4

3 1 połowa

Górnik Zabrze

0

• Legia dzisiaj nie dała żadnych szans Górnikowi! Tym samym wskakują na pozycję lidera Lotto Ekstraklasy!

• Koniec meczu!

• Jose Kante przewrócił się w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy!

• Daniel Liszka ukarany żółtą kartką.

• Była szansa na 5:0! Dominik Nagy znakomicie urwał się defensywie, ale tym razem Loska stanął na wysokości zadania.

• Jeden z najlepszych graczy - Carlitos opuszcza murawę. W jego miejsce pojawia się Cristian Pasquato.

• Znakomita akcja Legii! Już któraś dzisiejszego dnia! Carlitos zdobywa swoją drugą bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Carltios po raz drugi!

• A Jose Kante zmienia Sebastiana Szymańskiego.

• Zmiany w obu drużynach. Łukasz Wolsztyński zmieniony przez Daniela Smugę.

• Faul pod polem karnym Górnika. Legia ma szanse na podwyższenie wyniku.

• Strzał Żurkowskiego ląduje prosto w rękawicach Majeckiego.

• Marko Vesović zakręcił rywalami w ich polu karnym, ale jego strzał leci w boczną siatkę.

• Adam Ryczkowski fauluje w ofensywie i Górnik traci szansę na zdobycie bramki.

• Damagoj Antolić wchodzi w miejsce Andre Martinsa.

• Tomasz Loska wyłapuje dośodkowanie swojego rywala.

• Adam Ryczkowski wchodzi, a schodzi Kamil Zapolnik.

• Wolsztyński zdobywa bramkę po świetnej akcji swojej drużyny, tylko że... sędzia liniowy wskazuje, że był spalony.

• Dzisiaj swój debiut w Ekstraklasie notuje Radosław Majecki. Bramkarz Legii po świetnym występie w Pucharze Polski dostał szansę od Ricardo Sa Pinto.

• Carlitos w ostatnim momencie został zablokowany! Hiszpan w końcu zaczyna grać jak w poprzednim sezonie!

• Dobry drybling Carlitosa, który jednak kończy się na 3/4 zawodniku Górnika.

• Igor Angulo zostaje zmieniony przez Rafała Wolsztyńskiego. To oznacza, że od teraz partnerami w ataku będą dwaj bliźniacy.

• Zbyt delikatny strzał Cafu. Tomasz Loska spokojnie łapie piłkę.

• Znakomity strzał Carlitosa! Zabrakło bardzo niewiele!

• Wracamy na Łazienkowską! Czy Górnik zdoła się podnieść po tak trzech mocnych ciosach?

• Koniec pierwszej części meczu! Legia nie daje żadnych szans Górnikowi.

• 2 minuty doliczone do pierwszej części meczu.

• Paweł Bochniewicz ukarany żółtą kartką.

• To powinno być 4:0! Vesović w znakomity sposób urwał się prawym skrzydłem, wyłożył piłkę Nagy'owi który uderzył prosto w Loskę.

• Piłka po strzale Carlitosa poszybował minimalnie nad bramką!

• Legia dzisiaj potrafi momentalnie wypunktować swoich rywali. Adam Hlousek wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Węgrowi, który spokojnie pokonuje Tomasza Loskę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dominik Nagy i Legia rozbija Górnika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pewny strzał Michała Kucharczyka! Legia zasłużenie prowadzi 2:0!

• Rzut karny dla Legii! Sędzia nie miał wątpliwości po obejrzeniu powtórki!

• Zawodnicy Legii domagają się rzutu karnego! Dani Suarez zagrał piłkę ręką w polu karnym! Sędzia sprawdza sytuacje!

• Teraz Igor Angulo był bardzo bliski zdobycia bramki. Zabrakło mu kilka centymetrów do doprowadzenia do remisu.

• Znakomita akcja Legii, zakończona słabym strzałem Carlitosa.

• Było bardzo groźnie pod bramką Legii, ale ostatecznie piłką ląduje za linią bramkową.

• Adam Hlousek fauluje rywala pod swoim polem karnym. Górnik będzie miał bardzo groźną okazję.

• Marko Vesović został przypadkiem nadepnięty przez rywala i potrzebna jest pomoc medyczna.

• Legia od samego początku gra dużo, dużo lepiej. Teraz szybko rozegrali piłkę, którą otrzymał Carlitos i gospodarze prowadzą 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Carlitos zdobywa bramkę!

• Dobre dośrodkowanie Vesovicia. Carlitos czekał na piłkę, ale w ostatniej chwili akcja została przerwana.

• Łukasz Wolsztński został sfaulowany przez Artura Jędrzejczyka i zawodnik Legii ogląda żółtą kartkę.

• Strzał Carlitosa poszybował nad bramką.

• Marko Vesović wpadł w pole karne, tylko że w ostatnim momencie został powstrzymany.

• Sebastian Szymański świetnie uderzył na bramkę, ale Dani Suarez zdołał zablokować strzał.

• Zawodnicy wrócili na boisko i sędzia wznowił mecz licząc od 3 minuty!

• Powoli wraca przejrzystość na stadionie. Może za chwilę wrócimy do gry.

• Piłkarze mają spory problem z oddychaniem. Sędzia wysłał ich do szatni.

• Już mamy przerwę w grze. Kibice Legii odpalili racę i nie ma żadnej widoczności na stadionie... Szybko poszło.

• Fajna akcja Legii. Wymienili kilka podań z pierwszej piłki, tylko że ostatnie zagranie nie trafiło do celu.

