• Wahan Biczachczjan - 3 (Marcel Wędrychowski - 3)
    • Jean Carlos Silva - 2 (Michał Kucharczyk - 3)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Luka Zahović - 3
  • Koniec meczu! W hicie 14. kolejki Legia Warszawa remisuje z Pogonią Szczecin (1:1). Na bramkę Filipa Mladenovicia odpowiedział - po zmianie stron - Jakub Bartkowski. W doliczonym czasie pierwszej odsłony rzutu karnego nie wykorzystał Carlitos (Bartosz Klebaniuk obronił)

• Kamil Grosicki pognał lewą stroną. "Łamie" akcję do środka, i jego strzał z dystansu został zablokowany.

• Rzur rożny nie przynosi zagrożenia.

• Prosta strata Mariusza Malca na rzecz Ernesta Muciego boisko swojego pola karnego! Albańczyk ruszył przed siebie i podaje anemicznie na lewą stronę do Blaza Klamera, Wykorzystało to wracający Rafał Kurzawa, który wybija na rzut rożny!

• Żółtą kartką upomniany Rafał Kurzawa.

• Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Zupełnie nieudane uderzenie Lindsaya Rose'a z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

• Marcel Wędrychowski przedzierał się w polu karnym Legii. Jego zagranie przed bramkę nie znajduje adresata.

• Luis Mata zmienia Leo Borgesa.

• Skurcze łapią Leo Borgesa. Będzie konieczna zmiana.

• Ernest Muci uderza z prawej strony obok dalszego słupka. Nawet gdyby piłka znalazła drogę do siatki, to przez pozycję spaloną gol nie zostałby uznany.

• Kolejna okazja Makana Baku. Jego "strzał" został zablokowany. Piłkę na lewej stronie przejmuje Filip Mladenović. Wrzuca zbyt blisko bramki - Bartosz Klebaniuk pewnie ją łapie.

• Za krótkie zagranie Makana Baku w pole karne do Blaza Kramera. Dobrze ustawiona obrona Pogoni przejmuje piłkę.

• Z kontrą ruszyła Pogoń! Ruszyła prawą stroną i po zagraniu w pole karne strzał Kamila Grosickiego przyjmuje na ciało Artur Jędrzejczyk!

• ... a za Bartosza Kapustkę na murawie melduje się Rafał Augustyniak.

• Makana Baku zastępuje Pawła Wszołka...

• Bardzo dobre zagranie Leo Borgesa do Luki Zahovicia. Wmieszał się w to Kacper Tobiasz.

• Blaz Kramer ruszył prawą stroną do prostopadłego zagrania z głębi pola. Był na spalonym.

• I działo się pod drugą bramką. Miękkie zagranie Josue w "szesnastkę" do Blaza Kramera. Zasięg ramion wykorzystał Bartosz Klebaniuk. Spokojnie łapie piłkę.

• Z kontrą lewą stroną pognał Kamil Grosicki. Zagrywa płasko na drugą flankę, gdzie był Michał Kucharczyk. Jego sygnalizowany strzał zostaje zablokowany.

• 21 784 widzów na stadionie ogląda hit 14. kolejki

• Maciej Rosołek schodzi, Blaz Kramer wchodzi.

• Z Koroną i Wartą

• Marcel Wędrychowski zmienia Wahana Biczachczjana.

• Bartosz Slisz zagrywa w pole karne. Podpił piłkę jeden z zawodników Pogoni i na linii bramkowej łapie ją Bartosz Klebaniuk.

• Po chwili uderzenie Pawła piętką Pawła Wszołka zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową piłkę musnął Artur Jędrzejczyk. Bartosz Klebaniuk łapie piłkę.

• Mateusz Łęgowski upomniany żółtą kartką za faul na Bartoszu Kapustce. Sędzia dokładnie wytłumaczył młodzieżowcowi na czym polegało przewinienie - co prawda trafił w piłkę, ale jeszcze wślizgiem spowodował upadek pomocnika Legii.

• Bartosz Klebaniuk pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Pawła Wszołka.

• Zmiana również w Legii: Ernest Muci zastępuje Carlitosa.

• Mateusz Łęgowski zmienia Damiana Dąbrowskiego. Opaskę kapitana przejmuje więc Benedikt Zech.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Damian Dąbrowski i wiele wskazuje na to, że nie będzie w stanie grać dalej!

• [WIDEO] GOL JAKUBA BARTKOWSKIEGO

• Do piłki zagranej z prawego narożnika dopada Mariusz Malec. Ten uderza nad bramką.

• Po chwili na "dziewiątce" pojawił się Kamil Grosicki, który dostaje bardzo dokładne podanie. Uderza z woleja z pola karnego i Kacper Tobiasz zbija piłkę za linię końcową!

