Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJA W TV. Czy Piast sprawi niespodziankę?

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

0

Piast Gliwice

1

• KONIEC MECZU! Piast Gliwice dzielnie bronił się przez niemal całe spotkanie, ale wywozi z Warszawy trzy punkty. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 13. Gerard Badia, który wolejem wykończył świetne dośrodkowanie Martina Konczkowskiego. Piastunki namieszały w tabeli, która w najwyższej trójce wyraźnie się spłaszczyła!

• Ależ bomba Remy'ego! Świetnie spisał się między słupkami Plach!

• Po dośrodkowaniu Medeirosa na bramkę uderza Remy, ale pewnie broni Plach.

• Żółta kartka dla Hateleya. Faul na Szymańskim.

• Radović w miejsce Antolicia. Legia stawia wszystko na jedną kartę.

• Piłkarze Legii coraz bardziej niedokładnie. Do głosu dochodzi zmęczenie?

• Kulenović fauluje Sedlara w ofensywie. Napastnik łapie się za głowie, ale pracował łokciem w walce o piłkę, dlatego słusznie arbiter użył gwizdka.

• Zmiana w zespole z Gliwic. Patryk Sokołowski w miejsce Gerarda Badii.

• Realizator pokazuje sytuację, w której Kirkeskov zatrzymał Medeirosa w polu karnym. Szymon Marciniak kazał jednak kontynuować grę.

• Tomczyk zastawia się z piłka w narożniku boiska. Czyżby Piast liczył tylko na obronę?

• Zamieszanie w polu karnym! Kulenović miał przez ułamek sekundy możliwość uderzenia, ale Sedlar zastawił futbolówkę i wybił ją na aut.

• 26 490 widzów na stadionie przy Łazienkowskiej

• Badia zabrał piłkę Medeirosowi, ale poniosła go fantazja i po 30-metrowym rajdzie stracił posiadanie.

• Zaskakująca zmiana. Kulenović w miejsce Carlitosa. Czyżby trener Vuković liczył na dośrodkowania?

• Rocha minął Konczkowskiego w polu karnym i mocno wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej. Nie było tam nikogo z jego zespołu.

• Zmiana w zespole Piasta. Wypożyczony z Lecha Paweł Tomczyk w miejsce Piotra Parzyszka.

• SŁUPEK! Valencia minął w polu karnym Jędrzejczyka i uderzył po krótkim słupku. Zabrakło milimetrów, bo futbolówka odbiła się od słupka i zakręcała do środka.

• Szymański wrzucił piłkę, uderzał głową Medeiros, ale za lekko.

• JAK TO NIE WPADŁO?! Tom Hateley potężnie uderzył z dystansu, piłkę palcami strącił Cierzniak, a ta odbiła się jeszcze od poprzeczki! Nożycami próbował poprawić Paryszek, ale nie trafił czysto.

• Medeiros ograł rywala w polu karnym i płasko zagrał wzdłuż linii bramkowej. Żaden z legionistów nie przeciął tej piłki, a wystarczyło niemal stać metr od klatki!

• Płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Sedlar uderzał głową i minimalnie obok bramkI!

• Hamalainen znów główkował, ale tym razem nie przeciął dośrodkowania w taki sposób, aby zagrozić bramce.

• Kirkeskov wygrał pojedynek z Vesoviciem i nabił go przy linii końcowej. Od bramki Plach.

• Dośrodkowanie Vesovicia i uderzenie głową na bramkę jednego z legionistów. Plach przenosi futbolówkę nad poprzeczką.

• Hamalainen złapany na pozycji spalonej.

• W przerwie doszło do zmiany. Medeiros zastąpił Kucharczyka, który zaliczył dziś słaby występ.

• Joel Valencia do partnerów z drużyny. Zaczynamy drugą połowę!

• Piast prowadzi do przerwy po pięknym trafieniu Gerarda Badii. Z czasem jednak to Legia miała więcej do powiedzenia i możemy się spodziewać, że po zmianie stron to gospodarze będą prowadzili grę. Podopieczni trenera Fornalika grają dziś skutecznie, ale jedna bramka może nie wystarczyć, aby wywieźć z Warszawy historyczne zwycięstwo.

