JCZZaktualizowano
Radość Marko Vesovicia po zdobyciu bramki przeciw Anglii
Radość Marko Vesovicia po zdobyciu bramki przeciw Anglii AFP/East News
Eliminacje Euro 2020. Marko Vesović sprawił nie lada niespodziankę. Boczny obrońca Legii Warszawa zdobył bowiem bramkę dla Czarnogóry w meczu z Anglią. Zanim trafił do siatki to wmanewrował aż trzech rywali.

Legia Warszawa: Marko Vesović trafił dla Czarnogóry w meczu z Anglią

Vesović na listę strzelców wpisał się w 17 minucie. Czarnogórzec po zgraniu piłki wbiegł z nią do pola karnego, a następnie oddał techniczny strzał z prawej nogi przy lewym słupku. To jego drugie trafienie dla kadry narodowej. Debiutanckie zaliczył z Kazachstanem we wrześniu 2017 roku w ramach eliminacji do MŚ.

27-latek opuścił boisko w 70 minucie z podejrzeniem urazu. Tym samym ma za sobą dwadzieścia występów dla Czarnogóry. W piątek zagrał przez 77 minut przeciw Bułgarii. Jego reprezentacja zremisowała 1:1.

W gorszym nastroju ze zgrupowania do Legii wróci na pewno Dominik Nagy. Węgier w spotkaniu z Chorwacją (1:2) doznał bowiem kontuzji stopy. Jego pauza wyniesie od dziesięciu do czternastu dni. To oznacza, że na pewno zabraknie go w meczu z Wisłą Kraków, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Czarnogóra - Anglia 1:5 (1:2)

Bramki Vesović 17' - Keane 30', Barkley 39', 59', Kane 71', Sterling 81'

Czarnogóra: Petković - Stojković, Savić, Simić (74' Jovović), Tomasović - Vesović (70' A. Boljević), Ivanić, Vukcević, Marusić - Beqiraj (61' Janković), Mugosa.
Anglia: Pickford - Walker, Keane, Maguire, Rose - Rice, Alli (64' Henderson), Barkley (81' Ward-Prowse) - Hudson-Odoi, Sterling, Kane (83' Wilson).

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski na czele listy. A...

Materiał oryginalny: Legia Warszawa. Marko Vesović zdobył bramkę w meczu Czarnogóra - Anglia w eliminacjach Euro 2020 - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.