Legia Warszawa

0

Polonia Warszawa

0

• Koniec spotkania. Kibice żegnają gwizdami "bohaterów" dzisiejszych derbów Warszawy.

• Dośrodkowanie Rzeźniczaka na głowę Novo, który uderzył lekko, jednak w dobrze ustawionego Przyrowskiego.

• Trzy minuty doliczone.

• Faulowany w środku pola Vrdoljak. Kartonik dla Sultesa.

• Gospodarze mają problem ze skonstruowanie akcji w ofensywie. Nie takiego meczu z pewnością oczekiwali kibice i skauci zagranicznych klubów, którzy pojawili się dzisiaj przy Łazienkowskiej.

• FATALNIE zamykał akcję na prawej strona pola karnego Nacho Novo. Mogła być bramka, a piłka uderzyła w bandę oddaloną ładnych kilka metrów od bramki.

• Polonia zamknięta na własnej połowie. Gospodarze starają się zaskoczyć rywali na skrzydłach.

• Polonia, która nie oddała żadnego celnego strzału teraz skupi się już tylko na obronie. Jakub Tosik w miejsce Wszołka.

• Dośrodkowanie Wolskiego z rzutu wolnego niemal z połowy boiska. Piłkę bez problemu utrzymał Przyrowski.

• Czy legioniści będą w stanie wykorzystać przewagę liczebną?

• Druga żółta kartka dla Kokoszki, który zatrzymał Wolskiego zmierzającego nieuchronnie w kierunku bramki. Polonia będzie kończyć w "10".

• Obraz gry nie zmienia się. Oglądamy typowy "mecz walki", a nie tego oczekiwaliśmy od derbów stolicy. Przed nami ostatni kwadrans. Czy zobaczymy wreszcie jakiegoś gola (oprócz Janusza)?

• Ostatnia zmiana w Legii. Nacho Novo za Kucharczyka. Nie zobaczymy więc dzisiaj Ismaela Blanco.

• Na murawie pojawia się także Aviram Baruchyan, który zmienia Caniego.

• Faul taktyczny Jodłowca, który zatrzymał rozpędzającego się Vrdoljaka.

• A także Michał Żyro zastępuje Radovicia.

• Za zmęczonego Gola wchodzi Ivica Vrdoljak.

• Mnóstwo chaosu w środku pola, który lepiej wydają się opanowywać piłkarze Czarnych Koszul.

• Potrzebę zmiany zasygnalizował Janusz Gol, który nie będzie mógł kontynuować gry.

• Burza gwizdów żegna Brzyskiego. W jego miejsce Pavel Sultes.

• W odpowiedzi zbyt wysokie dośrodkowanie Brzyskiego. Najwyżej wyskoczył w polu karnym Kuciak.

• Groźne uderzenie z rzutu wolnego Ljuboji! Piłkę z najwyższym trudem wyciągnął Przyrowski!

• Adam Kokoszka - za faul na Kucharczyku

• Beznadziejne wykonali rzut rożny poloniści i za darmo oddali piłkę legionistom. Tragedia.

• Druga połowa derbowego meczu w Warszawie. Bez zmian kadrowych w obu ekipach, oby poziom gry się zmienił. Na wyższy oczywiście

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez rewelacji upływają derby Warszawy. Powiedzmy sobie szczerze. Jak na mecz o mistrzostwo Polski, to oglądamy bardzo słabe widowisko.

• Michał Kucharczyk ukarany kartką za kuriozalną próbę wymuszenia jedenastki.

• Przeszła piłka do Wolskiego z prawego skrzydła, jednak dwukrotnie zablokowany piłkarz gospodarzy.

• Pięciu graczy Polonii za każdym razem stara się zakładać wysoki pressing. Czy gościom wystarczy sił na taką grę do końca spotkania?

• Kompletnie zawodzą jak na razie derby Warszawy. Bardziej może Legia, która nie gra tak, jak spodziewalibyśmy się po liderze. Polonia konsekwentnie realizuje swoje plany w defensywie.

• W odpowiedzi piłka bita z rzutu wolnego przez Wolskiego trafiła do "koszyka" Przyrowskiego.

• Kolejny rzut rożny dla Polonii. Nie było jednak sytuacji do oddania czystego strzału. Po pojedynku główkowym do piłki wystartował Kuciak i załapał futbolówkę.

