Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Ligowy klasyk pod napięciem

2

Lech Poznań

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pojedynek Rakowa Częstochowa z Wisła Kraków. Miłej niedzieli!

• Świetna końcówka meczu w wykonaniu Legii Warszawa, rzutem na taśmę zapewniła sobie zwycięstwo, które chyba jednak jest zasłużone. "Kolejorz" wciąż utrzymuje dużą stratę do czołówki tabeli, a jeszcze dzisiaj Raków może ją powiększyć, bo zagra z Wisłą Kraków.

• Świetna akcja lewą stroną boiska Filipa Mladenovića, który finalnie dośrodkował w pole karne wprost na głowę Rafaela Lopesa, a ten z łatwością umieścił piłkę w bramce gości!

• Koniec spotkania w Warszawie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rafael Lopes rzutem na taśmę daje zwycięstwo Legii!

• Pedro Tiba próbował sytuacyjnego uderzenia z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Kacper Skibicki ucierpiał po starciu w polu karnym Lecha.

• Josip Juranović dośrodkował w pole karne Lecha gdzie był Kacper Skibicki. Jego strzał głową spokojnie złapał Filip Bednarek.

• Kolejna zmiana w barwach "Kolejorza". Nika Kaczarawa pojawia się w miejsce Mikaela Ishaka.

• Kacper Skibicki przedarł się w pole karne Legii, wybił przebitkę, ale jego uderzenie zablokował wychodzący z bramki Filip Bednarek!

• Druga zmiana w zespole Lecha Poznań. Filip Marchwiński zmienia Daniego Ramireza.

• Jakub Moder ponownie uderza z rzutu wolnego i po raz kolejny fantastycznie Artur Boruc!

• Fantastyczna interwencja Artura Boruca po uderzeniu z dystansu Michała Skórasia!

• Rafael Lopes próbował oddać strzał głową po dośrodkowaniu w jego kierunku, ale spudłował.

• Wydawało się znakomita szansa Legii, ale Rafael Lopes fatalnie zagrał w kierunku Pawła Wszołka.

• Kolejna szybka akcja Lecha, piłka trafiła do Mikaela Ishaka, ale spod jego nóg piłkę na rzut rożny wybił Igor Lewczuk.

• Świetna interwencja Artura Boruca po precyzyjnym strzale Jakuba Modera z rzutu wolnego!

• Pedro Tiba faulowany niewiele przed polem karnym gospodarzy. Będzie okazja na strzał dla Jakuba Modera.

• Legia rozgrywa piłkę, jednak nie potrafi zbliżyć się do bramki "Kolejorza".

• Bartosz Kapustka zdecydował się na strzał z dystansu ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, wrzucił przed pole karne gości do Pawła Wszołka, a ten zdecydował się na strzał, który pewnie wyłapał Filip Bednarek.

• Indywidualna akcja po prawej stronie Pawła Wszołka, dośrodkował w pole karne Lecha, a tam potężnym wolejem popisał się Kacper Skibicki i doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Debiutujący w pierwszym zespole Legii Kacper Skibicki doprowadza do wyrównania!

• Świetna akcja Lecha, Tymoteusz Puchacz zagrał z Danim Ramirezem, ten oddał piłkę obrońcy Lecha, ale zrobił to minimalnie niedokładnie i Lech stracił szansę na akcję bramkową.

• Prostopadłe podanie obrońcy Legii, jednak Kacpra Skibickiego uprzedził Filip Bednarek.

• Zmiana w zespole Legii. Luquinhas wchodzi w miejsce Waleriana Gwilii.

• Szwedzki napastnik Lecha wciąż nie podnosi się z murawy.

• Igor Lewczuk ukarany żółtą kartką za ostry faul na Mikaelu Ishaku.

• Szybka kontra Legii, przed szansą stanął Pedro Tiba, uderzył mocno sprzed pola karnego, ale wprost w Artura Boruca!

• Druga zmiana w barwach Legii Warszawa. Młodziutki Kacper Skibicki zmienia również młodego Macieja Rosołka.

• W odpowiedzi akcja "Kolejorza". Poznaniacy szybko rozegrali piłkę, jednak w decydującym momencie Michał Skóraś był na pozycji spalonej.

• Stuprocentowa szansa Legii na wyrównanie! Bartosz Kapustka przejął piłkę w środkowej strefie boiska, błyskawicznie zagrał do Pawła Wszołka, ten z prawej strony boiska złamał akcję do środka i uderzył na bramkę. Będąc na czystej pozycji fatalnie spudłował!

• Filip Mladenović zacentrował rzutu wolnego, ale tym razem zbyt mocno i piłka przeleciała całe pole karne.

• Paweł Wszołek wrzucał z rzutu rożnego, ale zrobił to fatalnie, bo piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy.