• Akcja rezerwowych mogła dać Pogoni prowadzenie! Rafał Kurzawa zagrywa na prawo do rozpędzonego Michała Kucharczyka. Ten uderza płasko z "szesnastki" w środek bramki, gdzie nogami broni Kacper Tobiasz!

• W odpowiedzi anemiczne uderzenie Michała Kucharczyka zza linii 16. metra. Nie mógł nim sprawić problemu bramkarzowi Legii.

• Bartosz Klebaniuk spokojnie broni strzał z pola karnego.

• Zamiast dwubramkowego prowadzenia, "Portowcy" doprowadzają do remisu!

Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Jakub Bartkowski. Ten uderza głową tak, że piłka po koźle wpada do siatki!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM JAKUB BARTKOWSKI!!!

• Wahan Biczachczjan z prawego narożnika pola karnego w stronę bliższego słupka. Kacper Tobiasz paruje na rzut rożny!

• Maik Nawrocki upomniany żółtą kartką za "stempel" na nogę Luki Zahovicia. Zatem dwóch z trzech środkowych obrońców Legii z indywidualnymi upomnieniami. "Ostał się" jeszcze Lindsay Rose.

• Luka Zahović dostaje piłkę w polu karnym. Uderza bez przyjęcia obok bramki. Znacznie się pomylił w tej sytuacji.

• Carlitos pokonuje Bartosza Klebaniuka w sytuacji sam na sam, ale wcześniej był na spalonym Carlitos

• Zagranie z prawej strony do Carlitosa, który "zabiera się" z piłką w pole karne i pokonuje Bartosza Klebaniuka. Radości Hiszpana nie było - dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• "Portowcy" zaczynają drugą odsłonę! Legia przystępuje do niej bez zmian.

• [WIDEO] BARTOSZ KLEBANIUK BRONI RZUT KARNY CARLITOSA

• ... a za Sebastiana Kowalczyka pojawia się Rafał Kurzawa.

• Podwójna zmiana w Pogoni w przerwie: Michał Kucharczyk w miejsce Jeana Carlosa Silvy...

• [WIDEO] GOL FILIPA MLADENOVICIA

• +5' Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa, po bramce Filipa Mladenovicia, prowadzi z Pogonią Szczecin (1:0).

• Bartosz Klebaniuk broni rzut karny egzekwowany przez Carlitosa! Bartosz Klebaniuk

• +5' BARTOSZ KLEBANIUK PARUJE "JEDENASTKĘ' CARLITOSA!!!

Wyczuł intencję Hiszpana, który rzucił się w stronę w stronę lewego słupka!

• +4' Sędzia Piotr Lasyk wskazuje na "wapno"!

• +2' Analiza VAR! Czy Mariusz Malec faulował w polu karnym Macieja Rosołka?

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Idealne zagranie Josue w tempo do Filipa Mladenovicia, który otworzył wynik spotkania! Filip Mladenović

• Legia ruszyła z kontrą trzech na trzech. Środkiem gnał z piłką z Josue, który podaje na lewą stronę do Filipa Mladenovicia, który uderza z pola karnego obok Bartosza Klebaniuka, który nie skrócił odpowiednio kąta!

• GOL DLA LEGII! FILIP MLADENOVIĆ!!!

• Sebastianowi Kowalczykowi nie powiodła się indywidualna akcja lewa stroną. Bez problemu poradził sobie z nim Paweł Wszołek.

• Po centrze z rzutu rożnego na dalszy słupek zagranie do Carlitosa. Ten uderza z "dropsztyka" obok bramki.

• Składka akcja Josue i Bartosza Kapustki w środku pola. Piłkę na 25. metrze dostaje Bartosz Slisz, którego strzał mija bramkę. Po drodze był jeszcze rykoszet od nogi Mariusza Malca - rzut rożny.

• Po chwili Josue zagrywa z lewej strony w pole karne. Bartosz Klebaniuk był dość daleko wysunięty, ale Carlitos uderza nad bramką!

• Bartosz Klebaniuk przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Macieja Rosołka! Bartosz Klebaniuk

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Pogoni.

• Po chwili kolejna okazja Macieja Rosołka! Huknął zza linii 16. metra i Bartosz Klebaniuk przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Maciej Rosołek dostaje piłkę w okolicy prawego narożnika pola karnego Pogoni. Chciał miękkim zagraniem na lewą stronę. Za lekko.

• Legia - Pogoń

• 5 Strzały 1
    • 0 Strzały celne 0
  • Bartosz Klebaniuk pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Josue z prawego narożnika.

