PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

4

Piast Gliwice

0

• O ile w pierwszej połowie Piast nawiązywał wyrównaną walkę z Legią, to gol do szatni ustawił to spotkanie. W drugiej części gry warszawianie dominowali już w każdym elemencie i rozbili Piasta aż 4:0. Dzięki temu "Wojskowi" są o krok od podwójnej korony - aby zdobyć mistrzostwo Polski, muszą wygrać jedno z dwóch pozostałych spotkań. Piastowi prawdopodobnie pozostanie "tylko" wicemistrzostwo. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Legia rozbija Piasta i wygrywa 4:0!

• Z rzutu rożnego Mraza nic nie wyszło. Później próbował jeszcze Bukata, ale od bramki zacznie Malarz.

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Nikolić! Świetnie zachował się na prawej stronie Aleksandrow, wycofał piłkę do Nikolicia, ale ten w idealnej sytuacji uderza tuż obok słupka!

• Nieczyte zagranie Lewczuka i był rzut rożny dla Piasta, Goście nie wykorzystali jednak tego stałego fragmentu gry.

• Vranjes przyblokowany przez Heberta. Legia wciąż przeważa, ale taki wynik w zupełności ją satysfakcjonuje. I w zasadzie nie ma się czemu dziwić.

• Hebert radzi sobie w sytuacji bark w bark z Nikoliciem.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Masłowski za Kucharczyka.

• Sapała ukarany żółtą kartką.

• Badia dobrze zagrywa do Nespora, ten uderza z ostrego kąta, ale i tym razem niecelnie.

• Ostatnia roszada w Piaście. Sapała za Vacka.

• Druga zmiana w Legii - Vranjes zastępuje Jodłowca.

• Kucharczyk na prawej stronie zablokowany przez Mraza. Był rzut rożny dla Legii, ale tym razem nie przyniosło to zagrożenia.

• Nikolić! To powinien być gol dla Legii - Kucharczyk wykłada piłę Nikoliciowi, ten chciał zabawić się z obrońcą i bramkarzem, ale łapie piłkę Szmatuła!

• 29.245 widzów obserwuje dziś mecz ze stadionu Legii.

• Zmiana także w Legii. Owacyjnie zegnany Guilherme, zamiast niego na boisku Aleksandrow.

• Mamy drugą zmianę w ekipie Piasta. Badia za Maka.

• Legia świętuje, Legia o krok od mistrzostwa Polski! Nie ma wątpliwości, że Hebert faulował Guilherme, a Nikolić pewnie zamienia rzut karny na gola. Szmatuła rzucił się w dobrą stronę, ale strzał był zbyt precyzyjny, aby golkiper Piasta mógł to obronić.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! NIKOLIĆ!

• Rzut karny dla Legii! Guilherme pada w starciu z Herbertem!

• Malarz radzi sobie z dośrodkowaniem z prawej strony boiska. Po zdobyciu gola na 3:0 Legia spokojnie kontroluje to spotkanie.

• W polu karnym leży Guilherme. Mamy dłuższą przerwę w grze.

• Guilherme zagrał na prawą stroną do Hamalainena, ten dośrodkował w pole karne, ale poradzili sobie z tym obrońcy Piasta.

• Pietrowski zagrał na lewą stronę do Mraza, a ten w starciu z Lewczukiem wywalczył rzut rożny.

• Świetne zagranie Nikolicia do Kucharczyka, strzał z trudnej pozycji skrzydłowego Legii, ale tym razem było to uderzenie niecelne.

• Bukata! Świetna indywidualna akcja piłkarza Piasta. Minął dwóch rywali i oddał strzał, ale dobrze broni Malarz.

• Po golu na 3:0 Żyleta po raz pierwszy skandowała nazwisko Hamalainena. Od razu widać, o jaką stawkę toczy się dziś gra.

• Mraz w ostatniej chwili uprzedził Guilherme. Ależ rozpędziła się Legia!

• Zmiana w Piaście - Barisić za Zivca.