• Doliczone dwie minuty zdecydowanie na korzyść Piasta. Kończymy pierwszą połowę.

• W odpowiedzi Piast. Hateley zabrał piłkę Martinsowi w środku, zszedł do prawej strony i miękko wrzucił na 11. metr. Uderzenie było jednak za lekkie, by zaskoczyć Cierzniaka.

• Remy uderzył z około 40 metrów - obok bramki.

• SŁUPEK! Michał Kucharczyk dostał futbolówkę od Hamalainena i uderzył w obramowanie bramki! Legia coraz bliżej wyrównania.

• Carlitos idealnie uniknął spalonego, po czym zatańczył z Sedlarem. Obrońca leżał już na ziemi, ale hiszpański napastnik uderzył prosto w Placha!

• Krótko rozegrany rzut wolny, ale gospodarze tracą piłkę po niecelnym dośrodkowaniu.

• Po niemrawym początku, zawodnicy Legii zdecydowanie poprawili się w grze ofensywnej. Pachnie golem pod bramką Placha.

• Jeszcze jedna żółta kartka, tym razem dla Andre Martinsa.

• Kirkeskov zgubił przeciwnika, ale dośrodkowanie wyjaśnił Czerwiński.

• Groźnie pod bramką Piasta! Martins znalazł w narożniku pola karnego Szymańskiego, a ten wdał się w drybling z dwoma rywalami. Minął ich w widowiskowy sposób, ale trzeci z defensorów wybił piłkę na rzut rożny!

• Zawrzały trybuny przy Łazienkowskiej, ale nawet gdyby piłka wpadła do siatki, aż trzech piłkarzy Legii znajdowało się na pozycji spalonej.

• Będzie okazja dla Legii. Na skrzydle faulowany był bowiem Martins.

• Vesović wygrał pojedynek biegowy i dośrodkował w pole karne. Plach wyczuł jego intencje i pewnie wyszedł do futbolówki.

• Martins przedryblował dwóch rywali, zagrał do Kucharczyka, a ten uderzył z dystansu! Blisko, blisko!

• Carlitos otrzymał piłkę na połowie gości, zagrał prostopadle do Hamalainena, ale Fin został osaczony przez dwóch obrońców i zwolnił akcję.

• Kolejna kartka dla legionisty. Tym razem ukarany Vesović.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła pada łupem Placha, który chyba nie czuje już oznak urazu.

• Ile szczęścia ma teraz drużyna z Warszawy! Niskie zagranie w pole karne, Hateley trafił prosto w rywala. Futbolówka spada pod nogi Valencii, który - zamiast powtórzyć strzał Badii - zrobił "kołowrotek" i stracił posiadanie.

• Fantastyczne wykończenie Hiszpana! Dośrodkowanie Konczkowskiego do Badii, skrzydłowego Piasta nie upilnował William Remy, a zawodnik gości z powietrza, wolejem, pięknie uderzył na bramkę z najbliższej odległości! Kapitan Piasta ucałował herb i wpadł w objęcia kolegów!

• GOOOOOOOOL! GERARD BADIA!!!

• Valencia nieprzepisowo zatrzymany przez Rochę. Mamy pierwszą kartkę w meczu!

• Badia holował piłkę długi czas, zagrał na lewe skrzydło, skąd padło niskie dośrodkowanie do Parzyszka. Napastnik nie trafił w piłkę i ta pada łupem Andre Martinsa.

• Widzimy przy linii bocznej Jakuba Szmatułę. Chyba konieczna będzie zmiana bramkarrza.

• Gospodarze próbują przedostać się z piłką pod pole karne gości, ale gubią piłkę w bardzo prostych sytuacjach.

• Plach zgłasza uraz. Przybiegli do niego klubowi lekarze, czekamy na ich diagnozę.

• Nieporozumienie Kucharczyka z Szymańskim przy rzucie rożnym. Strata na rzecz Kirkeskova.

• Pierwsze celne uderzenie w meczu! Patryk Dziczek przejął piłkę po dośrodkowaniu i uderzył w środek bramki.

