Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kolejorz faworytem w Warszawie

Bartosz Głąb
Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO Grzegorz Dembinski
Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE 19.10.2019. W hicie 12. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa przy Łazienkowskiej 3 zmierzy się z Lechem Poznań. Legioniści w czterech ostatnich spotkaniach ligowych przegrali aż trzykrotnie i potrzebują zwycięstwa. Natomiast Kolejorz po niedawnym kryzysie powoli wraca na właściwe tory. Początek spotkania o godz. 17. Transmisja na żywo w TVP2 i Canal+. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE

Z ostatnich pięciu spotkań legioniści przegrali aż trzy, a zwyciężyli jedynie w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice i w Krakowie z Cracovią. Kiepska seria spowodowała, że wicemistrzowie kraju spadli na dziewiąte miejsce ze stratą siedmiu punków do liderującej Pogoni Szczecin. Co ciekawe w tym sezonie tylko cztery zespoły mają mniej zdobytych bramek od Legii, a niemal połowę dorobku bramkowego stołecznego zespołu stanowią gole strzelone przez Jarosława Niezgodę.

Przerwa na mecze reprezentacji niewiele pomogła, bo kadrę stołecznego klubu dopadła plaga kontuzji. Aleksandar Vuković poważne kłopoty ma w defensywie. Za kartki pauzuje Artur Jędrzejczyk, a z powodu kontuzji raczej nie zagrają Marko Vesović, Igor Lewczuk, Paweł Stolarski oraz Ivan Obradović. Sytuacja w drugiej linii wcale nie wygląda lepiej. Przeciwko Lechowi nie wystąpi Walerian Gwilia, który podczas zgrupowania reprezentacji doznał kontuzji. Wykluczony jest też występ Cafu.

Lechitom przerwa reprezentacyjna wcale nie była potrzebna, bo z każdym pojedynkiem zespół z Poznania wydawał się być coraz bardziej rozpędzony. W ostatnich dwóch meczach Kolejorz zdobył aż siedem bramek, tracąc przy tym zaledwie jedną. Dzięki temu Lech jest obecnie najskuteczniejszym zespołem całej PKO Ekstraklasy, a Christian Gytkjear z dorobkiem siedmiu trafień plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców.

Nawet kiedy obie drużyny nie znajdują się w czołówce tabeli, klasyk zawsze ma spory ciężar gatunkowy. - Kilka takich meczów już przeżyłem, jest dreszczyk emocji, ale my po ostatnich meczach jesteśmy pewniejsi siebie - podkreślił trener Lecha Dariusz Żuraw. - Wielu piłkarzy z reprezentacji wróciło do klubu z uśmiechem. Jesteśmy dobrze przygotowani i jedziemy na Łazienkowską po trzy punkty. Spodziewam się atrakcyjnego meczu, mając pozytywny ból głowy kogo wystawić na boisko - dodał trener Kolejorza.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły swoje siły trzykrotnie i w każdym z pojedynków wygrywali gospodarze. Najpierw w połowie września zeszłego roku Legia zwyciężyła przy Łazienkowskiej 1:0 po trafieniu Dominika Nagya. Później w drugiej połowie lutego tego roku "Kolejorz" wygrał u siebie 2:0 po golach Nikoli Vujadinovicia i Christiana Gytkjaera. Natomiast w rundzie finałowej, która była fatalna dla graczy z Warszawy, Lech ponownie wygrał przy Bułgarskiej, tym razem 1:0 po trafieniu młodego Filipa Marchwińskiego. Dzisiaj faworytem również wydaje się Kolejorz, ale Legia będzie niezwykle zdeterminowana, by nie przegrać na własnym stadionie.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Lech Poznań na żywo online w Player.pl >>>

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Legia Warszawa: Majecki - Rocha, Astiz, Wieteska, Karbownik - Novikovas, Martins, Luquinhas, Antolić, Wszołek - Niezgoda;

Lech Poznań: Van der Hart - Puchacz, Crnomarković, Satka, Gumny - Jóźwiak, Tiba, Jevtić, Muhar, Amaral - Gytkjear.

NIE ZAGRAJĄ

Legia Warszawa: Jędrzejczyk (kartki), Lewczuk, Obradović, Stolarski, Cafu, Gwilia, Vesović, Sanogo (kontuzje);

Lech Poznań: Klupś, Letniowski (kontuzje).

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LEGIA WARSZAWA
Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:0 (PKO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:2 (PKO Ekstraklasa)
Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0:2 (PZPN Puchar Polski)
Cracovia - Legia Warszawa 1:2 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (PKO Ekstraklasa)

LECH POZNAŃ
Lech Poznań - Wisła Kraków 4:0 (PKO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3 (PKO Ekstraklasa)
Chrobry Głogów - Lech Poznań 0:2 (PZPN Puchar Polski)
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (PKO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1 (PKO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Tomasz Musiał (Kraków)

Legia Warszawa - Lech Poznań TRANSMISJA TV i STREAM

Transmisję z hitu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań od 17:25 przeprowadzi TVP 2 HD, CANAL+ Sport HD, CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Sport 3 HD. Dla TVP mecz skomentują Dariusz Szpakowski i Andrzej Strejlau. Natomiast dla CANAL+ pojedynek skomentują Marcin Rosłoń i Grzegorz Mielcarski. Darmowy stream online dostępny na sport.tvp.pl. Relacja LIVE w GOL24.

Coraz mniej czasu pozostaje do 1 stycznia. A to ważna data dla piłkarskich klubów, gdyż wtedy można rozpocząć negocjacje z zawodnikami, którym w połowie roku kończą się kontrakty. Sprawdźcie, którym piłkarzom Ekstraklasy kończą się umowy!

Komu wygasają kontrakty? Piłkarze Ekstraklasy do wzięcia za ...