• Wojciech Myć gwiżdże po raz pierwszy!

• Rozbrzmiał "Sen o Warszawie"! Zaraz ujrzymy zawodników wychodzących z tunelu!

• Mistrzowie Polski mogą dzisiaj wskoczyć na pozycję lidera. Jeżeli wygrają dzisiejszy pojedynek to przynajmniej do jutra będą okupować pierwsze miejsce w tabeli.

• Dzisiaj czeka nas historyczny klasyk. Legia jest 13-krotnym zdobywcą mistrzostwa Polski, a Górnik 14 razy podnosił najważniejsze trofeum w Polsce. Nie wątpliwie to Wojskowi są faworytem tego spotkania, ale jak będzie dzisiaj? Przekonamy się!

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski. Już za kilka chwil Legia Warszawa ugości na własnym stadionie Górnika Zabrze!

Bartosz Głąb

Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta

Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. W najciekawszym sobotnim spotkaniu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy przy Łazienkowskiej dojdzie do już trochę zardzewiałego klasyku polskiej ligi, czyli starcia Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Zdecydowanym faworytem spotkania są legioniści, ale goście z Zabrza na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Gdzie oglądać mecz Legia - Górnik? Transmisja w telewizji i stream online.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE

Dzisiaj zapowiada się całkiem ciekawy wieczór przy Łazienkowskie. Będąca ostatnio w dobrej formie Legia Warszawa co prawda dwa poprzednie mecze zaledwie zremisowała, ale miała naprzeciw siebie bardzo wymagających przeciwników, czyli Wisłę Kraków i Jagiellonię Białystok. Wydaje się, że w meczu z Górnikiem, gospodarze są zdecydowanym faworytem, ale oczywiście zabrzanie nie pozostają bez szans.

Właśnie Górnik w ostatni weekend wreszcie odbił się od dna wygrywając z Zagłębiem Lubin 2:0 dzięki czemu awansowali z ostatniego miejsca w tabeli, spychając równocześnie na tą pozycję Zagłębie Sosnowiec. Dla Górnika było to zaledwie drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym, ale od razu miało ono bardzo duże znaczenie psychologiczne, bo nieco zeszło ciśnienie z podopiecznych Marcina Brosza, którzy byli mocno krytykowani w ostatnich tygodniach.

W środku tygodnia oba zespoły rywalizowały w rozgrywkach 1/16 Pucharu Polski. Legia Warszawa dopiero po rzutach karnych rozstrzygnęła rywalizację z Piastem Gliwice. W podstawowym czasie gry był remis 1:1 po golach Carlitosa i Patryka Sokołowskiego. Natomiast Górnik Zabrze skromnie pokonał drugoligową Legionovię Legionowo 1:0 po trafieniu niemal na samym początku spotkania Igora Angulo.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą aż pięć razy, trzy razy w lidze i dwa w Pucharze Polski. w LOTTO Ekstraklasie najpierw jeszcze w lipcu zeszłego roku Górnik wygrał przy Roosevelta z Legią 3:1 po dwóch bramkach Igora Angulo i jednej Daniego Suareza. Dla Legii trafił w końcówce Armando Sadiku, który obecnie występuje w hiszpańskim Levante. Później w drugiej połowie listopada przy Łazienkowskiej Legia wzięła rewanż na rywalach i skromnie wygrała 1:0 po trafieniu Kaspera Hamalainena. Natomiast już w tym roku w grupie mistrzowskiej Legia również pokonała Górnika, tym razem 2:0 po golu Sebastiana Szymańskiego i trafieniu samobójczym Pawła Bochniewicza.

Jeśli chodzi o rozgrywki Pucharu Polski, oba zespoły trafiły na siebie w półfinale ostatniej edycji rozgrywek. Najpierw w Zabrzu padł remis 1:1 po bramkach Rafała Kurzawy dla Górnika i Marco Vesovića dla Legii. Natomiast przy Łazienkowskiej Legia wygrała rzutem na taśmę 2:1 po bramce w doliczonym czasie gry Jarosława Niezgody. Wcześniej dla Legii bramkę zdobył Michał Kucharczyk, a dla Górnika samobójcze trafienie zanotował Adam Hlousek.

NIE ZAGRAJĄ

Legia Warszawa: Cierzniak, Turzyniecki, Remy, Philipps, Niezgoda, Hamalainen, Radović (kontuzje), Mączyński (rezerwy);
Górnik Zabrze: Hajda, Koj, Wolniewicz, Gryszkiewicz (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Legia Warszawa: Malarz - Hlousek, Wieteska, Jędrzejczyk, Vesović - Nagy, Martins, Szymański, Cafu, Kucharczyk - Carlitos;
Górnik Zabrze: Loska - Liszka, Bochniewicz, Suarez, Michalski - Jimenez, Matuszek, Żurkowski, Zapolnik - Ł.Wolsztyński, Angulo.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LEGIA WARSZAWA
Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:1 k. 2:4 (1/16 Pucharu Polski)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Wisła Kraków 3:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)

GÓRNIK ZABRZE
Legionovia Legionowo - Górnik Zabrze 0:1 (1/16 Pucharu Polski)
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Górnik Zabrze 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Unia Hrubieszów - Górnik Zabrze 0:9 (1/32 Pucharu Polski)

SĘDZIA - Wojciech Myć (Lublin)

Legia Warszawa - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa - Górnik Zabrze od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Mecz prosto z Łazienkowskiej skomentują Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski. Wstęp do meczu rozpocznie się o 20:10. Relacja LIVE w GOL24. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.