Mecz Legia Warszawa - Flora Tallinn ONLINE. Wygrać i to...

Mecz Legia Warszawa - Flora Tallinn ONLINE. Wygrać i to najlepiej bez utraty bramki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, 2. runda eliminacji
2021-07-21 21:00

Legia Warszawa

2

Flora Tallin

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Spotkanie rewanżowe w Tallinie zostanie rozegrane w przyszły wtorek o godzinie 18:00.

• Koniec meczu w Warszawie! Legia rzutem na taśmę wygrywa z Florą Tallin 2:1 i w dobrej pozycji przystąpi do meczu rewanżowego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Mladenovića jeden z obrońców Flory zbyt krótko wybił piłkę, ta trafiła do Rafaela Lopesa, który potężnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Rafael Lopes w samej końcówce daje prowadzenie Legii Warszawa!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Sergei Zenjov został ukarany żółtą kartką za faul na Filipie Mladenoviću.

• Luquinhas zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

• Josip Juranović ponownie dośrodkował w pole karne Flory Tallin, ale ponownie żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Konstantin Vassiljev wpadł z piłką w pole karne Legii, ale w ostatniej chwili odebrał mu piłkę Andre Martins.

• Josip Juranović dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo niecelnie i żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Natomiast Sten Reinkort zmienił Rauno Sappinena.

• Dwie zmiany w szeregach Flory Tallin. Markus Poom pojawił się w miejsce Markusa Soometsa

• Josip Juranović dośrodkował wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Legia długo utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Filip Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Mateusza Wieteski, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił jeden z obrońców rywali!

• Josue z rzutu wolnego uderzył wprost w mur zawodników Flory Tallin.

• Pierwsza zmiana w szeregach Flory Tallin. Ken Kallaste pojawił się w miejsce kontuzjowanego Marco Lukki.

• Luquinhas został sfaulowany blisko pola karnego rywali i Legia będzie miała szansę na zagrożenie bramki rywala.

• Tomas Pekhart sfaulował w ofensywie jednego z rywali w polu karnym Flory.

• Marco Lukka ucierpiał po jednym ze starć w środku pola.

• Kolejny raz Legia Warszawa łatwo straciła piłkę przy rozegraniu piłki w środku pola.

• Kolejne dośrodkowanie Filipa Mladenovića, tym razem na głowę Rafaela Lopesa, ale ten uderzył niecelnie.

• Dośrodkowanie Filipa Mladenovića trafiło wprost na głowę Artura Jędrzejczyka, ale jego strzał znakomicie obronił bramkarz Flory!

• Luquinhas dostał piłkę w polu karnym Flory, gracz Legii minął rywala, ale dośrodkował zbyt mocno w pole bramkowe rywali.

• Trzecia zmiana w barwach Legii Warszawa. Rafael Lopes pojawił się w miejsce Mateusza Hołowni.

• Legii kompletnie nie układa się rozgrywanie piłki w środku pola. Gospodarze bardzo łatwo tracą piłkę bez naciskania przez przeciwników.

• Druga zmiana w szeregach Legii Warszawa. Josue pojawił się w miejsce Mahira Emreliego.

• Henrik Ojamaa dostał piłkę w polu karnym Legii, minął dwóch zawodników i wystawił idealnie do Rauno Sappinena, który z zimną krwią precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Flora Tallin doprowadza do wyrównania po trafieniu Rauno Sappinena!

• Dośrodkowanie Andre Martinsa trafiło na głowę Mateusza Wieteski, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Legia Warszawa wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Sergei Zenjov dośrodkował w pole karne Legii, ale tam piłka nie trafiła do żadnego z jego partnerów.

• Początek drugiej części meczu bardzo spokojny, żaden z zespołów nie chce odważniej zaatakować bramkę rywala.

• Rozpoczynamy drugą część tego spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Warszawie. Do przerwy Legia Warszawa prowadzi z Florą Tallin 1:0 po bramce Bartosza Kapustki.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Flory, ale tam Tomas Pekhart sfaulował rywala.

• Konstantin Vassiljev dośrodkował w pole karne Legii, ale tam Henrik Pürg uderzył bardzo niecelnie.

