Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. Na szczycie...

Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. Na szczycie ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2

• Dziękujemy Państwu za śledzenie dzisiejszej relacji i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• Za tydzień Legia Warszawa w ligowym klasyku mierzy się w Poznaniu z Lechem, natomiast Pogoń Szczecin u siebie zagra z Wisłą Płock.

• Legia Warszawa odjeżdża Pogoni Szczecin już na dziesięć punktów i jest niemal pewna zdobycia mistrzostwa Polski. Natomiast "Portowcom" prawdopodobnie zostaje już tylko walka o ligowe podium, bo Piast Gliwice i Raków Częstochowa są coraz bliżej.

• Koniec meczu w Warszawie. Legia pewnie wygrywa z Pogonią Szczecin 4:2.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kamil Drygas ostro sfaulował Filipa Mladenovića za co gracz Pogoni otrzymał żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w szeregach Legii Warszawa. Kacper Kostorz pojawił się w miejsce Tomasa Pekharta.

• Sebastian Kowalczyk uderzył z dystansu, ale pewnie interweniował Artur Boruc.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Kamil Drygas zmniejsza rozmiary porażki w Warszawie!

• Rzut karny dla Pogoni Szczecin po faulu Artema Szabanowa we własnym polu karnym!

• Michał Kucharczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale trafił w rywala.

• W zespole Legii za Luquinhasa pojawił się Rafael Lopes.

• Mariusz Fornalczyk wpadł z piłką w pole karne Legii, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Nowo wprowadzony Gruzin już teraz mógł wpisać się na listę strzelców! Walerian Gwilia znalazł się z piłką w polu karnym Pogoni, ale jego uderzenie świetnie wybronił Dante Stipica!

• Natomiast w zespole Pogoni Szczecin Mariusz Fornalczyk zastąpił Adama Frączczaka.

• Dopiero pierwsza zmiana w szeregach Legii Warszawa. Walerian Gwilia zastąpił Bartosza Kapustkę.

• Ostatnie minuty nie są zbyt porywające. Dominuje głównie gra w środku pola i ostre faule. Kluczową postacią drugiej części meczu jest sędzia Szymon Marciniak.

• Andre Martins został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Pogoni trafiło na głowę Mateusza Wieteski, ale tym razem stoper Legii uderzył niecelnie.

• Kacper Kozłowski sfaulował Andre Martinsa przy narożniku pola karnego Pogoni i Legia będzie miała szansę na kolejnego gola. Żółtą kartką został ukarany gracz gości.

• Natomiast Kamil Drygas zmienił Damiana Dąbrowskiego.

• Mariusz Malec pojawił się w miejsce Kostasa Triantafyllopoulosa.

• Aż trzy zmiany w szeregach Pogoni Szczecin. Adrian Benedyczak zmienia Kacpra Smolińskiego

• Josip Juranović zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale strzał trafił w jednego z rywali.

• Na początku drugiej części meczu Pogoń prezentuje się znacznie lepiej, ale nadal nie potrafi poważnie zagrozić bramce rywali. Na razie Legia może czuć się spokojnie z tym prowadzeniem.

• Kolejny faul i kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Artem Szabanow.

• Filip Mladenović z rzutu rożnego także trafił w mur rywali.

• Teraz Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką za faul pod polem karnym Pogoni.

• Benedikt Zech zdecydował się na strzał z dystansu, ale minimalnie się pomylił!

• Adam Frączczak uderzył z rzutu wolnego wprost w mur graczy Legii.

• Mateusz Wieteska otrzymał żółtą kartkę za faul pod własnym polem karnym.

• Indywidualna akcja Sebastiana Kowalczyka, ale gracz Pogoni nie znalazł sobie miejsca do pozycji strzeleckiej.

• Ładną, kombinacyjną akcję przeprowadziła Legia, ale w decydującym momencie Kacper Kozłowski zagrał niecelnie.

• Ostry faul w środku pola Aleksandra Gorgonia, ale tym razem obyło się bez żółtej kartki.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę stadionu w Warszawie, za moment rozpoczniemy drugą część spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej, bardzo emocjonującej, połowy meczu w Warszawie. Do przerwy Legia prowadzi z Pogonią aż 4:1.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Legii świetnie uderzył Alexander Gorgon, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Artur Boruc! Jednak z dobitką Adama Frączczaka nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Adam Frączczak zdobywa honorową bramkę na zakończenie pierwszej połowy meczu!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Krótkie rozegranie piłki przez Legię, piłka trafiła do Artema Szabanowa, ale ten nieczysto trafił w futbolówkę i gospodarze stracili szansę na piątą bramkę.

• Gracz Legii mocno ucierpiał przy tym faulu, bo wciąż nie podnosi się z murawy.

• Luquinhas został sfaulowany przy bocznej linii pola karnego Pogoni i Kostas Triantafyllopoulos został ukarany żółtą kartką.