• Paweł Wszołek przejmuje piłkę na prawej flance, blisko linii bocznej. Jego dośrodkowanie na bliższy słupek pada łupem "Portowców", ale udało się wywalczyć rzut rożny.

• Kolejna groźna i prosta strata Benedikta Zecha. Bez konsekwencji; zagranie fałszem Josue do Macieja Rosołka i Carlitosa było niedokładne.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Legii. Lewą stroną pognał z piłką Carlitos, który podaje za słabo na prawo. W odpowiedzi Pogoń miała okazję! Sebastian Kowalczyk wypuścił Lukę Zahovicia, którego zagranie w pole karne było za mocne do Wahana Biczachczjana.

• Niepewne wyjście z bramki Kacpra Tobiasza. Niebezpieczeństwo oddalił Lindsay Rose wybiciem na korner. Drugi stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Pograli teraz na prawej stronie Jean Carlos Silva i Kamil Grosicki. Drugi z wymienionych dostaje piłkę na prawej stronie "szesnastki", skąd chciał płasko zagrać na bliższy słupek. Połapał się w tym Maik Nawrocki, który wybija za linię końcową.

• Przekombinowali goście z rozegraniem rzutu rożnego. Wycofanie przed pole karne, zagranie do Leo Borgesa, któremu odskoczyła piłka. Ten chciał naprawić błąd, ale sfaulował rywala. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Leo Borges miał sporo miejsca na lewej stronie. Jego dośrodkowanie blokuje Artur Jędrzejczyk. Rzut rożny dla Pogoni.

• Wahan Biczachczjan upomniany żółtą kartką za faul na Carlitosie w środku pola.

To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Miedzią Legnica (28 października, godz. 18).

• Bartosz Klebaniuk spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

• Luka Zahović pokonuje Kacpra Tobiasza, ale wcześniej był na minimalnym spalonym Luka Zahovic

• Po zagraniu z prawej strony Luka Zahović znalazł się w sytuacji sam na sam z Kacprem Tobiaszem. "Objechał" bramkarza, po czym skierował piłkę do pustej bramki! Sęk w tym, że był na minimalnym spalonym!

• Przechwyt Legii blisko pola karnego rywala. Rozrzucenie ciężaru gry na lewą stronę do Filipa Mladenovicia, który "przeciągnął" dośrodkowanie.

• Filip Mladenović urwał się lewą stroną. Centruje na 6. metr, skąd główkujący Carlitos posyła piłkę obok bramki!

• "Początek to koniec. Koniec to początek"

• NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Po błędzie Benedikta Zecha przed własną bramką Josue podaje do Maciej Rosołka, Ten płaskim uderzeniem obija dalszy (lewy) słupek!

• Żółtą kartką upomniany Artur Jędrzejczyk za faul na Luce Zahoviciu. To siódme "żółtko" obrońcy Legii w tym sezonie. A mamy 14. kolejkę Ekstraklasy.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Pogoni zajmuje się Jeanem Carlosem Silvą, który przyjął strzał Carlitosa na ciało. Wydaje się, że Brazylijczyk wróci za moment na murawę.

• "Cięte" zagranie przed linię 16. metra do Carlitosa. Jego strzał wolejem został zablokowany.

• Maciej Rosołek urwał się prawą stroną. Z pola karnego, niemal przy linii końcowej ,zagrywa płasko na dalszy słupek do Filipa Mladenovicia, ale szybszy był wracający Jean Carlos Silva. Rzut rożny.

• Mocne zagranie Josue na lewą stronę do Carlitosa. Bliżej do piłki miał Jakub Bartkowski, który wybija za linię boczną. Początek spotkania zdecydowanie należy do gospodarzy. Po chwili Hiszpanowi uciekła piłka za linię końcową; grę z "piątki" wznawiają "Portowcy".

• Po krótkim rozegraniu Josue zagrywa w "szesnastkę" dokładnie tam, gdzie był bramkarz Pogoni.

• Nie do końca wyszło prawą, to legioniści zaatakowali lewa stroną. Filipowi Mladenoviciowi nie udało się dośrodkować po interwencji Jakuba Bartkowskiego. Rzut rożny.

• Od razu piłkę na prawej stronie dostaje Paweł Wszołek. Ten wrzuca piłkę w pole karne, gdzie pewnie chwyta ją Bartosz Klebaniuk.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze

• Kapitanami są Josue i Damian Dąbrowski.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w lidze

• Legia: Filip Mladenović i Paweł Wszołek (po 3 gole), Ernest Muci i Josue (po 2)
    • Pogoń: Kamil Grosicki (5), Pontus Almqvist i Wahan Biczachczjan (po 3)
  • Natomiast "Portowcy", którzy uzbierali 22 punkty, są na szóstym miejscu. Obie ekipy dzieli Stal Mielec (23). Za plecami drużyny prowadzonej przez Jensa Gustafssona blisko jest też Lech Poznań (21) punktów i Cracovia (18). Po 17 mają za to Jagiellonia, Warta, Radomiak i Zagłębie.