• Walerian Gwilia wrzucił w pole karne gości do Macieja Rosołka, tego jednak uprzedził obrońca Lecha.

• Alan Czerwiński ruszył prawą stroną boiska, wycofał piłkę przed pole karne do Daniego Ramireza, ale ten uderzył wprost w Artura Boruca.

• Dani Ramirez zacentrował w pole karne Legii, ale żaden z graczy "Kolejorza" nie przeciął wrzutki.

• Pierwsza ofensywna akcja w tym meczu Tymoteusza Puchacza, ten w swoim stylu popędził lewą stroną i wstrzelił w pole karne Legii. Skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

• Walerian Gwilia i Paweł Wszołek próbowali dośrodkować w pole karne Lecha, jednak oba dośrodkowania zostały zablokowane.

• Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne gości, ale żaden z graczy Legii nie zdołał oddać strzału.

• Michał Skóraś popędził prawą stroną boiska i oddał strzał z okolic pola karnego. Piłka o niewielką odległość minęła słupek bramki Artura Boruca.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Na drugą połowę meczu wyjdzie Rafael Lopes. Zmieni on Joela Valencię.

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Warszawie. Do przerwy Lech prowadzi z Legią po samobójczym trafieniu. Legia ma więcej z gry, jednak nie potrafi przełożyć tego na wynik spotkania. Bramka padła po bardzo przypadkowej akcji.

• Szybki kontratak Lecha, Alan Czerwiński ruszył prawą stroną, zagrał w pole karne, ale Mikaela Ishaka wyprzedził jeden z przeciwników.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Andre Martins zagrał prostopadle do Macieja Rosołka, ten nie zdołał dosięgnąć mocno zagranej piłki.

• Pedro Tiba ostro faulowany pod własnym polem karnym przez Joela Valencię, jednak arbiter jeszcze nie zdecydował się na wyciągnięcie kartki.

• Jan Sykora z lewej strony wrzucił piłkę wprost na głowę Daniego Ramireza, ten jednak uderzył zbyt lekko i piłkę pewnie złapał Artur Boruc.

• Teraz Josip Juranović podłączył się ofensywnie, dośrodkował w pole karne, jednak obrońcy Lecha wybili piłkę na rzut rożny.

• Alan Czerwiński dośrodkował z lewej strony boiska, ale Artur Jędrzejczyk oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

• Świetna, kombinacyjna akcja Legii, Pedro Tiba zagrał prostopadle do Mikaela Ishaka, tego jednak wyprzedził Artur Boruc.

• Walerian Gwilia zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Ofensywna akcja lewą stroną boiska Bartosza Kapustki, ale jego rajd został zatrzymany.

• Dani Ramirez dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Legii, tam jednak żaden z graczy gości nie powalczył o tą piłkę.

• Pierwsza zmiana już teraz! Za Jakuba Kamińskiego na murawie pojawia się Michał Skóraś. Wydaje się, że skrzydłowy Lecha opuszcza boisko z kontuzją.

• Prawą stroną boiska popędził Dani Ramirez, zagrał w pole karne, gdzie był tylko Pedro Tiba. Jednak przed nim nie naciskany Josip Juranović dopadł do piłki i próbując zgrać do Artura Boruca, umieścił piłkę we własnej bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Lech Poznań obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Josipa Juranovića!

• Jakub Moder przyjął piłkę przed polem karnym Legii i zdecydował się na indywidualną akcję. Pomocnik Lecha zatrzymał się na drugim z przeciwników już w polu karnym gospodarzy.

• Paweł Wszołek ponownie z prawej strony i ponownie wycofał do Waleriana Gwilii, ten przyjął piłkę i mocno uderzył. Futbolówka minęła jednak bramkę Filipa Bednarka.

• W odpowiedzi Pedro TIba prostopadle zagrał pod pole karne Legii, jednak zaskoczył nie tylko obrońców gospodarzy, ale i także swoich partnerów.

• Świetne prostopadłe podanie Waleriana Gwilii do Pawła Wszołka, ten jednak w polu karnym rywali pogubił się w przyjęciu piłki.

• Filip Mladenović z rzutu wolnego zacentrował w pole karne Lecha, tam jednak skuteczniejsi byli obrońcy gości.

• W odpowiedzi Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, wycofał piłkę do Waleriana Gwilii, ten jednak uderzył zbyt lekko i pewnie interweniował Filip Bednarek.

• Kolejna oskrzydlająca akcja Lechitów. Alan Czerwiński dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym górą byli obrońcy Legii wybijając piłkę poza pole karne.

• Podanie w pole karne Lecha do Joela Valencii, jednak Ekwadorczyk na pozycji spalonej.