• Pogoń przeprowadziła akcję lewą stroną boiska, ale skuteczną interwencją w narożniku boiska popisał się Artur Jędrzejczyk i oddalił zagrożenie.

• Josip Juranović odzyskał piłkę na połowie przeciwników i chwilę później zdecydował się na strzał. Jednak uderzenie Chorwata okazało się bardzo niecelne.

• W odpowiedzi strzał z dystansu oddał Kacper Kozłowski, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Potężne uderzenie z dystansu Artema Szabanowa, ale tym razem świetnie interweniował Dante Stipica!

• Filip Mladenović mocno dośrodkował w pole karne Pogoni, ale tym razem pewnie interweniował Dante Stipica.

• Legia Warszawa spokojnie konstruuje kolejne akcje, a Pogoń wciąż ma ogromne problemy nad przedostaniem się pod pole karne rywali.

• Świetnie krótko rozegrany rzut rożny przez Legię, Andre Martins zagrał w pole karne wprost na głowę Mateusza Wieteski, a ten perfekcyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki Dante Stipicy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Mateusz Wieteska także zdobywa swojego gola i Legia prowadzi już 4:0!

• Szybki kontratak Legii i ostatecznie Bartosz Kapusta wywalczył rzut rożny dla Legii.

• Po krótko rozegranym rzucie wolnym na uderzenie zdecydował się Michał Kucharczyk i jego potężne uderzenie na poprzeczkę wybił Artur Boruc!

• Zagranie ręką Josipa Juranovića i Pogoń ma szansę na pierwsze dośrodkowanie w pole karne Legii.

• Andre Martins dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Pogoni, ale tam jeden z graczy gospodarzy faulował.

• Kacper Kozłowski pojawia się na murawie w miejsce Luisa Maty. To jest ewidentnie taktyczna zmiana, bo Pogoń wygląda fatalnie.

• Bartosz Slisz dograł w pole karne Pogoni do Tomasa Pekharta, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Pogoni, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Bartosz Kapustka wpadł z piłką w pole karne gości, ale jego zagranie w pole bramkowe rywali okazało się niedokładne.

• Pogoń Szczecin próbuje zaatakować bramkę rywali, ale nie potrafią przedrzeć się nawet w pobliże pola karnego Legii. Na razie Legia dominuje na każdym polu.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Tomas Pekhart zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu! Legia prowadzi już 3:0!

• Rzut karny dla Legii Warszawa po zagraniu ręką Luisa Maty we własnym polu karnym!

• Bartosz Kapustka dośrodkował z prawej strony w pole bramkowe Pogoni wprost na głowę Tomasa Pekharta, a ten z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie legionistów! Legia z wielką łatwością zdobyła obie bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Tomas Pekhart podwyższa wynik meczu na 2:0!

• Pogoń Szczecin próbowała zaatakować, ale skuteczna obrona Legii nie pozwoliła rywalom zbliżyć się do pola karnego.

• Josip Juranović dośrodkował w pole karne Pogoni, piłka przeszła całą szerokość "szesnastki" i trafiła do Filipa Mladenovića, a ten potężnym strzałem posłał piłkę przy samym słupku bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Filip Mladenović otwiera wynik meczu w Warszawie!

• Dante Stipica wybijając piłkę spod własnego pola karnego trafił w Tomasa Pekharta, ale futbolówka wróciła do bramkarza gości.

• Pierwsze zagranie w pole karne Pogoni, ale piłka nie doszła do Tomasa Pekharta.

• Rozpoczynamy hit 23. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Warszawie. Za moment początek tego widowiska!

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Lopes, Gvilia, Hołownia, Kisiel, Kostorz, Muci, Skibicki, Wszołek.

• Ławka rezerwowych Pogoni Szczecin: Bursztyn (Br.), Benedyczak, Drygas, Fornalczyk, Kozłowski, Malec, Podstawski, Stec, Zahović.

• Za około kwadrans rozpocznie się pojedynek w Warszawie, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami pod koniec października zeszłego roku zakończyło się bezbramkowym remisem. Wtedy Legia była na początku zeszłorocznej serii meczów bez porażki, która ostatecznie stanęła na liczbie dziesięciu meczów z rzędu.

• Przed przerwą reprezentacyjną Legia Warszawa rozbiła na wyjeździe Zagłębie Lubin aż 4:0 po czterech trafieniach Tomasa Pekharta, natomiast Pogoń Szczecin wygrała u siebie z Lechią Gdańsk 1:0 po golu Michała Kucharczyka.

• Zdecydowanie gorzej spisuje się Pogoń Szczecin, która jednak zajmuje pozycję wicelidera tabeli. "Portowcy" na początku rok wygrali dwa spotkania ligowe, ale potem przyszła seria czterech meczów bez zwycięstwa, w których zdobyli zaledwie jeden punkt, a dodatkowo odpadli z Fortuna Pucharu Polski przegrywając u siebie z Piastem Gliwice 1:2. Natomiast w ostatnich tygodniach wróciła nadzieja na podium w Szczecinie. Ostatnie dwa spotkania Pogoń wygrała po 1:0.

