jeszcze Bartosz Kapustka przejmuje piłkę w "szesnastce". Jego zagranie przed bramkę do Tomasa Pekharta było poza zasięgiem.

• Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia na bliższy słupek. Bez zarzutu radzą sobie goście.

• Legioniści w ataku pozycyjnym. Przyczajona Cracovia czeka na błąd, by ruszyć z kontrą

• Paweł Jaroszyński zmienia Patryka Makucha.

• Filip Mladenović ruszył lewą stroną. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, rzut rożny.

• A jednak - nie ma rzutu karnego! Wcześniej Yuri Ribeiro nieprzepisowo odepchnął Michala SIplaka!

Michal Siplak

• Sędzia przerywa grę i biegnie do monitora VAR! Przy walce o pozycję piłka trafiła w rękę Michala Siplaka. To może być drugi rzut karny dla Legii!

• Groźnie zapowiadała się akcja Legii prawą stroną. Po interwencji obrony zyskała rzut rożny. Dośrodkowanie z prawego narożnika nie przyniosło zagrożenia pod bramką "Pasów".

• [WIDEO] KAROL NIEMCZYCKI BRONI "JEDENASTKĘ" JOSUE

• Benjamin Kallman ścigał się na lewej stronie z Maikiem Nawrockim. Zgubił rywala, po czym zagrywa płasko na środek "szesnastki" do Patryka Makucha. Przewidział to Artur Jędrzejczyk, który przejmuje piłkę.

• Jani Atanasov zmienia Michała Rakoczego.

• Bartosz Slisz zameldował się na prawej stronie. Dośrodkowaniem chciał znaleźć przed bramką Tomasa Pekharta, ale zagrał za lekko.

• Tomas Pekhart zmienia Macieja Rosołka.

• Za mocne zagranie Josue do Pawła Wszołka. Goście bez pośpiechu wznawiają grę z "piątki".

• Po dośrodkowaniu z narożnika na dalszy słupek najwyżej wyskakujeJakub Jugas, który uderza głową! Piłka obija POPRZECZKĘ!

• Z kontrą ruszyła Cracovia. Z ostrego kąta uderza Benjamin Kallman i po rykoszecie piłka przelatuje nad poprzeczką!

• KAROL NIEMCZYCKI PRZENOSI PIŁKĘ NAD POPRZECZKĄ!!!

Josue uderza w środek, pod poprzeczkę! Bramkarz Cracovii wyczekał i powstrzymuje kapitana Legii!

• Piotr Lasyk nie miał wątpliwości - Michal Siplak skosił Pawła Wszołka Paweł Wszołek i Michal Siplak

• Dośrodkowanie Josue nie znajduje adresata po zagraniu "zewniakiem". Jeszcze piłkę dostaje Paweł Wszołek, którego skosił Michal Siplak. Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• Kapitalna skuteczność młodzieżowca

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką "Pasów". Jeszcze faulowany był Cornel Rapa. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Bartosz Kapustka wypuścił prostopadłym podaniem Filipa Mladenovicia, który z narożnika pola bramkowego uderza w stronę dalszego rogu! "Pajacykiem" a' la Artur Boruc odbija nogą strzał Serba; piłka wyszła na rzut rożny!

• A teraz zakotłowało się pod bramką Karola Niemczyckiego. Najpierw wzdłuż linii końcowej w pole karne biegł Paweł Wszołek, który podaje przed bramkę do Macieja Rosołka, ale ten nie sięgnął piłki. Po chwili strzał z "szesnastki" został zablokowany.

• Dokładny przerzut na lewą stronę do szeroko ustawionego Filipa Mladenovicia. Ten zwlekał z zagraniem i poradził sobie z nim Cornel Rapa.

• Legia zaczyna drugą połowę!

• Każdy: Selekcjonerze, jak jest? Selekcjoner: santos

• Wracamy do Warszawy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 20. kolejki Ekstraklasy między Legią a Cracovią. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Michała Rakoczego Cracovia prowadzi na wyjeździe Legią (1:0).