• Coraz ciekawsze akcje polonistów, którzy śmielej zapędzają się na połowę Legii.

• Piłka krąży między połowami w powietrzu. Sporo chaosu oglądamy teraz na boisku.

• Obok bramki Kuciaka przechodzi uderzenie z dystansu Jodłowca. To był pierwszy strzał Czarnych Koszul w tym spotkaniu.

• Legioniści w odwrocie zamknięci w okolicach własnego rzutu wolnego. Stały fragment rozgrywali goście, ale nic z tego nie wynikło.

• Wszołek przeniósł się na lewą stronę i przegrał pojedynek z silnym Jędrzejczykiem.

• Kompletnie nieudane uderzenie Ljuboji głową. Piłka przeszła daleko obok słupka bramki strzeżonej przez Przyrowskiego.

• Nie było spalonego, Wolski opanował piłkę w polu karnym i wywalczył rzut rożny. Mógł nieco lepiej zabrać się z tą piłką młody legionista.

• Wysoki pressing polonistów przynosi efekty.

• Zbyt nerwowo rozgrywa piłkę Legia, która stara się przeprowadzać jak najszybciej swoje akcje. Polonia przeciwnie. Długo konstruuje ataki i skupia się na defensywie.

• Znakomicie przedarł się na prawej stronie Dwaliszwili, wystawił piłkę jak na tacy do nadbiegającego napastnika, ale minimalnie wyprzedził go powracający obrońca gospodarzy. Będzie tylko rzut rożny.

• Nie poradził sobie w dryblingu przy linii bocznej Brzyski. Dał się wyprzedzić Jędrzejczykowi i jeszcze sfaulował legionistę.

• Brzyski wskoczył na plecy Radovicia i ucierpiał upadając na murawę.

• W ostatniej chwili Janusz Gol wybił piłkę na korner, która po dobrym zgraniu zmierzała w kierunku Caniego.

• Nieporozumienie w szeregach Czarnych Koszul. Idealne zagranie trafiło na 13 metr do Jakuba Wawrzyniaka, który jednak źle złożył się do uderzenia głową.

• W pierwszym kwadransie optyczna przewaga gospodarzy, którzy starają się kombinacyjnymi akcjami zagrozić bramce polonistów. Goście uważni w defensywie, szukają swojej szansy po długiej piłce zagrywanej w kierunku Caniego.

• Efektowny zwód Przyrowskiego, który oszukał walczącego na wślizgu zawodnika legionistów.

• Miroslav Radović wpadł w pole karne z prawej strony, wycofanie na środek niedokładne. To mogło zakończyć się bramką.

• Ostro potraktowany w środku pola Rafał Wolski.

• Mocny strzał z dystansu z ponad 30 metrów Ljuboji. Przyrowski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Jakuba Rzeźniczaka zbyt głębokie. Pewnie złapał futbolówkę Sebastian Przyrowski.

• Dużo walki na całej szerokości boiska od pierwszych minut.

• Inaki Astiz biegł za Edgarem Canim, ale najszybszy przy piłce był Kuciak, który dalekim wykopem wyjaśnił sytuację.

• Łatwo stracona piłka przez Michała Kucharczyka, który zagrywał prosto do zawodnika Czarnych Koszul.

• Djordje Cotra trafiony w twarz, przez mocno wymachującego rękami Danijela Ljuboję. Obyło się bez kartki.

• Spokojnie wprowadził piłkę do gry Dusan Kuciak, rozegrali szybko piłkę gracze Legii i wywalczyli rzut rożny.

• Na spalonym złapany Gruzin Władimir Dwaliszwili.

• Dwaliszwili do Caniego, rozpoczęli poloniści!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Przywitanie zespołów.

• Nie da się ukryć, że Legia zrobi dziś wszystko, by odzyskać prym w stolicy. Po jesiennej porażce przy Konwiktorskiej (1:2) nikt na Łazienkowskiej nie wyobraża sobie powtórki z "rozrywki". Wtedy bohaterami Polonii byli Jodłowiec i Cani, choć prowadzenie legionistom dał w pierwszej połowie Miro Radović. Jak będzie tym razem? Czyja gwiazda rozbłyśnie dziś bardziej? Przekonamy się już niebawem

• Witamy w relacji na żywo z derbów Warszawy. Na stadionie przy Łazienkowskiej, Legia zagra z Polonią. Znamy już wyjściowe składy obu zespołów.