• W końcówce pierwszej połowy to Flora ma więcej z gry, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Moment nudniejszej gry. Piłka jest głównie rozgrywana w środku pola. Legia częściej się przy niej utrzymuje, ale teraz niewiele z tego wynika.

• Henrik Ojamaa zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale z łatwością piłkę wyłapał Artur Boruc.

• Sergei Zenjov dostał piłkę po prawej stronie boiska, złamał akcję do środka i oddał minimalnie niecelny strzał!

• Mateusz Hołownia stracił piłkę na własnej połowie, ruszył z nią Sergei Zenjov, wpadł w pole karne Legii, ale jego uderzenie znakomicie obronił Artur Boruc!

• Filip Mladenović zagrał w pole karne Flory do Luquinhasa, ale ten w znakomitej sytuacji nie zdołał trafił w bramkę rywali!

• Legia coraz mocniej naciska przeciwników. Teraz Luquinhas uruchomił po prawej stronie Artura Jędrzejczyka, ale ten dośrodkował wprost w nogi rywala.

• Dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva nie spowodowało zagrożenia pod bramką Legii.

• Teraz Flora Tallin nieco dłużej utrzymała się przy piłce i wywalczyła faul niedaleko pola karnego Legii.

• Znakomita, kombinacyjna akcja Legii po której piłka trafiła do Andre Martinsa w polu karnym rywali, ale ten uderzył bardzo niecelnie!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Marco Lukka za faul na Jasipie Juranoviću.

• Filip Mladenović wpadł z piłką w pole karne Flory, ale podał niedokładnie do partnerów.

• Josip Juranović dośrodkował w pole karne gości, ale piłka nie trafiła do żadnego z legionistów.

• Luquinhas już zameldował się rywalowi ogrywając go z łatwością, po czym został sfaulowany.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie było zagrożenia pod bramką Legii.

• Po błędzie Mateusza Hołownii w pole karne Legii wpadł Rauno Sappinen, ale dograł niedokładnie i goście wywalczyli tylko rzut rożny.

• Mahir Emreli ruszył prawą stroną boiska, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i ostatecznie ją stracił.

• Bartosz Slisz pojawia się na murawie w miejsce kontuzjowanego Bartosza Kapustki.

• Bartosz Kapustka prawdopodobnie ucierpiał przy radości po zdobytej bramce i za moment będzie musiał opuścić boisko!

• Bartosz Kapustka dostał piłkę na połowie boiska i ruszył z piłką w kierunku bramki rywala. Kapustka minął kilku przeciwników po czym uderzył z linii pola karnego rywali i umieścił piłkę w bramce przeciwników!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Bartosz Kapustka otwiera wynik spotkania w Warszawie!

• Na samym początku spotkania Legia Warszawa spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Każdy z zawodników Legii chce poczuć piłkę.

• Rozpoczynamy pierwszy mecz 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Warszawie. Za moment rozpoczniemy to spotkanie.

• Oto skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

• Dzisiaj w drużynie Flory Tallin wystąpi trójka graczy, która w przeszłości grała w polskiej lidze. Są to Konstantin Vassiljev, który grał między w Piaście Gliwice i Jagiellonii Białystok, Henrik Ojamaa, który występował w Legii Warszawa, Miedzi Legnica i Widzewie Łódź, oraz Sergei Zenjov, który reprezentował barwy Cracovii.

• Jeśli Legia Warszawa ogra w dwumeczu drużynę Flory Tallin, wtedy w następnej rundzie trafi na wygranego dwumeczu Dinama Zagrzeb z Omonią Nikozja. Dodatkowo warto odnotować, że Legia Warszawa w przypadku awansu do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów zapewni sobie udział w fazie grupowej co najmniej Ligi Konferencji. Jednak Legioniści na pewno celują w duży wyższe cele, czyli przede wszystkim awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Legia Warszawa do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów awansowała po wyeliminowaniu mistrza Norwegii. Był to duży wyczyn w wykonaniu mistrzów Polski, zwłaszcza, że legioniści bardzo gładko poradzili sobie z rywalami. Dzisiaj naprzeciw Legii stanie dużo słabszy na papierze rywal. Jednak europejskie puchary nauczyły nas już wielokrotnie, że dużo słabsze drużyny mogą sprawić ogromne problemy polskim drużynom.

