Legia Warszawa. Klub musi zapłacić za ultrasów. Komisja Ligi wyceniła pirotechnikę ze spotkania z Miedzią Legnica na 30 tys. złotych

red
Oprawa z meczu Legia - Miedź
Oprawa z meczu Legia - Miedź Bartek Syta
Legia Warszawa. Komisja Ligi nie patyczkuje się z recydywistami. A tymi w świetle przepisów są ultrasi z Żylety. Ich pokaz pirotechniczny z meczu z Miedzią Legnica (2:0) został wyceniony na kwotę 30 tys. złotych.

Legia Warszawa: 30 tys. grzywny za pirotechnikę

Oprawę kibice Legii zaprezentowali w trakcie drugiej połowy. Z uwagi na dym wydobywający się ze stroboskopów i ogni wrocławskich sędzia sobotnich zawodów przerwał mecz na kilka minut. Ten fakt również wpłynął na wysokość kary, którą zarządziła Komisja Ligi.

Legia za zachowanie swoich kibiców została ukarana już czwarty raz w tym sezonie. W sumie za kary musiała dotąd zapłacić 180 tys. złotych.

Komunikat Komisji Ligi:
W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Miedź Legnica w 24. Kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

Kary od Komisji Ligi dla Legii Warszawa:

• 30 tys. złotych - za spalenie flag i zniszczenie infrastruktury stadionowej (mecz 13. kolejki z Jagiellonią Białystok)
  • 50 tys. złotych - za pirotechnikę (mecz 14. kolejki z Górnikiem Zabrze)
  • 70 tys. złotych - za pirotechnikę (mecz 22. kolejki z Cracovią)