Legia Warszawa

3

Rapid Bukareszt

1

• Fantastyczny wieczór dla Legii. "Puchar jest nasz" - śpiewają kibice. Może trochę za wcześnie, ale na pewno mają się z czego cieszyć. Dziękujemy serdecznie za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne mecze z Ekstraklasa.net!

• Ale to nie koniec! PSV - Hapoel 3:3 i Legia awansuje do kolejnej rundy Ligi Europejskiej! Wielka feta w Warszawie!

• I koniec meczu. Po fantastycznej drugiej połowie Legia wygrywa 3:1!

• Akcja rezerwowych - prawą stroną popędził Wolski, świetnie wyłożył piłkę do Kucharczyka, a ten zdobył bramkę mocnym strzałem.

• Nie uda się! 3:1! Kucharczyk!

• Rapid rozpaczliwie szuka wyrównania, czy uda się Rumunom wyrwać punkt?

• Wolski za Radovicia. Owacja na stojąco dla Serba.

• Zamarli kibice na trybunach - mocna wrzutka Rapidu z prawej strony. Nikt nie dostawił jednak głowy, piłka dla Legii.

• Druga połowa przedłużona o 3 minuty.

• Radović zrobił "kółeczko" w stylu Deyny, ale chwilę później podał fatalnie.

• Fantastyczna piłka do Pancu, Żewłakow wślizgiem ratuje Legię.

• Kucharczyk zmienia zmęczonego Rybusa.

• Trener gości wściekle gestykuluje, każe swoim piłkarzom atakować.

• Ljuboja walczył o piłkę jak lew. Rzut z autu dla Legii.

• Z kontrą wybiegał Rybus, bezpardonowo wyciął go Rui Duarte. Żółta kartka.

• Druga żółta kartka dla Gola i Legia będzie ten mecz kończyła w "10".

• Wawrzyniak (!) zakręcił obrońcami, wywalczył rzut rożny.

• Idealna centra Rybusa z rzutu wolnego, Komorowski musiał tylko dostawić głowę... nie dał rady. Piłka prześlizgnęła mu się po włosach.

• Ostra interwencja Wawrzyniaka w polu karnym Legii, rywal pada, ale sędzia każe grać dalej.

• Zmiana w Rapidzie. Pancu za Hereę.

• ...i Vrdoljaka.

• Nadrabiamy statystyczne zaległości: żółta kartka dla Gola...

• Meksykańska fala na trybunach :)

• Dobra interwencja Kuciaka po rzucie rożnym, kibice skandują nazwisko Słowaka.

• Z lewej strony w pole karne Rapidu wpadł Rybus, jego strzał odbił jeszcze bramkarz, ale dobitka Radovicia była celna. 2:1 dla Legii!

• Gol! Radović po raz drugi!

• Podrażniona stratą bramki Legia rusza do ataku...

• Tą bramką pachniało od dobrych kilku minut. Filipe Teixeira przedarł się lewą stroną i pokonał Kuciaka. Rapid grający w "10" wyrównuje.

• No i stało się. 1:1.

• Zmiana w Legii. Żyro schodzi, za niego Gol.

• Bożović z woleja w poprzeczkę!

• Komorowski powalił w polu karnym Hereę. Sędzia nie gwiżdże.

• Znów Legia w opałach. Żewłakow tym razem bez zarzutu przerwał atak rywali.

• Teraz było gorąco w polu karnym Legii. Błąd Żewłakowa, niepewna interwencja Jędrzejczyka i Kuciak musiał ratować warszawian przed utratą bramki.

• Wawrzyniak prawą nogą zza pola karnego - obok bramki.

• Znów groźnie atakuje Legia. Rajd Żyry lewą flanką, przerzut do Rybusa, ten strzela - tylko rzut rożny.

• Zmiana w zespole gości. Grigorie za Sburleę.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Rapidu. Najpierw w słupek trafił Vrdoljak, ale przy dobitce Radovicia Draghia był bez szans. 1:0 dla Legii.

• Goooool! Miro Radović!

• Radović pomknął w stronę bramki przeciwnika po podaniu Ljuboi. Szybszy był Marcos Antonio.

• Prawą stroną popędził Deac, jednak Żewłakow wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• A na trybunach też ciekawie. Ogromna sektorówka zakrywa niemal całą "Żyletę".

• Z wysokiego "C" zaczyna Legia! Kapitalne podanie Ljuboi, Vrdoljak w polu karnym nie trafia w piłkę, ta spada pod nogi Radovicia... Serb strzela prosto w bramkarza!

• Ładnie zastawiał się przed polem karnym Rybus, podał do Jędrzejczyka - rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę!

• A w meczu PSV - Hapoel nadal 1:2.

• Rekord frekwencji na nowym stadionie przy Łazienkowskiej pobity - 30 786 osób zjawiło się dziś na trybunach.

• W przerwie nowa świecka tradycja - życzenia dla kibiców, których zdjęcia wyświetlane są na telebimach.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Ekstraklasa.net. Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Legia Warszawa - Rapid Bukareszt Na razie Legia nie potrafi sobie poradzić z Rapidem, ale grając w przewadze po przerwie może rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Nie wiadomo czy Herea wróci jeszcze do gry po przerwie.

• Minuta doliczona już minęła, a Herea zniesiony na noszach.

• Na boisku leży Herea po starciu z Borysiukiem.