• Rzut wolny na prawym skrzydle. Goście wrzucają piłkę, padają dwa niecelne strzały, ale już groźnie zrobiło się pod bramką Cierzniaka.

• Zaczynamy spotkanie!

• Na stadionie Legii zabrzmiał właśnie "Sen o Warszawie", a piłkarze wyszli na murawę!

• Rezerwowi Piasta: Szmatuła – Sokołowski, Mateusz Mak, Mokwa, Papadopulos, Korun, Tomczyk

• Rezerwowi Legii: Malarz – Stolarski, Wieteska, I. Medeiros, Radović, Cafú, Kulenović

• W sezonie zasadniczym Legia pokonała Piasta dwukrotnie. U siebie 2:0, a na wyjeździe 3:1. Sędzią meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice jest Szymon Marciniak z Płocka.

• Znakomita seria piłkarzy Piasta Gliwice zapewniła już im występ w kwalifikacjach Ligi Europy. Aby zapewnić sobie trzecie miejsce na mecie sezonu zespół Waldemara Fornalika potrzebuje jeszcze punktu.

• W poprzedniej kolejce Legia w kontrowersyjnych okolicznościach wygrała w Gdańsku z Lechią. Po spotkaniu pojawiły się informacje, jakoby działacze mistrzów Polski kontaktowali się ze swoimi odpowiednikami z Piasta, by ci złożyli skargę do Komisji Ligi, że Filip Mladenović próbował opluć jednego z ich zawodników podczas meczu w Gdańsku.

• Legia podejmie przed własna publicznością gliwickiego Piasta, który jest rewelacją obecnych rozgrywek. Podopieczni Waldemara Fornalika są zdeterminowani, by sprawić niespodziankę, ale to warszawianie są faworytem tego starcia

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Legia Warszawa - Piast Gliwice!

red, Rafał Musioł

©Fot. Polska Press

Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Legia podejmie przed własna publicznością gliwickiego Piasta, który jest rewelacją obecnych rozgrywek. Podopieczni Waldemara Fornalika są zdeterminowani, by sprawić niespodziankę, ale to warszawianie są faworytem tego starcia. Relacja LIVE na GOL24!

Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE

Wiele można powiedzieć o Ricardo Sa Pinto - niekoniecznie pozytywnych rzeczy, ale jedno trzeba mu przyznać.
Wraz ze swoim sztabem szkoleniowym bardzo dobrze przygotował fizycznie warszawski zespół. Szczególnie widać to w drugich połowach spotkań, w których Legia dominuje i biega w dużo lepszym tempie niż rywale. Zwyżkę formy można zauważyć u Iuriego Medeirosa, który wyrasta na lidera drużyny

Znakomita seria piłkarzy Piasta Gliwice zapewniła już im występ w kwalifikacjach Ligi Europy. Aby zapewnić sobie trzecie miejsce na mecie sezonu zespół Waldemara Fornalika potrzebuje jeszcze punktu. Ambicje ekipy z Okrzei sięgają jednak wyżej, nawet mistrzostwa Polski. Żeby tak się stało Piast musi jednak zdobyć w czterech meczach pięć punktów więcej niż Legia Warszawa. I właśnie z mistrzami Polski zmierzy się w sobotę na Łazienkowskiej.

W zespole Piasta zabraknie Tomasza Jodłowca oraz Jorge Felixa. Ten pierwszy pauzuje ze względu na umowę międzyklubową, ten drugi za czerwoną kartkę. W Legii kontuzjowani są Radosław Majecki, Chris Philipps i Jaroslaw Niezgoda.

W sezonie zasadniczym Legia pokonała Piasta dwukrotnie. U siebie 2:0, a na wyjeździe 3:1. Sędzią meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice będzie Szymon Marciniak z Płocka.

Legia Warszawa - Piast Gliwice. Przypuszczalne składy

Legia: Cierzniak – Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Rocha, Antolić, Martins, Medeiros, Hamalainen, Szymański, Carlos Lopez

Piast: Plach – Moskwa, Sedlar, Czerwiński, Kirkeskow, Hateley, Dziczek, Konczkowski, Valencia, Badia, Parzyszek.

Legia Warszawa - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30. Transmisja w Canal + Sport, TVP 1 i TVP Sport. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.