• Stuprocentowa szansa Lecha na zdobycie bramki! Dani Ramirez zagrał prostopadle do Pedro Tiby, ten popędził na bramkę gospodarzy, zgrał do Mikaela Ishaka, ale obrońca rywali był zbyt blisko i "Kolejorz" stracił szansę na bramkę.

• Jan Sykora cierpi po starciu z jednym z graczy gospodarzy.

• Legioniści po lewej stronie boiska, Maciej Rosołek próbował dośrodkować w pole karne rywali, jednak Sykora zablokował wrzutkę.

• Ładna, kombinacyjna akcja Lecha, Sykora zagrał przed pole karne Legii do Daniego Ramireza, ten zdecydował się oddać strzał, który spokojnie złapał Artur Boruc.

• Moment nudnej gry dla kibiców. Legia specjalnie nie kwapi się do odbioru piłki, a gdy już ją przejmie, szybko traci w środkowej strefie boiska.

• Nieco uspokoił nam się obraz meczu przy Łazienkowskiej. Lech postanowił utrzymać się przy piłce i spokojnie rozgrywa ją na własnej połowie.

• Po rzucie rożnym dla Legii piłka trafiła do Filipa Mladenovića, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Jednak uderzenie z nieprzygotowanej pozycji zakończyło się trafieniem w rywala.

• Kolejna szansa dla Legii, tym razem po prawej stronie piłkę otrzymał Paweł Wszołek, wpadł w pole karne, ale jego podanie zostało zablokowane.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Lecha. Piłka trafiła do Daniego Ramireza, ten oddał strzał, ale bardzo niecelny.

• Pierwsza akcja Lecha Poznań. Jakub Czerwiński ruszył prawą stroną boiska, spróbował dośrodkować, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Legia coraz bardziej naciska. Prostopadłe podanie do Macieja Rosołka, ten jednak na pozycji spalonej.

• Kolejna dobra akcja Legii, Joel Valencia otrzymał piłkę z lewej strony i zdecydował się na szybki strzał. Uderzenie ponownie zablokowane.

• Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu w pole karne Lecha strzał głową oddał Walerian Gwilia, jednak Gruzin uderzył zbyt lekko i Filip Bednarek pewnie złapał piłkę.

• Bartosz Kapustka zagrał prostopadłą piłkę do Macieja Rosołka, ten jednak źle przyjął piłkę i obrońcy gości wyjaśnili sytuację.

• FIlip Mladenović zdecydował się na indywidualną akcję. Obrońca Legii popędził lewą stroną boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który jednak został zablokowany.

• Legia spokojnie rozpoczęła grę. To oni w pierwszych sekundach utrzymują się przy piłce i powoli konstruują swoją akcję.

• Rozpoczynamy hit 9. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej! Już za moment pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka!

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Cholewiak, Lopes, Luquinhas, Rocha, Skibicki, Stolarski, Wieteska, Włodarczyk.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Malenica (Br.), Awwad, Dejewski, Katcharava, Marchwiński, Muhar, Skóraś.

• Za kilka minut początek tego spotkania, więc czas podać ławki rezerwowych obu zespołów.

• W grupie mistrzowskiej Lech wreszcie przełamał złą passę i pokonał rywali 2:1. Do bramki Legionistów trafiali Kamil Jóźwiak i Jakub Kamiński. Jedyną bramkę dla Legii w końcówce spotkania zdobył Igor Lewczuk.

• W poprzednim sezonie w pojedynku tych zespołów przy Łazienkowskiej lepsza była Legia wygrywając 2:1 po trafieniach Arvydasa Novikovasa i Macieja Rosołka. W rewanżu przy Bułgarskiej ponownie górą była Legia, która tym razem wygrała tylko 1:0 za sprawą trafienia Tomasa Pekharta.

• W poprzednim spotkaniu PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pewnie wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 3:0, natomiast Lech Poznań zremisował u siebie z Cracovią 1:1.

• Warto przypomnieć, że w środku tygodnia Lech Poznań w fazie grupowej Ligi Europy po dobrym meczu wygrał w Poznaniu z belgijskim Standardem Liege 3:1. po dwóch bramkach Mikaela ishaka i golu Michała Skórasia.

• Natomiast Lech Poznań w rozgrywkach ligowych spisuje się bardzo słabo. Z siedmiu ligowych spotkań "Kolejorz" wygrał zaledwie dwa, z beznadziejnym w tym sezonie Piastem Gliwice i w derbach z Wartą Poznań, która jest beniaminkiem. Lech plasuje się dopiero na trzynastej pozycji i bliżej ma do pozycji spadkowej niż do miejsc dających grę w europejskich pucharach.