• Chyba jest już po meczu! Znakomite dośrodkowanie z lewej strony Kucharczyka, a Hamalainen z bliska pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! HAMALAINEN!

• Jeszcze jeden celny strzał Hamalainena, znów na posterunku Szmatuła. Tym razem bramkarz Piasta miał już łatwiejsze zadanie.

• Hamalainen! Kontra Legii, dwóch na dwóch. Nikolić ładnie obsłużył Fina, ten znalazł się w dobrej sytuacji, lecz świetnie broni Szmatuła!

• Hebert uprzedza Jodłowca i wybija piłkę na aut.

• Po dośrodkowaniu Mraza głową uderzał Hebert, ale było to uderzenie niecelne.

• Starcie Zivca z Pazdanem, będzie rzut rożny dla Piasta.

• Hamalainen zagrywa na lewą stronę do Nikolicia, lecz dośrodkowanie Węgra było niedokładne i przejął piłkę Piast.

• Pietrowski chciał dograć na prawą stronę do Maka, ale tego drugiego dobrze uprzedził Pazdan.

• Od środka zaczęła Legia. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piast w pierwszej połowie sprawiał całkiem dobre wrażenie, nie odstawał od Legii, ale to gospodarze byli dużo skuteczniejsi. Warszawianie prowadzą 2:0, a bramka do szatni może przesądzić o losach meczu i mistrzostwa Polski. Podopieczni Radoslava Latala z pewnością nie złożą jednak broni - druga połowa zapowiada się pasjonująco!

• Koniec pierwszej połowy!

• Nikolić zamarkował strzał, oddał piłkę Guilherme, a Brazylijczyk przymierzył i po rękach zasłoniętego Szmatuły piłka wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! GUILHERME!

• Tym razem piłkę w polu karnym otrzymał Nikolić, lecz Węgier nie poradził sobie z Hebertem i Szmatułą.

• Zivec pada w polu karnym po starciu z Pazdanem! Obrońca Legii położył rękę na ramieniu rywala, ale ten dołożył sporo od siebie. Dobra decyzja sędziego.

• Zivec! Bardzo groźne uderzenie piłkarza Piasta, z trudem broni Malarz!

• Akcja Jędrzejczyka prawą stroną, obrońca Legii wywalczył kolejny rzut rożny.

• Vacek po faulu na Jędrzejczyku ukarany żółtą kartką. Przez to nie zagra w kolejnym meczu.

• Świetna akcja Piasta. Na prawej stronie piłkę dostał Mak, wycofał piłkę do Ziva, który starał się dograć do Vacka. Ten ostatni faulował jednak Jędrzejczyka.

• Na spalonym złapany Nikolić, na spalonym złapany Nespor. Spokojniejszy fragment gry.

• Fatalny błąd Pazdana mógł spowodować groźną sytuację dla Piasta. Podanie do Nespora było jednak niedokładne, choć i tak zbyt późne - byłby spalony.

• Rzut wolny dla Legii, Jodłowiec uciekł obrońcom, ale nie zdołał dograć do żadnego z kolegów.

• Korun! Bardzo dobre dośrodkowanie Mraza, strzał z ostrego kąta Koruna został zablokowany. Rzut rożny dla Piasta.

• Guilherme faulował Pietrowskiego, będzie dobra okazja dla Piasta.

• Kolejny rzut rożny dla Legii, ogromne zamieszanie w polu karnym, a z bliska piłkę do siatki pakuje Igor Lewczuk! Warszawianie dużo bliżej mistrzostwa Polski!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! LEWCZUK!

• Kucharczyk dośrodkował z prawej strony, Nikolić zdołał wygrać pojedynek główkowy z Szeligą, ale Węgier trafił w zawodnika Piasta.

• Coraz bardziej naciska Legia. Kolejne strzały gospodarzy są jednak blokowane przez obrońców Piasta.

• Kontra Legii, Hamalainen ruszył prawą stroną, minął dwóch rywali, ale jego dośrodkowanie zablokował Hebert. Kolejny rzut rożny dla Legii.