• Legia w tym roku kalendarzowym przegrała tylko dwa spotkania. W pierwszym tegorocznym meczu zespół z Warszawy niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1, a potem w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski uległ przy Łazienkowskiej Piastowi Gliwice 1:2. W rozgrywkach PKO Ekstraklasy Legia jest niepokonana od siedmiu spotkań. W tym roku legioniści wygrali w lidze sześć spotkań, jedno przegrali i jedno zremisowali.

• Legia Warszawa jest zdecydowanym liderem w tabeli PKO Ekstraklasy z przewagą aż siedmiu punktów nad drugą Pogonią Szczecin. Dzisiejsze zwycięstwo Legii prawdopodobnie otworzy jej autostradę do kolejnego mistrzostwa Polski. Przewaga dziesięciu punktów na siedem kolejek przed końcem sezonu będzie praktycznie nie roztrwonienia.

• Witamy serdecznie! W absolutnym hicie 23. kolejki PKO Ekstraklasy liderująca Legia Warszawa podejmie wicelidera Pogoń Szczecin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Legia - Pogoń LIVE! Mecz na szczycie ekstraklasy

Legia - Pogoń LIVE! Mecz na szczycie ekstraklasy ©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. W Wielką Sobotę czeka na nas hit PKO Ekstraklasy, czyli mecz na szczycie między liderem i zarazem mistrzem, a wiceliderem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE

Scenariusze są trzy. Jeżeli Legia wygra to odjedzie Pogoni aż na dziesięć punktów. W przypadku remisu jej przewaga pozostanie na poziomie siedmiu punktów, a jeśli zwycięży Pogoń to walka o mistrzostwo ponownie nabierze rumieńców.
Trudno powiedzieć, co się wydarzy, bo ostatnie mecze bezpośrednie były wyrównane. Poza tym Legia wysłała więcej piłkarzy na zgrupowania kadr: m.in. Filipa Mladenovicia, Tomasa Pekharta, Waleriana Gwilię czy Bartosza Slisza.

To szczególny mecz dla Michała Kucharczyka. "Kuchy" jesienią po raz pierwszy wystąpił przeciw Legii, ale w Szczecinie. Teraz wraca na Łazienkowską, by znów przesądzić o punktach dla nowej drużyny. Jego pojedyncze gole dały ostatnio cenne zwycięstwa nad Lechią Gdańsk oraz Jagiellonią Białystok.

Legia przed przerwą rozbiła Zagłębie Lubin. Wszystkie cztery bramki zdobył Tomas Pekhart. Dla drużyny było to piętnaste zwycięstwo w sezonie i zarazem piąte z rzędu. Nikt w lidze nie jest w tak wysokiej formie. Zresztą o możliwościach Legii najlepiej świadczy przedmeczowa wypowiedź Kosty Runjaica. Niemiecki trener na pytanie o atuty rywala wymienił praktycznie wszystkich zawodników z ofensywy.

Problemem Pogoni na pewno będzie absencja Rafała Kurzawy. Obie drużyny powinni cieszyć się za to ze stanu murawy w Warszawie. Boisko już w meczu Polska - Andora (3:0) wyglądało na optymalnie przygotowane (jak na początek wiosny).

Czesław Michniewicz, trener Legii: - Pogoni jest trudno strzelić gola. Zagrała czternaście razy na zero z tyłu, świetnie wykorzystuje stałe fragmenty i kontrataki. Na pewno to podbudowana drużyna, bo powołania do kadry dostali Kacper Kozłowski i Sebastian Kowalczyk. Czeka nas ciekawy mecz.

Kosta Runjaic, trener Pogoni: - W meczu z Legią potrzeba zaangażowania całej drużyny, ale i szczęścia. Receptą na zwycięstwo jest też odwaga w grze. Myślę, że wszystkie nasze ostatnie mecze z Legią były wyrównane, a co za tym idzie mogły potoczyć się w innym kierunku, niż się potoczyły. W sobotę też spodziewam się takiego wyrównanego meczu.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin:
Legia: Yaxshiboyev, Valencia, Mosór, Muzyk
Pogoń: Kurzawa, Cibicki, Matynia

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Legia 0:0 (Ekstraklasa, 24.10.2020)
Legia - Pogoń 1:2 (Ekstraklasa, 19.07.2020)

Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport, Canal+ Sport i Canal+ 4k Ultra HD. W internecie mecz w aplikacjach TVP Sport (darmowej), Player i Canal+. W TVP komentuje duet Maciej Iwański, Bartosz Jurkowski, w Canal+ Bartosz Gleń, Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!