• Witamy serdecznie! W meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa zmierzy się z estońską Florą Tallin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Legia - Flora LIVE! Wygrać i to najlepiej bez utraty bramki

Legia - Flora LIVE! Wygrać i to najlepiej bez utraty bramki ©Adam Jankowski

Mecz Legia Warszawa - Flora Tallinn ONLINE. Mistrz Polski kontynuuje walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów. W środę rozegra pierwsze spotkanie II rundy. Przy Łazienkowskiej spróbuje pokonać mistrza Estonii, Florę Tallinn. Transmisja na żywo od 21:00 w GOL24.

Mecz Legia Warszawa - Flora Tallinn ONLINE

Legia na razie pokonała pierwszą z czterech przeszkód dzielących ją od elity. W dwumeczu ograła FK Bodo/Glimt, czyli mistrza Norwegii (3:2, 2:0). Błysnęli Mahir Emreli i Luquinhas, którzy strzelili po dwa gole.

Potencjalnie Legii może pójść łatwiej w II niż I rundzie. Flora na pewno nie jest lepsza od Bodo/Glimt. Przygodę z pucharami zaczęła od gładkiego ogrania Hibernians z Malty (2:0, 3:0). Liderem środka pola jest Konstantin Vassiljev, który najlepsze lata spędził jednak w Polsce, występując dla Jagiellonii Białystok i Piasta Gliwice.

Ekspert: Flora potrafi grać z dużym rywalem i świetnie odnajduje się pod presją

W sobotę Legia przegrała ósmy z rzędu Superpuchar. Po rzutach karnych lepszy okazał się Raków Częstochowa (1:1, 3:4 k.). Trener Czesław Michniewicz zastosował rotację. Oszczędzeni zostali Artur Boruc i lekko kontuzjowany Artur Jędrzejczyk, a dopiero z ławki weszli Bartosz Kapustka, Luquinhas czy Emreli.

Bez wątpienia to Legia jest faworytem dwumeczu z Florą. W środę musi jednak potwierdzić swoją wyższość. Musi zagrać na własnych zasadach.

Z trybun Legię wspierać będzie około 20 tys. kibiców. Tym razem będzie znacznie chłodniej niż podczas rewanżu z Bodo/Glimt. W przypadku awansu Legia zagra w III rundzie ze zwycięzcą pary Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja (2:0 w pierwszym meczu). Porażka to koniec marzeń o Lidze Mistrzów, ale nie koniec gry w pucharach. W ewentualnej III rundzie el. Ligi Europy Legia zagrałaby z... przegranym pary Dinamo - Omonia.

Czesław Michniewicz, trener Legii: - Flora ma zdecydowanie mniej schematów od Bodo/Glimt, mają rozgrywającego Konstantina Vassiljewa i skutecznych bocznych skrzydłowych. Posiadają mnóstwo wariantów rozegrania stałych fragmentów gry oraz wysokich zawodników, bardzo groźnych właśnie w tym elemencie. Flora ma większe doświadczenie międzynarodowe niż Bodo. Regularnie gra w eliminacjach europejskich pucharów, a piłkarze występują w reprezentacji Estonii. Posiadają ogładę na arenie międzynarodowej.

Przewidywany skład Legii na mecz z Florą:
Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Josip Juranović, Bartosz Slisz, Andre Martins, Filip Mladenović - Bartosz Kapustka, Luquinhas, Mahir Emreli.

Nie zagrają z Florą:
Cezary Miszta, Jasur Yakshibaev (kontuzje), Mattias Johansson (?)

Mecz Legia Warszawa - Flora Tallinn TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 2 i TVP Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentują Mateusz Borek i Robert Podoliński. Początek w środę o godz. 21:00, studio od 20:05. Poprowadzi je Sylwia Dekiert, a gośćmi będą Marcin Żewłakow o Maciej Szczęsny. Relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy!