Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. Mogą wrócić na...

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. Mogą wrócić na fotel lidera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2019-11-09 17:30

Legia Warszawa

5

Górnik Zabrze

1

• Koniec meczu. Legia Warszawa gromi u siebie Górnika Zabrze (5:1)!

• Daniel Ściślak uderza z prawej strony, tuż przy linii bocznej pola karnego. Posyła piłkę nad poprzeczką.

• Mariusz Złotek dolicza 2 minuty do drugiej połowy.

• Daniel Ściślak podaje na prawą stronę do Borisa Sekulicia. Ten faulował Michała Karbownika.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Igora Angulo.

• Igor Angulo kieruje piłkę do siatki z kilkunastu metrów! Jednak po analizie VAR gol nie zostaje uznany - Hiszpan był na minimalnym spalonym!

• Kacper Kostorz łamie akcję w stylu Arjena Robbena. Płaskie uderzenie broni jednak Martin Chudy.

• Rzut wolny dla gości. Po świecy od Pawła Bochniewicza piłkę łapie Radosław Majecki.

• Jesus Jimenez chciał jak w Turbokozaku "objechać" Radosława Majeckiego. Za mocno wypuścił sobie piłkę i uderzył w boczną siatkę.

• 22 596 widzów ogląda trochę jednostronne widowisko

• Arvydas Novikovas ruszył do podania Waleriana Gwilii. Akcję przerywa gwizdek sędziego - Litwin był na spalonym.

• Za Jarosława Niezgodę na murawie melduje się Kacper Kostorz.

• To raczej honorowe trafienie dla zabrzan na otarcie łez. Po centrze z rzutu rożnego niepewnie interweniował Radosław Majecki. Piłka spada pod nogi Przemysława Wiśniewskiego, który uderzył z dropsztyka przy dalszym słupku po rękach bramkarza Legii!

• GOL DLA GÓRNIKA! PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI!!!

• I jeszcze jeden korner.

• David Kopacz przejmuje piłkę w polu karnym. Pobawił się z dwoma rywalami, a trzeci - Igor Lewczuk - wybija piłkę na korner.

• To mogła być "szóstka"! Po zgraniu Artura Jędrzejczyka (głową) Maciej Rosołek dopada do piłki i uderza płasko tuż obok lewego (dalszego słupka! Niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców!

• Przewinienie Erika Janży na prawej stronie. zabrzanie oddalają zagrożenie po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii.

• Daniel Ściślak zmienia Kamila Zapolnika.

• Rzut wolny dla Legii ok. 25 metrów od bramki Martina Chudy'ego. Arvydas Novikovas uderza nad poprzeczką.

• Próba dwójkowej akcji młodzieżowców. Maciej Rosołek niedokładnie podał do Michała Karbownika.

• Rzut wolny dla Legii numer 9. Jak poprzednie, nie przyniósł zagrożenia.

• Prawo serii

• Walerian Gwilia na prawej stronie podaje przed pole karne do Pawła Wszołka, który zabrał piłce Jarosławowi Niezgodzie. Drugi z wymienionych zorientował się w tym, co zrobił, i podał do kolegi, który po podholowaniu kilku metrów uderzył płasko nie do obrony!

• MANITA PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ! JAROSŁAW NIEZGODA!!!

• Maciej Rosołek ruszył skrzydłem. Jego podanie w pole karne zostało zablokowane.

• Maciej Rosołek zastępuje Luquinhasa.

• David Kopacz wchodzi za Łukasza Wolsztyńskiego.

• Walerian Gwilia, a więc były piłkarz Górnika Zabrze, wchodzi na boisko. Schodzi Domagoj Antolić.

• Co tu się dzieje! Kolejna akcja gospodarzy przynosi podwyższenie prowadzenia! Jarosław Niezgoda stojąc na wprost bramki widział lepiej ustawionego na lewej stronie Litwina, który mocnym uderzeniem między nogami bramkarza Górnika wpisuje się na listę strzelców!

• KNOCK-OUT! ARVYDAS NOVIKOVAS!!!

• Luquinhas wystartował do prostopadłego podania. Objeżdżając Martina Chudy'ego za mocno wypuścił sobie piłkę, ale biegnący "za akcją" Paweł Wszołek zdołał posłać piłkę do siatki!

• DUBLET PAWŁA WSZOŁKA!!!

• Zabójcza kontra Legii. Prawą stroną ruszył Arvydas Novikovas, który podaje w pole karne do Artura Jędrzejczyka. Ten uderza niemal z linii końcowej tak, że piłka po odbiciu się od Pawła Bochniewicza ląduje w sieci!

• CO ZA PECH! SAMOBÓJ PAWŁA BOCHNIEWICZA!!!

• Pass, pass, pass i KRZYŻOWA. Andre Martins przesadził z siłą w zagranie na lewą stronę do Michała Karbownika.

• Żółta kartka dla Przemysława Wiśniewskiego .

• I jeszcze jeden korner. Bez zagrożenia pod bramką Martina Chudy'ego.

• Składna akcja Legii z "no look passem" Domagoja Antolicia do Luquinhasa. Ten na prawej stronie "szesnastki" podaje zamiast strzelać. "Tylko" rzut rożny da Legii.

• Rzut wolny dla gości. "Świecę" Erika Janży "gasi" Radosław Majecki.

• Próba akcja Kamila Zapolnika z Łukaszem Wolsztyńskim na prawej stronie. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne.

• Legioniści zaczynają drugie trzy kwadranse. Bez zmian Legia, w Górniku jedna roszada przed przerwą (Mateusz Matras za Filipa Bainovicia)

• Wracamy do Warszawy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Górnik Zabrze. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po bramce Pawła Wszołka, chociaż spory udział w tej sytuacji miał Paweł Bochniewicz.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Pawła Wszołka Legia prowadzi z Górnikiem Zabrze.

• +1' Przeciągnięte dośrodkowanie Bosisa Sekulicia. Po chwili Andre Martins wyjaśnia sytuację wybiciem na korner.

• Co najmniej 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Zdaniem sędziego Jesus Jumenez faulował an lewej stronie Artura Jędrzejczyka. Po rzucie wolnym gwizdek sędziego. Mariusz Złotek dopatrzył się przewinienia jednego z legionistów.

• Próba dwójkowej akcji Pawła Wszołka z Arvydasem Novikovasem. Po podaniu zwrotnym Litwin został zablokowany.

• Prosta strata Mateusza Matrasa blisko swojego pola karnego! Jednak strzały Luquinhasa i Andre Martnisa zostały zablokowane.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Górnika.

• Ale najpierw zmiana. Mateusz Matras w miejsce Filipa Bainovicia.

• Filip Bainović przerywa akcję Arvydasa Novikovasa. Korner dla Legii.

• Za mocne podanie Luquibhasa do Pawła Wszołka. Piłkę łapie Martin Chudy.

• Luquinhas biegnie wzdłuż linii 16. metra i podaje do Arvydasa Novikovasa. Przewidział to Paweł Bochniewicz, który uprzedza Litwina.

• Kolejne przeciągnięte dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka z prawej strony. Kontra Górnika przerwana tuż za linią środkową.

• Tak też się dzieje. I dodatkowo przerwał akcję Legii na 20. metrze.

• Przerwa w grze. W walce o górną piłkę zderzyli się Mateusz Wieteska z Pawłem Bochniewiczem. Obrońca Górnika przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Po chwili kolejny strzał na bramkę Górnika. Piłka po rykoszecie od nogi Przemysława Wiśniewskiego w nieznacznej odległości mija bramkę Martina Chudy'ego!

• Składna kontra Legii. Piłkę na prawej stronie piłkę dostaje Paweł Wszołek, który w pojedynku sam na sam z Erikiem Janżą "ścina" akcję do lewej nogi, po czym uderza dość anemicznie, ale na jego szczęście piłka trafia w piętę Pawła Bochniewicza i wpada do siatki!

• GOL DLA LEGII! PAWEŁ WSZOŁEK!!!

• Szybkie wznowienie gry przez gospodarzy mogło zaskoczyć przyjezdnych. Do bezpańskiej piłki na lewej stronie dopada Arvydas Novikovas, ale ten strzela wprost w... Jarosława Niezgodę.

• Żółta kartka dla Filipa Bainovicia za faul na Luquinhasie w kole środkowym.

• Jarosław Niezgoda dostaje z lewej strony pola karnego podaje miękko przed bramkę. Paweł Wszołek nie zdołał "zamknąć" akcji.

• I jeszcze jeden korner, ale z lewego narożnika, po interwencji Pawła Bochniewicza. Zabrzanie wychodzą z opresji.

• Paweł Wszołek przedarł się prawą flanką. Jego podanie przecina Paweł Bocniewicz, kierując piłkę na rzut rożny.

• Michał Karbownik podłączył się do akcji ofensywnej. Poszedł na przebitkę z Borisem Sekuliciem i odbita piłka trafia w defensora Legii.

• 73% Posiadanie piłki 27%

• Arvydas Novikovas i Artur Jędrzejczyk poklepali na prawej stronie. Litwin podaje do Pawła Wszołka, który tak został zablokowany, że piłka trafia go w nogę, po czym wychodzi poza linię końcową.

• Jesus Jimenez podaje prostopadle na wolne pole do wbiegającego Kamila Zapolnika. Jego strzał zdołał obronić Radosław Majecki! Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany przez minimalną pozycję spaloną.

• Artur Jędrzejczyk ruszył prawą stroną co sił. I właśnie w centrę w pole karne włożył tak dużo mocy, że posyła piłkę nad "szesnastką".