• Ljuboja dobrze zagrał w pole karne do Radovicia, ten jednak źle przyjął piłkę.

• Rybus ładnie technicznie uderzył pod poprzeczkę i w ostatniej chwili na rzut rożny wybił bramkarz.

• Żółta kartka dla Grigore za faul na rozpędzonym Rybusie.

• Tymczasem w Eindhoven na razie niespodzianka. PSV przegrywa z Hapoelem 1:2.

• Herea uderzył z rzutu wolnego tuż nad bramką.

• Borysiuk fauluje przed polem karnym, ale nie ma na szczęście żółtej kartki. Będzie jednak groźny rzut wolny.

• Grigore uderzył z dystansu, ale obok bramki Kuciaka, który mimo to wyciągnął się jak długi.

• Tym razem Draghia wygarnął piłkę spod nóg Ljuboji. Zaczynają zazębiać się akcje Legii.

• Po błędzie Draghii Radović zabrał mu piłkę przed polem karnym i odegrał do Ljuboji, który na pustą bramkę, w której stał tylko obrońca nie trafił.

• Dobra okazja Legii ale tylko rzut rożny. Wrzucił Radović, ale poradzili sobie rywale.

• Cały czas próbują atakować Rumunii, na razie nie widać przewagi liczebnej Legii.

• Szybko reaguje trener Lucescu. Z boiska schodzi niewidoczny Cassio. W jego miejsce Grigore.

• Teraz Legii powinno pójść łatwiej. Do tej pory przewagę miał Rapid, ale teraz gra może się wyrównać.

• Za dyskusję kartkę dostał także Bożović.

• Legia gra w przewadze! Drugą żółtą kartkę dostał Dan Alexa!

• Żewłakowa po wrzutce wybija na rzut rożny, już ósmy! dla gości. Legia nie wykonywała na razie żadnego.

• Kuciak dobrym wyjściem zatrzymał Deaca. Na szczęście dla Legii, tylko rzut rożny.

• Bardzo mocna wrzutka na długi słupek i ponownie rzut rożny, tyle że z drugiej strony.

• Rzut rożny dla gości po interwencji Żewłakowa, który jednak ucierpiał w starciu.

• Seria strat z jednej i drugiej strony na połowie gości.

• Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul.

• Przekombinowali z wyprowadzeniem pozycyjnej... kontry Legioniści i stracili piłkę pod polem karnym Rapidu.

• Żyro prostopadle zagrał do Ljuboji, ale uprzedził go Marcos Antonio i odegrał do bramkarza.

• Rybus indywidualnie przedarł się w pole karne prawą stroną, ale jego strzał został zablokowany.

• Alexa ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie Radovicia.

• Ponownie Żyro z dystansu. Tym razem po ziemi i celnie, ale broni Draghia.

• Żyro uderzył z dystansu, ale sporo obok bramki. Pierwsza próba zawodników Legii, którzy mają problemy ze stworzeniem okazji.

• Wawrzyniak fauluje 20 metrów od pola karnego. Wrzutka w pole karne Deaca i musiał piąstkować Kuciak. Później Legia miała problem z wybiciem piłki z własnego pola karnego.

• Za mocna piłka Żyro do Wawrzyniaka i od bramki zacznie Draghia.

• Pierwsze minuty wyraźnie dla Rapidu, który atakuje i częściej przebywa na połowie Legii.

• Po wrzutce niepewnie odbił piłkę Kuciak, a później obrońcy wybili na czwarty już rzut rożny.

• Trzeci rzut rożny dla Rumunów, tym razem wybijał piłkę Borysiuk.

• Wrzutka na długi słupek, Kuciak źle wyliczył lot piłki i główka zawodnika Rapidu minęła minimalnie słupek.

• Dośrodkował Deac, ale ponownie rzut rożny,

• Pierwszy rzut rożny dla Rapidu po interwencji Komorowskiego.

• Szybka akcja Radovicia z Ljuboją, ale Burca w ostatniej chwili wyłuskał piłkę.

• Legia rozpoczęła od faulu w środku pola. Jest czas na ustawienie się w defensywie.

• Rozpoczęli goście.

• Zespoły wychodzą już na boisko. Legia na biało-czarno, goście na bordowo-biało.

• 30 tysięcy kibiców dzisiaj na Łazienkowskiej. Padł rekord frekwencji. A "Sen o Warszawie" w takim wykonaniu robi wrażenie.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Legii zasiądą: Skaba, Gol, Astiz, Kucharczyk, Rzeźnicak, Wolski i Ohayon. Rezerwowymi gości będą: Straton, Ezequias, Grigore, Pancu, Oros, Grigorie i Apostol.

• Dzisiaj uruchomiliśmy nową aplikację mobilną Ekstraklasa.net LIVE! Dzięki niej możecie śledzić relacje z meczu Legii z Rapidem z pokładu Waszego iPhona (ściągnij!) lub telefonu z systemem Android (śiągnij!)

• Witamy w relacji live na niemal 3 godziny przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Mamy dla Was ciekawostkę. Dziś, około godziny 12 nasz fotoreporter Maciej Leszczełowski spotkał w pobliżu Złotych Tarasów piłkarzy Rapidu Bukareszt. Zakupy się udały. Jak będzie w meczu? Piłkarze Rapidu pod Dwrocem Centralnym przed meczem z Legią w Warszawie