Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE. Starcie...

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE. Starcie pretendentów do tytułu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2019-09-28 17:30

Legia Warszawa

1

Lechia Gdańsk

2

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa przy Łazienkowskiej i przynajmniej do jutra wskakuje na pozycję lidera PKO Ekstraklasy!

• Tragiczne uderzenie Arvydasa Novikovasa. Piłka poszybowała na dach stadionu przy Łazienkowskiej.

• Niecelne uderzenie Igora Lewczuka. Od bramki zaczną goście.

• Zderzenie głowami Artura Sobiecha i Igora Lewczuka. Gracz Lechii potrzebuje pomocy medycznej.

• Szymon Marciniak dołożył do tego meczu 6 minut.

• "Centrostrzał" Pawła Stolarskiego mógł zaskoczyć Dusana Kuciaka! Piłka wylądowała jednak tuż nad poprzeczką.

• Jose Kante uderzył z bardzo ostrego kąta, ale Dusan Kuciak zdołał odbić piłkę.

• Jose Kante niecelnym strzał zakończył akcję swojej drużyny. Czy Legia zdoła doprowadzić do remisu?

• Flavio wchodzi, a Zarko Udovicic schodzi.

• Walerian Gwilia nie trafił w piłkę będąc na 7 metrze od bramki. Mogło być groźnie.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, po którym Błażej Augustyn uderza prosto w Majeckiego.

• Luquinhas jest kolejnym graczem, który ogląda żółtą kartkę.

• Sławomir Peszko melduje się na boisku w miejsce Lukasa Haraslina.

• Filip Mladenović fauluje rozpędzonego Arvydasa Novikovasa. Legia będzie miała rzut wolny pod polem karnym przeciwnika, a Serb zostaje ukarany żółtą kartką.

• Potężne uderzenie Jose Kante! Dusan Kuciak z problemami odbija lecącą futbolówkę!

• Arvydas Novikovas dograł w pole karne na głowę Gwilii, tylko że sędzia liniowy pokazał, że piłka opuściła pole gry.

• Michał Nalepa poprosił o zmianę. Uderzenie okazało się jednak zbyt mocne. W jego miejsce pojawia się Tomasz Makowski.

• Mateusz Wieteska oddał potężny strzał głową, ale tym razem piłka trafia w poprzeczkę! Było bardzo groźnie!

• Na szczęście na ten moment Michał Nalepa wraca do gry... Cała sytuacja wyglądała jednak bardzo groźnie.

• Aleksandar Vuković już w 57 minucie wykorzystuje limit zmian. Michała Karbownika zmienia Arvydas Novikovas.

• Jose Kante ukarany żółtą kartką. Piłkarz Legii próbował uderzyć przewrotką i kopnął Michała Nalepę w głowę. Stoper Lechii potrzebuje pilnie pomocy medycznej.

• Karol Fila dograł w pole karne, Artur Sobiech przedłużył piłkę, Augustyn wpakował ją do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Błażej Augustyn wyprowadza Lechię na prowadzenie!

• Walerian Gwilia dograł idealnie na głowę Igora Lewczuka, który uderzył jednak zbyt lekko aby zaskoczyć Dusana Kuciaka.

• Walerian Gwilia posłał mocną piłkę w pole karne rywala, ale Artur Jędrzejczy nie zdołał skierować jej do bramki.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Na murawę nie wyszedł także Jarosław Niezgoda, a wchodzi Jose Kante.

• Podwójna zmiana w ekipie Legii. Dominik Nagy zmieniony przez Igora Lewczuka.

• Koniec pierwszej połowy! W Warszawie oglądamy bardzo dobre, wyrównane widowisko. Kto zdoła przechylić szalę na swoją stronę? Tego przekonamy się po 15-minutowej przerwie!

• Lukas Haraslin ukarany żółtą kartką.

• Dominik Nagy miał piłkę na 5 metrze, ale Dusan Kuciak ofiarnie rzucił się na strzał Węgra i podobnie jak Majecki kilka sekund temu ratuje swoją drużynę!

• Radosław Majecki ratuje Legię przed stratą bramki! Maciej Gajos uderza głową z 5 metra, ale młody golkiper broni znakomicie!

• Długi wyrzut z autu. Piłka wylądowała na 5 metrze od braki. Nalepa uprzedził Wieteskę i sprytnym strzałem z woleja pakuję futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Michał Nalepa doprowadza do remisu!

• Świetna akcja Luquinhasa. Brazylijczykowi znowu zabrakło jednak wykończenia, gdyż trafił w Michała Nalepę.

• Lukas Haraslin wpadł w pole karne, oddał mocny strzał, ale piłki odbiła się od zawodnika Legii i wylądowała w rękawicach Majeckiego.

• Znowu Luquinhas, tylko że tym razem Brazylijczyk posłał piłkę wysoko w trybuny.

• Luquinhas wykończył akcję swojej drużyny, tylko że zrobił to zbyt lekko. Dusan Kuciak złapał piłkę.

• Michał Karbownik pierwszy graczem ukaranym w tym meczu żółtą kartką.

• Strzał z dystansu Macieja Gajsoa, ale Radosław Majecki bez żadnego problemu wyłapuje futbolówkę.

• Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz. Lechia jeszcze nie oddała strzału.

• Luquinhas wyłożył piłkę Antoliciowi, który uderza minimalnie niecelnie! Legia cały czas napiera rywala!

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego Waleriana Gwilii. Mateusz Wieteska uprzedził obrońców Lechii i precyzyjnym strzałem głową pokonuje Dusana Kuciaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mateusz Wieteska otwiera wynik tego meczu!

• Ogromny błąd Karola Fili! Obrońca Lechii bardzo niedokładnie podał do Kuciaka i gdyby nie ofiarna interwencja Augustyna to Niezgoda wpakowałby piłkę do bramki!

• Dominik Nagy otrzymał świetne podanie od Karbownika, tylko że uderzył zdecydowanie zbyt lekko. Dusan Kuciak nie miał problemu z obroną.

• Dobra indywidualna akcja Mladenovicia, który posyła piłkę prosto w ręce Majeckiego.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, jednak ostatecznie Wieteska wybija piłkę na rzut rożny.

• Goście zaczynają spotkanie od środka boiska!

• Szymon Marciniak wyprowadza zawodników obu drużyn!

• Lechia Gdańsk również może objąć prowadzenie w tabeli PKO Ekstraklasy. Wystarczy tylko, albo i aż wygrać z Legią. Komu się uda zwyciężyć?

• Jak do tej pory lepiej w sezon weszła Legia Warszawa. Gospodarze mają szansę przynajmniej do jutra wskoczyć na pozycję lidera. Zwycięstwo pozwoli im wyprzedzić Śląsk Wrocław, który wczoraj uległ Koronie Kielce. Czy pozwoli im zająć fotel lidera? To już zależy od Pogoni Szczecin, która jutro rozgrywa swój mecz przeciwko Jagiellonii.

• Zarówno Legia jak i Lechia w tamtym sezonie do końca walczyły o mistrzostwo Polski. W ostatecznym rozrachunku Wojskowi skończyli na 2 miejscu, a Gdańszczanie o jedno miejsce niżej. Czy dzisiaj zobaczymy ciekawy pojedynek?

• Dzień dobry Państwu! Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko! Legia Warszawa gości na własnym stadionie Lechię Gdańsk! Na relację LIVE zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

red

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE ©Karolina Misztal / Polska Press

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE. Starcie wicemistrza ubiegłego sezonu ze zdobywcą Totolotek Pucharu Polski musi budzić emocje. Zwłaszcza, jeśli w kolejnym sezonie obie ekipy znów mają zamiar walczyć o najwyższe cele. Czy to gwarantuje nam dzisiaj emocjonujące spotkanie? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Biało-zieloni mają świetną serię, bo wygrali cztery mecze z rzędu, a od pięciu pozostają niepokonani, licząc rywalizację w lidze i w Totolotku Pucharze Polski. Skala trudności rośnie, bo rywalem będzie Legia, czyli główny konkurent do mistrzostwa Polski.

- Legia to zespół z wartością i jakością.
Nie brakuje zawodników o dużych umiejętnościach. W tym sezonie dokłada zespołowość, czego brakowało trochę w poprzednim sezonie. Fala krytyki Legii nie zabiła tylko ją wzmocniła. Drużyna jest mocna i to widać, więc szykujemy się w Warszawie na twardy bój - powiedział Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych.

W Lechii zapewniają, że są gotowi do tego spotkania także pod względem mentalnym. Kilku piłkarzy nie zagrało w spotkaniu z Gryfem, więc mieli okazję odpocząć. Legia też ostatnio prezentuje się lepiej, bo wygrała z Cracovią w lidze oraz z Puszczą Niepołomice w Totolotku Pucharze Polski. Gdańszczanie są jednak w stanie powalczyć z zespołem wicemistrzów Polski i wrócić do Gdańska z punktami. Dwa ostatnie mecze w Warszawie pomiędzy Legią i Lechią kończyły się bezbramkowymi remisami. Teraz oba zespoły z pewnością postarają się o pełną pulę.

- Dobrze się czujemy w takich meczach i wierzę, że po raz kolejny pokażemy, że potrafimy grać w piłkę. Chcemy prezentować się dobrze fizycznie, taktyczno-technicznie i mentalnie. Wydawało się, że jesteśmy gotowi pod tym względem, ale z Gryfem przekonaliśmy się, że pięć minut może drogo kosztować. Zasób wiedzy to jedno, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Cały czas pracujemy nad tym. Wiem jak to ważne i mamy w tym kierunku dodatkowe zajęcia. To 1-2 procent, które może decydować w piłce o wielkich rzeczach i to bez znaczenia z jakim rywalem gramy - zakończył trener Stokowiec.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

W hicie wicemistrz bez Cafu, Vamary Sanogo (urazy), Williama Remy'ego (potrzebuje czasu) czy oczywiście Chrisa Philippsa (przyspawany do rezerw). Poczekać na debiut musi Paweł Wszołek (zagra w rezerwach?). Biało-zielonym wypadł Jaroslav Mihalik i to na miesiąc (kontuzja). Nie zagra też Jakub Arak.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Legia 1:3 (Ekstraklasa, 27.04.2019)
Lechia - Legia 0:0 (Ekstraklasa, 09.12.2018)

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach TVP 2, Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie za pośrednictwem aplikacji Canal+ Sport Online. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Komentuje duet Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski. Zapraszamy!