• Skład Pogoni Szczecin

• Po 13 kolejkach gospodarze plasują się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Do trzeciej Wisły Płock traci 1 "oczko", a do drugiego Widzewa Łódź - dwa. Liderem jest Raków Częstochowa (29 punktów), który dzisiaj o 20 zmierzy się u siebie z Koroną Kielce. Już teraz zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

• Skład Legii Warszawa

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Z Mielca, gdzie w doliczonym czasie gry Wisła Płock zdobyła bramkę na wagę remisu (1:1), przenosimy się do Warszawy. Za 20 minut Legia zmierzy się w hicie 14. kolejki z Pogonią Szczecin!

Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk...

©Andrzej Szkocki/Polskapress

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. Spotkanie między tymi dwoma klubami to największy hit 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Oba zespoły będzie interesowało zwycięstwo, gdyż tylko trzy punkty pozwolą wierzyć w dogonienie Rakowa Częstochowa. Początek spotkania 22 października o godz. 17:30. Gdzie oglądać mecz Legia - Pogoń na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE

Legia Warszawa ma za sobą dużo lepszą rundę niż rok temu. Po 13 meczach "Wojskowi" zajmują 3. miejsce i mogą realnie włączyć się do walki o mistrzostwo. Większość kibiców w roli faworyta do zajęcia 1.
miejsca w Ekstraklasie stawia Raków Częstochowa, ale o drużynie ze stolicy można powiedzieć, że widać "efekt nowej miotły" i niewykluczone, że w tym sezonie zaskoczą. Kosta Runjaić próbuje ułożyć zespół po kilku latach zaniedbań Dariusza Mioduskiego.

Legia jest jednym z czterech zespołów, które jeszcze nie przegrały meczu w roli gospodarza. Aktualny bilans "Wojskowych" na swoim stadionie to pięć wygranych i jeden remis. Przed Pogonią bardzo trudne zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że Portowcy są jedną z najgorzej grających ekip na wyjazdach - tylko siedem punktów w sześciu meczach nie może robić na nikim wrażenia.

Pogoń na początku sezonu charakteryzuje się przede wszystkim brakiem stabilizacji. Portowcy są w stanie kontrolować dane spotkanie, aby tydzień później całkowicie oddać plac gry rywalowi. Najlepszym tego przykładem jest mecz ze Stalą Mielec, w którym Said Hamulic praktycznie w pojedynkę zdemolował defensywę rywala. Goście sobotniego spotkania mogą szukać swojej nadziei w szwedzkim napastniku - Pontusie Almqviscie, który jest w bardzo dobrej formie.

Dodatkowym "akcentem" tego meczu jest pojedynek Kosty Runjaica ze swoim byłym klubem. Niemiecki szkoleniowiec pracował w Szczecinie aż pięć lat.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Jako trener Pogoni mierzyłem się z Legią 11-krotnie. Tak naprawdę jest to ta sama drużyna. Pozostały w niej podobne schematy, a na co dzień - w większości - reprezentują ją ci sami piłkarze. Te kwestie nie zaprzątają mi głowy. Oczywiście przygotowujemy się skrupulatnie do tego spotkania tak, jak do każdego innego rywala. Angielski tydzień spowodował jednak, że więcej czasu poświęciliśmy na regenerację i dopracowywanie detali, którymi chcemy zaskoczyć. Pogoń na pewno nie cofnie się do obrony. Będziemy mieli swoje okazje do zdobycia bramek. Mam nadzieję, że zdobędziemy trzy punkty.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Trener Runjaic nie ma jakieś przewagi nad nami. Ten szkoleniowiec przez lata wykonywał w Pogoni świetną pracę, a teraz znakomitą robotę wykonuje w Legii. Oczywiście czeka nas ciężki mecz, ale będziemy na niego odpowiednio przygotowani i nie możemy się go już doczekać

Arbitrem głównym będzie Piotr Lasyk. Pomagać mu będą Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki (asystenci), Damian Krumplewski (sędzia techniczny), Paweł Pskit oraz Radosław Siejka (VAR).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1 (24.04.2022, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2 (31.10.2022, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin:
Legia: -
Pogoń: Gorgon, Kostorz, Smoliński, Wawrzynowicz

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:10 - zapraszamy!

17:30 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin transmisja