• Legia Warszawa do dzisiejszego spotkania przystępuje z trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Zespół ze stolicy kraju w przypadku zwycięstwa może zrównać się z liderującym Rakowem Częstochowa. Do tej pory warszawiacy w ośmiu spotkaniach zdobyli szesnaście punktów. Legioniści wygrali pięć spotkań, jedno zremisowali i dwa przegrali. Jedynymi zespołami, które pokonały Legia w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy są Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. Jednak dzisiaj gospodarze czeka bardzo trudne zadanie.

• W absolutnym hicie 9. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa przy Łazienkowskiej 3 zmierzy się z Lechem Poznań! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

1/3
przejdź do galerii

©Waldemar Wylegalski

Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Na stadionie przy Łazienkowskiej dojdzie do starcia mistrza z wicemistrzem Polski. Gospodarze do spotkania przystąpią w mocno okrojonym składzie. Hit 9. kolejki PKO Ekstraklasy rozpocznie się w niedzielę 8 listopada o godz. 15. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Lech Poznań w Player.pl >>>

Legia do konfrontacji z Lechem przystąpi z trzeciej pozycji w tabeli. W poniedziałek wygrała z Wartą Poznań 3:0, choć więcej mówiło się o wypowiedzi trenera Czesława Michniewicza odnośnie gorączki i kiepskiego samopoczucia Igora Lewczuka i Tomasa Pekharta.
Wyniki testów na obecność koronawirusa u obu legionistów są negatywne. Zakażony jest jednak Domagoj Antolić, który w niedzielę nie zagra, a Luquinhas dopiero wrócił do treningów po izolacji. Niezdolni do gry są także m.in. Bartosz Slisz i Michał Karbownik, dlatego w roli młodzieżowca powinniśmy zobaczyć Macieja Rosołka. Z kolei Slisza w środku pola zastąpi Bartosz Kapustka, który niedawno przebył zakażenie koronawirusem.

- Lech jest w fajnym momencie i nawet gdy przegrał z Benfiką i Rangers, to był chwalony za grę. Musimy skupić się na sobie. Nie liczę na zmęczenie rywala. Lech jest zahartowany, od dawna grają co trzy dni. Zapowiada się ciekawy mecz - stwierdził szkoleniowiec Legii.

Czesław Michniewicz podczas konferencji prasowej był pytany o swoją przeszłość w Kolejorzu, z którym w 2004 roku sięgnął po Puchar Polski. – Pracowałem tam już tak dawno, że już zupełnie o tym nie myślę. Na pewno to spotkanie wywołuje dodatkowe emocje, bo przyjeżdża do nas bardzo dobra drużyna, która wygrała mecz w Lidze Europy. Musimy zagrać na maksimum swoich umiejętności i koncentracji, by w niedzielę osiągnąć dobry rezultat - zapewnił trener stołecznego zespołu.

Lech zbiera zasłużone komplementy za grę w Lidze Europy, ale w PKO Ekstraklasie zajmuje obecnie dopiero 12. miejsce. Wicemistrz Polski uzbierał dziewięć punktów, a do liderującego Rakowa Częstochowa traci już dziesięć "oczek". Dariusz Żuraw będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Poza kadrą meczową są kontuzjowani Filip Szymczak i Micki van der Hart i dochodzący do zdrowia Bohdan Butko.

Lech Poznań zadbał o to, by przed szlagierem podgrzać atmosferę. - W trosce o zdrowie swoje i innych zakupiliśmy błyskawicznie przez AliExpress dodatkowe termometry. Legia Warszawa - jeśli wahacie się, kto może zagrać, chętnie je udostępnimy - oznajmił na Twitterze oficjalny profil poznańskiego klubu. To nawiązanie do afery, jaka wybuchła po meczu z Wartą w wyniku wypowiedzi Michniewicza.

Ligowy klasyk poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. VAR obsłużą Paweł Gil i Marcin Borkowski.

Legia - Lech. Przewidywane składy:

Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović - Andre Martins, Bartosz Kapustka, Walerian Gwilia, Paweł Wszołek, Joel Valencia - Maciej Rosołek.

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Tymoteusz Puchacz - Jakub Moder, Pedro Tiba, Michał Skóraś, Dani Ramirez, Jakub Kamiński - Mikael Ishak.

Legia Warszawa - Lech Poznań TRANSMISJA TV i ONLINE

Spotkanie Legia - Lech zostanie rozegrane w niedzielę, 8 listopada o godz. 15. Transmisja na żywo w TVP 1, Canal+ Premium i Canal+ 4K Ultra. W Jedynce mecz komentować będą Jacek Laskowski i Robert Podoliński, natomiast w Canal+ Rafał Wolski oraz Radosław Majdan. Darmowy stream w internecie będzie dostępny na stronie TVP Sport i w aplikacji mobilnej.

15:00 Legia Warszawa - Lech Poznań TVP1, Canal+ Sport, Canal+ 4K Ultra