Legia Warszawa - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Hit na szczycie tabeli

2

Raków Częstochowa

0

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Dzięki temu zwycięstwu Legia zbliża się do liderującej Pogoni Szczecin na dwa punty, natomiast Raków zostaje na trzeciej pozycji.

• Koniec spotkania w Warszawie. Legia zasłużenie wygrywa z Rakowem Częstochowa 2:0.

• Żółtą kartką za faul na własnej połowie ukarany Paweł Wszołek.

• Dopiero druga zmiana w zespole Legii. Za Luquinhasa pojawia się debiutant, Jakub Kisiel.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Żółtą kartką ukarany Tomas Pekhart.

• Po dobrym kontrataku Legii piłka trafiła do Filipa Mladenovića, ale ten z woleja przeniósł piłkę chyba nawet nad dachem stadionu przy Łazienkowskiej.

• Rafael Lopes otrzymał żółtą kartkę za faul w ofensywie.

• Piotr Malinowski dostał piłkę przed polem karnym Legii i zdecydował się na szybki strzał. Jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała wysoko nad bramką Artura Boruca.

• Wciąż goście dłużej utrzymują się przy piłce, ale szczelna obrona Legii nie daje przedrzeć się rywalom w ich pole karne.

• Luquinhas zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego rywali, ale Dominik Holec pewnie interweniował.

• Po ładnej akcji gości Daniel Szelągowski wpadł w pole karne Legii, ale zagrał wprost pod nogi przeciwnika.

• Raków Częstochowa dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Goście rozgrywają futbolówkę głównie w środkowej strefie boiska.

• Natomiast za Frana Tudora na boisko wchodzi Piotr Malinowski.

• Za kontuzjowanego Marcina Cebulę na murawie pojawia się Daniel Szelągowski.

• Kontuzjowany Marcin Cebula opuszcza boisko!

• Po zdobyciu drugiej bramki przez Legię, uspokoiła się sytuacja na boisku. Raków częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi stworzyć sobie sytuacji.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tomas Pekhart zdobywa bramkę na 2:0 dla Legii Warszawa!

• Filip Mladenović wpadł w pole karne Rakowa, gdzie został powalony i sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

• Marcin Cebula jest bardzo aktywny po wejściu na boisku. Teraz gracz Rakowa wpadł w pole karne Legii, jednak tam został zatrzymany przez jednego z rywali.

• Patryk Kun pojawił się na murawie w miejsce Daniela Bartla.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Legii przez szansą stanął Marcin Cebula, jednak gracz Rakowa nie zdołał sięgnąć piłki!

• Paweł Wszołek zdecydował się na strzał z okolic pola karnego rywali, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki Dominika Holca.

• Rafael Lopes pojawia się na murawie, a opuszcza je Andre Martins.

• Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska Pawła Wszołka przed szansą na bramkę stanął Tomas Pekhart, ale jego uderzenie przewrotką kapitalnie obronił Dominik Holec!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie meczu Marcin Cebula pojawia się w miejsce Ivi Lopeza.

• Piłkarze obu zespołów wrócili już na murawę stadionu w Warszawie, a więc za chwilę rozpoczniemy drugą część tego pojedynku.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania w Warszawie. Do przerwy Legia zasłużenie prowadzi z Rakowem Częstochowa 1:0.

• Petr Schwarz ukarany żółtą kartką za ostry faul w bocznej strefie boiska.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Prawopodobnie kontuzjowany Andrzej Niewulis opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Jarosław Jach.

• Fran Tudor przedarł się w pole karne Legii i oddał niespodziewany strzał, po którym fantastycznie interweniował Artur Boruc!

• Petr Schwarz oddał strzał zza pola karnego Legii, ale Artur Boruc pewnie interweniował.

• Nieco słabszy fragment spotkania, oba zespoły rozgrywają piłkę głównie w środku pola. Niska temperatura również nie sprzyja płynnej grze, bo boisko jest bardzo zmrożone.

• Teraz Andre Martins zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Dominik Holec!

• Tomas Pekhart przypadkowo znalazł się z piłką w polu karnym Rakowa, ale napastnik gospodarzy uderzył wprost w bramkarza rywali.

• Prawą stroną boiska ruszył Paweł Wszołek, dośrodkował idealnie na nogę Luquinhasa, który z najbliższej odległości zdobył bramkę otwierającą wynik tego spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Luquinhas otwiera wynik tego spotkania!

• Bartosz Kapustka ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował w "szesnastkę" gości, ale Tomas Pekhart nie zdołał dopaść do piłki.

• Luquinhas zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale Dominik Holec pewnie interweniował.

• Filip Mladenović został sfaulowany tuż przy linii bocznej pola karnego i Legia będzia miała znakomitą okazję na objęcie prowadzenia.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Igor Sapała.

• Ostre starcie Davida Tijanića z Andre Martinsem, jednak arbiter nie zdecydował się na pokazanie kartki.

• Legia rozgrywa piłkę w środku pola, ale Raków nie daje za wygraną i mocno naciska rywala, by odzyskać futbolówkę.

• Znakomita szansa dla Legii po wstrzeleniu piłki w pole karne, ale Filip Mladenović trafił w Tomasa Pekharta

• Po wrzutce Ivi Lopeza do piłki dopadł Andrzej Niewulis, ale kapitan Rakowa był na pozycji spalonej.

• David Tijanić zdecydował się na indywidualną akcję, ale został przewrócony przed polem karnym rywali i Raków będzie miał szansę na zagrożenie bramce Legii.