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• A teraz Paweł Wszołek wbiegł z piłką w pole karne. Przełożył ją do lewej nogi, po czym uderzył obok dalszego rogu!

• Ciekawie zapowiadała się akcja Legii, która mogła dać wyrównanie tuż przed przerwą! Pograli Ernest Muci, Bartosz Kapustka i Paweł Wszołek. Ostatnio z wymienionych wycofał piłkę przed pole karne do nadbiegającego Josue, a ten uderza technicznie obok dalszego (lewego) spojenia!

• Z zawodnikami wszystko w porządku

Rzut rożny Legii nie sprawił zagrożenia.

• Groźne dośrodkowanie Pawła Wszołka na dalszy słupek. Tam zderzyli się Jakub Jugas i Cornel Rapa. Przerwa w grze.

• Seria zostanie przedłużona?

• Karol Niemczycki bez wysiłku łapie piłkę do "koszyczka" po anemicznym uderzeniu Macieja Rosołka zza pola karnego.

• Dośrodkowanie Karola Knapa z rzutu wolnego nie sprawiło problemu obronie Legii.

• Legia - Cracovia

• 4 Strzały 4
    • 0 Strzały celne 1
  • Karol Niemczycki pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu x prawej strony. Zdecydowanym wyjściem uprzedził Pawła Wszołka.

• Josue chciał prostopadłym podaniem uruchomić w polu karnym Macieja Rosołka i Ernesta Muciego. Na linii zagrania znaleźli się zawodnicy w ciemnych strojach.

• W odpowiedzi seria dośrodkowań w pole karne Craocvii. Karol Niemczycki pewnie łapie piłkę po zagraniu Bartosza Kapustki.

• Po chwili próbował Takuto Oshima i pomylił się nieznacznie, Piłka po jego uderzeniu minęła słupek!

• Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Po rzucie rożnym Michal Siplak główkuje nad bramką.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Cornel Rapa dostaje dobre podanie. Wrzuca na środek pola bramkowego, gdzie wyskoczyli Patryk Makuch i Benjamin Kallman. Żaden z nich nie uderzył w stronę bramki.

• [WIDEO] GOL MICHAŁA RAKOCZEGO

• Karol Knap uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka przelatała tuż nad poprzeczką i opadła na górnej siatce!

• Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką za faul. A niedawno wrócił z "kartkowej" pauzy.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Cracovii prawą stroną. Została przerwana faulem blisko narożnika pola karnego.

• Ernest Muci decyduje się na drugie uderzenie z dystansu. Do bramki miał ok. 25 metrów; został jednak zablokowany.

• Filip Mladenovic popracował teraz w defensywie. Wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie. Jeszcze trafił w rywala i to zawodnicy Kosty Runjiaica wznawiają grę z autu.

• Maciej Rosołek dostaje piłkę w polu karnym. Zwlekał ze strzałem i został zablokowany. Legioniści mają jednak czwarty rzut rożny.

• W Cracovii liczą na przedłużenie serii

• Ernest Muci podholował piłkę kilka metrów i huknął zza linii 16. metra. Piłka o centymetry poleciała nad dalszym (prawym) spojeniem słupka z poprzeczką!

• Goście radzą sobie bez zarzutu przed własną bramką.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do ataku. FIlip Mladenović wywalczył rzut rożny po interwencji Cornela Rapy.

• Pierwsza okazja piłkarzy Jacka Zielińskiego została zamieniona na bramkę!
    Michał Rakoczy przejmuje piłkę za krótko zagraną do bramkarza przez Filipa Mladenovicia i "zabrał się" z nią w pole karne Legii. Płaskim uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonuje Kacpra Tobiasza!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM MICHAŁ RAKOCZY!!!

• Yuri Ribeiro wyskakuje najwyżej do centry Josue! Uderza głową nad bramką.

• Po chwili "Pasy" musiały odeprzeć kolejne dośrodkowanie. Tym razem po wrzutce Pawła Wszołka wybijają za linię końcową.

• Po krótkim rozegraniu centruje na dalszy słupek, gdzie akcję "zamykał" Artur Jędrzejczyk. Jego zgranie nie znalazło adresata przed bramką Karola Niemczyckiego.