• Po wrzutce z prawej strony w pole karne Piasta piłka odbiła się dosyć przypadkowo od dwóch zawodników i spadła pod nogi Hamalainena. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale pewnie złapał Szmatuła.

• Guilherme źle odegrał do Nikolicia przy linii bocznej. Od autu Mraz.

• Legia próbowała wyprowadzić akcję, ale Jędrzejczyk zmuszony wycofać piłkę do Malarza.

• Guilherme zagrywa na prawą stronę do Nikolicia, mamy kolejny korner.

• Długa piłka do jednego z napastników Legii, ale dobrze interweniuje Hebert. Był jeszcze rzut rożny, po nim w polu karnym Piasta zapanował lekki chaos, lecz obrońcy opanowali sytuację.

• Nespor naciskał Lewczuka i Arkadiusz Malarz musiał ratować się dalekim wyjściem z bramki i wślizgiem. Bezbłędna interwencja bramkarza Legii.

• Świetne prostopadłe podanie Pietrowskiego do Nespora, ale ten źle przyjął sobie piłkę, a później oddał na tyle lekki strzał, że Malarz nie miał żadnego problemu ze złapaniem piłki.

• Inicjatywę przejęła teraz Legia, ale niedokładni w ofensywie są na razie piłkarze ze stolicy.

• Prostopadła piłka Vacka do Maka, ale ten drugi przegrał pojedynek z obrońcami.

• Walka Koruna z Hamalainenem na lewej stronie boiska. Obrońca Piasta jest na razie bezbłędny. Od bramki zacznie Szmatuła.

• Po strzale Hlouska Zivec dostał piłką w rękę. Odległość była jednak zbyt mała, aby mówić o rzucie karnym.

• Po rzucie rożny piłka trafiła przed pole karne do Hlouska, ten oddał strzał, ale został on zablokowany.

• Akcja Legii. Dośrodkowanie z lewej strony Jodłowca, piłkę na rzut rożny wybija Korun.

• Hamalainen starał się obsłużyć Nikolicia, lecz świetnie ustawiony był Korun, który przejął piłkę

• Niedokładne zagranie Zivca i łapie piłkę Malarz. Na razie wygląda na to, że Piast nie ma zamiaru oddawać inicjatywy Legii.

• Zivec ładnie zgrał piłkę do Nespora, ale czujni byli obrońcy Legii.

• Akcja Jędrzejczyka prawą stroną. Mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu.

• Guilherme faulowany w środku pola. Legia od początku głośno wpierana przez kibiców.

• Od środka rozpoczął grający w czerwonych strojach Piast. Legia na biało.

• Gramy!

• Losowanie i przywitanie trenerów już za nami. Zaraz zaczynamy!

• Efektowna oprawa kibiców Legii: "Niech się dzieje wola nieba".

• Oba zespoły wychodzą właśnie na boisko. Za moment zaczynamy mecz, który powinien zdecydować o mistrzostwie Polski!

• Przy Łazienkowskiej spodziewamy się kompletu widzów - mecz o prymat w Polsce przyciągnął na stadion warszawską publiczność, sektor gości także wypełniony po brzegi.

• Fani z Żylety na wyjście zawodników na murawę przygotowali oprawę.

• Na ławce pierwszy raz od dawna pojawia się Marek Saganowski.

• Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov - Radosław Murawski, Paweł Moskwik, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Igor Sapała i Josip Barisić

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Bartosz Bereszyński, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes, Michał Masłowski, Michaił Aleksandrow i Marek Saganowski.

• Znamy już składy, w jakich oba zespoły rozpoczną ten niezwykle ważny pojedynek. W składzie Legii Prijovicia, który wypadł ze składu na decydujące mecze z powodu kontuzji, zastąpi Hamalainen.

• Witamy z Łazienkowskiej. Już za 20 minut rozpoczynamy ostateczny bój o mistrzostwo Polski, Legia Warszawa podejmie Piasta Gliwice.