• Filip Mladenović próbował bezpośrednio z rzutu rożnego wkręcić piłkę do bramki Rakowa, ale zrobił to niedokładnie.

• Po rzucie wolnym dla Legii z głębi pola piłka wyszła poza plac gry, ale jeden z graczy Rakowa dotknął wcześniej futbolówkę i gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Raków rozpoczął mecz od spokojnego rozgrywania piłki, ale Legia podchodzi wysoko pod przeciwników nie dając im utrzymać się dłużej przy piłce.

• Rozpoczynamy mecz w Warszawie!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej. Za moment początek tego spotkania!

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Cierzniak (Br.), Cholewiak, Lopes, Juranović, Kisiel, Kostorz, Valencia.

• Ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa: Pindroch (Br.), Cebula, Długosz, Jach, Kun, Lederman, Malinowski, Papanikolaou, Szelągowski.

• Już za kilkanaście minut rozpocznie się to spotkanie, a więc to najwyższa pora by podać rezerwowych obu drużyn.

• W pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa 2:1 po dwóch trafieniach Tomasa Pekharta. Dla Rakowa jedyną bramkę zdobył Patryk Kun.

• Legia Warszawa w poprzedniej kolejce niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1, natomiast Raków Częstochowa uległ w Bełchatowie drużynie Pogoni Szczecin 0:1.

• Legia Warszawa plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli ze stratą pięciu "oczek" od liderującej Pogoni Szczecin. Natomiast Raków Częstochowa zajmujący jedną pozycję niżej ma na swoim koncie o jeden punkt mniej. Raków ma cztery "oczka" przewagi nad czwartym w tabeli Śląskiem Wrocław.

• W meczu na szczycie tabeli PKO Ekstraklasy Legia Warszawa przy Łazienkowskiej 3 podejmie Raków Częstochowa. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Legia - Raków LIVE! Hit na szczycie tabeli

Legia - Raków LIVE! Hit na szczycie tabeli ©Piotr Tokarczyk

Przed nami hit PKO Ekstraklasy. Druga w tabeli Legia przy Łazienkowskiej zmierzy się z trzecim Rakowem Częstochowa. Obie drużyny do starcia przystąpią podrażnione, gdyż na inaugurację wiosny zaliczyły porażki. Początek meczu w sobotę 6 lutego o godz. 20. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Raków Częstochowa

Stołeczna drużyna ligową wiosnę rozpoczęła od wyjazdowej porażki z ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. Była to druga z rzędu wpadka Legii. W ostatnim meczu 2020 roku przegrała z innym beniaminkiem, Stalą Mielec.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Raków Częstochowa w Player.pl >>>

Po ligowym falstarcie Czesław Michniewicz postanowił zamknąć treningi dla mediów.
- Chcieliśmy, by gracze poświęcili całą energię na kwestie boiskowe. Naszym problemem w meczu z Podbeskidziem nie była taktyka. Nastawienie nie było właściwe, choć robiliśmy wszystko, by optymalnie się przygotować. Nie byliśmy sobą. Brakowało nam mistrzowskiego ducha, który musi zostać wyzwolony jak najszybciej, już w sobotnim meczu – dodał szkoleniowiec mistrzów Polski.

Legia zimą nie sprowadziła żadnego piłkarza, a Czesław Michniewicz od pewnego czasu zwraca uwagę na wąską kadrę. - Mamy szesnastu gotowych zawodników na mecz z Rakowem. Potrzebujemy rywalizacji, ale też piłkarzy, którzy mogą grać i podnosić jakość. Wiem, że cały coś się dzieje w kwestiach transferowych, ale efektów póki co nie ma. Okno transferowe jest otwarte do końca lutego – zaznaczył Michniewicz.

Raków w zeszłej kolejce przegrał spotkanie o pozycję lidera z Pogonią Szczecin, a na wyjazdach nie wygrał od trzech meczów. Jednak wobec słabszej dyspozycji Legii na pewno nie stoi na straconej pozycji.

- Wiem, jaką siłą dysponuje Legia. Ma bardzo dobrych piłkarzy, przede wszystkim. Sporo jakości jest w tym zespole. Myślę, że będzie to zupełnie inny mecz ze strony stołecznego klubu niż w Bielsku-Białej. Uważam, że w głowach legionistów, w spotkaniu z Podbeskidziem, mogła trochę pokutować myśl, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie, bo sparingi - które rozgrywali - na to wskazywały. A jednak w Bielsku-Białej nie mogli tego przełożyć - powiedział Marek Papszun na antenie radia RDC.

W sierpniu na stadionie w Bełchatowie Legia pokonała Raków 2:1. Teraz stawką jest pozycja wicelidera lub lidera, o ile Pogoń Szczecin przegra u siebie z Cracovią.

Legioniści wystąpią bez Waleriana Gwilii, Jose Kante, Kacpra Skibickiego, Cezarego Miszty, Wojciecha Muzyka i Marko Vesovicia. W Rakowie zabraknie kontuzjowanych Tomasa Petraska i Miłosza Szczepańskiego.

Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Gil z Lublina. Za VAR odpowiedzialni będą Tomasz Musiał i Tomasz Listkiewicz.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Legia - Raków na żywo pokaże TVP Sport, Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W TVP Sport komentuje duet Jacek Laskowski - Marcin Żewłakow, a w Canal+ Przemysław Pełka oraz Tomasz Wieszczycki. W internecie transmisja Player+ i aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Legia Warszawa- Raków Częstochowa TVP Sport, Canal+ Sport, Canal+ 4K UItra