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Josue spokojnie ustawia piłkę w narożniku...

• Josue ostro potraktowany w środku pola przez Takuto Oshimę, który postawił "stempel" na nodze kapitana Legii. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Legia: Josue (6 goli), Filip Mladenović (5), Paweł Wszołek (4)
    • Cracovia: Benjamin Kallman i Michał Rakoczy (po 4), Patryk Makuch (3), Jakub Myszor (2)
  • Na trybunach niedzielny hit ma obserwować selekcjoner Fernando Santos. Zawody poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. Za VAR odpowiadać będą Paweł Malec oraz Marcin Borkowski.

• Skład Cracovii

• W rundzie jesiennej Legia uległa "Pasom" aż 0:3. Rewanż przy Łazienkowskiej zostanie rozegrany już na nowej murawie, którą kilka dni temu rozkładano mimo mroźnej aury. Rolki z trawą przywieziono z Węgier. - Jesteśmy zadowoleni z wymiany murawy, mamy nadzieję, że piłka będzie lepiej "chodzić" między zawodnikami i będziemy mogli zaprezentować ładny, kombinacyjny futbol, na pewno lepszy niż miało to miejsce ostatnio - stwierdził trener Kosta Runjaić.

• Skład Legii Warszawa

• Zespół ze stolicy jako jedyny w PKO Ekstraklasie nie stracił w tym roku żadnego punktu. Najpierw u siebie pokonał 3:2 Koronę Kielce, a następnie w delegacji Zagłębie Lubin 2:1. W razie wygranej z Cracovią do pięciu punktów zmniejszy stratę do lidera z Częstochowy.

• .. a na relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po meczu dla "koneserów" w Zabrzu, gdzie Górnik bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom, przenosimy się do Warszawy na starcie Legii z Cracovią. W przypadku gospodarzy zwycięstwo pozwoli zmniejszyć stratę do Rakowa Częstochowa do 5 punktów. Z kolei "Pasy" mogą awansować na piątą lokatę.

Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk...

Legia - Cracovia LIVE! Wicelider zbliży się do Rakowa?

Legia - Cracovia LIVE! Wicelider zbliży się do Rakowa? ©Wojciech Matusik

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. Stołeczna drużyna chce kontynuować pościg za liderem spod Jasnej Góry. O trzeci z rzędu komplet punktów powalczy z "Pasami", z którymi jesienią nie miała nic do powiedzenia. Początek spotkania o godz. 17:30. Gdzie oglądać mecz Legia - Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Cracovia ONLINE

- Cracovia potrzebuje stosunkowo niewiele posiadania piłki, by dojść do sytuacji, gra bardzo agresywnie w obronie i konsekwentnie do przodu, jest też w ligowej czołówce, jeśli chodzi o stałe fragmenty. Będzie to spotkanie przeciwnych stylów gry, przeciwieństw, z jeden strony ofensywa, z drugiej obrona. Jeśli przez 90 minut będziemy realizować wytyczne i założenia, to sądzę, że mecz ułoży się po naszej myśli.

Wiodącym zawodnikiem Legii w ostatnim czasie jest Josue. Wyłącznie z gry Portugalczyka może być kluczem do sukcesu przyjezdnych. - Jeśli da się mu miejsce, jeśli nie poczuje presji, to potrafi zrobić cuda. Nie ukrywam, że ciągnie Legię. Mamy plan, by ją zatrzymać, by zneutralizować atuty Josue. Przy stałych fragmentach nie jest to możliwe. Nie możemy doprowadzić do wielu takich sytuacji - przyznał trener Jacek Zieliński.

Nie zagrają w meczu Legia - Cracovia:
Legia: Carlitos, Blaz Kramer, Lindsay Rose (urazy)

Cracovia: Jakub Myszor, Mathias Rasmussen, Kamil Pestka (urazy).

Legia Warszawa - Cracovia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Legia - Cracovia w Canal+ Premium. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Komentują Adam Marchliński oraz Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Legia Warszawa - Cracovia CANAL+ PREMIUM