• A teraz Jarosław Niezgoda dostaje piłkę w polu karnym. Stał tyłem do bramki, więc wycofał do Luquinhasa, lecz ten nie trafił w piłkę.

• Kontra Górnika przerwana tuż przed "szesnastką" gospodarzy...

• Erik Janża nie dał się ograć Pawłowi Wszołkowi przed polem karnym, ale Legia ma korner. Krótkie rozegranie nie przynosi zagrożenia.

• Coś widać, więc sędzia Mariusz Złotek gwizdkiem nakazuje grę.

• Przerwa w grze w wyniku zadymienia boiska.

• Nie wyszło lewą, to Legia zaatakowała prawą flanką. Podanie Pawła Wszołka nie znajduje adresata w polu karnym zabrzan.

• Domagoj Antolić w roli lewoskrzydłowego podaje płasko w pole karne na bliższy słupek. Obrona Górnika radzi sobie bez problemu.

• Kapitalna interwencja Martina Chudy'ego! Wyciągnięty jak struna paruje strzał Pawła Wszołka!

• W odpowiedzi próba dwójkowej akcji Kamila Zapolnika z Igorem Angulo. Podanie zwrotne Hiszpana okazało się za mocne.

• Piłka po centrostrzale Arvydasa Novikovasa przelatuje tuż nad poprzeczką! Martin Chudy może odetchnąć z ulgą!

• Luquinhas centruje z prawej strony. Zablokował o Erik Janża, ale zrobił to ręką. Rzut wolny.

• Jarosław Niezgoda przejmuje piłkę na 18. metrze. Decyduje się na strzał, który został jednak zablokowany.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie. Kapitanami są Artur Jędrzejczyk i Szymon Matuszek.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Salvador Agra. Walerian Gwilia, Kacper Kostorz, Luis Rocha, Marko Vesović, William Remy, Maciej Rosołek, Paweł Stolarski

Rezerwowi Górnika: Tomasz Loska - Adam Orn Amarson, Ishmael Baidoo, Juan Bauza, Michał Koj, David Kopacz, Piotr Krawczyk, Mateusz Matras, Daniel Ściślak

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z meczową zapowiedzą:

• Witamy i zapraszamy na relację z 15. kolejki Ekstraklasy, w której w Warszawie Legia mierzyć się będzie z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka już za 20 minut!

Legia - Górnik LIVE! Mogą wrócić na fotel lidera

Legia - Górnik LIVE! Mogą wrócić na fotel lidera ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. - Rywale nie przyjeżdżają zwiedzać Pałacu Kultury - przestrzega trener Aleksandar Vuković. Jego drużyna czuje się jednak pewnie po serii zwycięstw. W sobotę spróbuje wrócić na fotel lidera. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE

Legia czuje się komfortowo. Po odwróceniu wyniku z Lechem Poznań (2:1) zlała jeszcze Wisłę Kraków (7:0) i wyeliminowała z krajowego pucharu Widzewa Łódź (3:2). W zeszły weekend dała też radę wygrać w lidze z Arką Gdynia (1:0), dzięki czemu objęła prowadzenie w tabeli.

Presja jest jednak nieustanna.
W piątek to w końcu Piast Gliwice strącił ją z fotelu lidera (3:1 z Jagiellonią Białystok). Tylko więc zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze pozwoli Legii wrócić na najwyższe miejsce. Postarać o nie będzie musiał się m.in. Jarosław Niezgoda, który zastąpi wykartkowanego Jose Kante.

Jaki Górnik trafia się Legii? Ano słaby. Ostatni raz w lidze wygrał jak było jeszcze lato - pod koniec sierpnia. Od tamtego czasu zaliczył dwie porażki i sześć remisów. W minionej kolejce podzielił się punktami w derbach z Piastem (1:1).

Sytuacja Górnika jeszcze nie jest tak zła jak Arki Gdynia, Wisły Kraków czy Korony Kielce. W Zabrzu trzeba jednak bić na alarm. Półmetek fazy zasadniczej potwierdził, że bez sensownych wzmocnień, a takich zabrakło w letnim okienku, zespół znowu uwikła się w walkę o byt.

Zawody przy Łazienkowskiej poprowadzi Mariusz Złotek z Gorzyc. VAR obsłużą Tomasz Musiał i Konrad Sapela.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze:

Legia Warszawa: Cafu, Obradović, Praszelik, Sanogo, Kante
Górnik Zabrze: Dawid K. (w areszcie)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Legia 1:2 (Ekstraklasa, 07.04.2019)
Legia - Górnik 4:0 (Ekstraklasa, 03.11.2018)

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w TVP 2, Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W TVP komentuje duet Dariusz Szpakowski - Andrzej Strejlau, w C+ Przemysław Pełka - Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Zapraszamy!