Legia Warszawa

1

Ruch Chorzów

2

• Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Wam Filip Błajet, przy wsparciu Krzysztofa Kowalskiego. Już za pół godziny mecz Zawiszy z Jagiellonią, na którego relację na ekstraklasa.net również serdecznie zapraszamy!

• Czyżby Legionistom zabrakło motywacji po wczorajszym meczu Lecha? Mistrzowska feta będzie trwać dalej, mimo dzisiejszego niepowodzenia Wojskowych.

• Sędzia Marciniak gwizdnął po raz ostatni. Ruch zwycięża w Warszawie i dalej ma szanse na wicemistrzostwo Polski!

• To chyba było ostatnie dośrodkowanie Brzyskiego w tym meczu. Wysoko nad bramką i daleko za liną końcową.

• Odważne wejście Vrdoljaka, który minął dwóch przeciwników, ale jego wysiłek niecelnym dograniem zniweczył Orlando Sa.

• Gigołajew za Dziwniela na doliczony czas gry.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry przez sędziego Marciniaka.

• ...i nic dobrego z tego nie wyszło. Za lekko.

• Zieńczuk bezpardonowo powalił Vrdoljaka w środkowej strefie boiska. Futbolówkę ustawia Brzyski...

• Za Kuświka na murawie pojawia się Włodyka.

• Żyro znalazł się z piłką tuż przy linii pola karnego, ustawioną na prawej nodze. Legionista starał się przerzucić futbolówkę na drugą nogę, ale obrońcy Ruchu się tym połapali.

• Dośrodkowanie z prawej strony Bereszyńskiego, Kamiński piąstkuje.

• Marcin Malinowski dalekim wybiciem głową zażegnał zagrożenie bramki gości.

• Sa zgrał piłkę głową do Saganowskiego, ten zwiódł na prawej flance Stawarczyka, ale strzał doświadczonego zawodnika zablokował Sadlok. Korner.

• Uraz Babiarza, nie jest w stanie kontynuować grę. W jego miejsce melduje się Maciej Jankowski.

• Tym razem wyszła mu niezła wrzutka na piąty metr, ale to chorzowianie byli górą w powietrznej walce.

• Sadlok fauluje Saganowskiego. Brzyski będzie dośrodkowywał raz jeszcze.

• 9 minut nadziei dla Legionistów.

• Ruch ma problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Legia ciśnie coraz mocniej.

• Kibice Wojskowych wykrzykują: "Mistrz, mistrz Legia Mistrz!". Czy to zachęci warszawiaków do jeszcze odważniejszych ataków?

• Marek Szyndrowski ukarany żółtkiem za przerwanie kontrataku Legii. Z Lechem prawy defensor nie zagra.

• Marek Saganowski ukarany za uderzenie barkiem w klatkę piersiową Sadloka.

• Tym razem Brzyski za głęboko.

• Na prawej stronie boiska faulowany Bereszyński. Będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

• Żyro związał dwóch obrońców w polu karnym i wystawił futbolówkę Radoviciowi na 16 metr. Serb strzelił w lewy róg i nie dał szans Kamińskiemu. Moment zwrotny spotkania?

• RADOVIĆ STRZELA KONTAKTOWEGO GOLA!

• Saganowski wywalczył rzut rożny dla Legii. Piłkę ustawił Brzyski i przelobował wszystkich ustawionych w polu karnym piłkarzy.

• Żyro po raz kolejny przedryblował Szyndrowskiego, znalazł w polu karnym Orlando Sa, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Futbolówka w rękach bramkarza Ruchu.

• Vrdoljak nie zagra w następnym spotkaniu.

• Vrdoljak ukarany żółtym kartonikiem za niebezpieczny wślizg w środku boiska.

• Żyro efektownie minął Szyndrowskiego i szukał wrzutką kolegów w polu karnym. Podanie przeciął głową Malinowski, a piłkę w ręce złapał Kamiński.

• Z kornera uderzał Tomasz Brzyski. Futbolówka przelobowała wszystkich zainteresowanych i wyleciała na aut.

• Orlando Sa przeskoczył defensorów Ruchu po dośrodkowaniu Bereszyńskiego, ale Malinowski przeczytał jego zamiary i wybił futbolówkę.

• Żółtko dla Bartłomieja Babiarza.

• Brzyski po raz kolejny wrzuca z lewej strony, piłka przelobował Sadloka, do futbolówki dopadł Bereszyński i próbował wycofać piłkę na 7 metr. Nikogo z jego kolegów tam nie było i Ruch oddalił zagrożenie.

• Legia Warszawa - Ruch Chorzów

• Kolejne dośrodkowanie Brzyskiego, ale Kamiński znowuż na posterunku. Pewny chwyt golkipera chorzowian.

• Orlando Sa zmienia Michała Kucharczyka. Berg stawia wszystko na jedną kartę.

• Za głębokie dośrodkowanie Kucharczyka z lewego skrzydła. Kamiński pewnie łapie piłkę.

• Ruch umiejętnie wybija Legionistów z uderzenia. Lekiem na całe zło ma być Orlando Sa.

• Czy Legia jest w stanie się podnieść i zdobyć dziś chociaż jeden punkt?

• Trafienie zalicza Piotr Stawarczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Starzyńskiego. Defensor Niebieskich wyprzedził Rzeźniczaka i z piątego metra skierował piłkę głową do siatki.

• BRAMKA DLA RUCHU!

• Techniczny strzał Zieńczuka z narożnika pola karnego. Kuciak z dużym trudem przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

• Kontra Ruchu. Babiarz podał do Dziwniela, który miał na lewej flance dużo przestrzeni, ale dośrodkował za głęboko.

• Bereszyński dostał piłkę od Saganowskiego i wpadł w pole karne, a później przewrócił się po kopnięciu Dziwniela. Gwizdek arbitra milczy.

• Sagan wszedł i od razu oddał strzał. Dośrodkowanie z kornera spadło na głowę napastnika, ale ten pomylił się znacznie.

• Zanim Legioniści wykonają róg, na boisku zamelduje się Sagan. Zmienia Ondreja Dude.

• Kombinacyjna akcja Legionistów zakończona mocnym, płaskim dośrodkowaniem Brzyskiego. Wszystko kończy się jednak na nodze Malinowskiego, będzie korner.

• Marek Saganowski rozmawia z Henningiem Bergiem. Doświadczony napastnik lada moment powinien pojawić się na boisku.

• Dwójkowa akcja Dudy z Radoviciem kończy się nieudanym dryblingiem tego drugiego.

• Żyro dobrze nawinął Sadloka i mocno strzelił zza pola karnego lewą nogą. Palcami piłkę nad poprzeczką przeniósł Kamiński!

• Surma faulował w środkowej strefie boiska Kucharczyka. Gracz Ruchu musiał naprawiać swoje wcześniejsze złe podanie.

• Z dalszej odległości próbował Michał Kucharczyk. Mocne uderzenie minęło bramkę o kilkadziesiąt centymetrów. Groźny strzał Legionisty.

• Duda ruszył lewą flanką, znalazł Brzyskiego, a ten szukał w polu karnym Radovicia. Serb był osamotniony i przegrał główkowy pojedynek z defensorami Niebieskich.

• Legioniści spokojnie rozgrywają, szanując piłkę, i konstruują akcję od linii defensywnych.

• Dośrodkowanie Brzyskiego próbował strzałem zakończyć Michał Żyro, ale akcję Legionisty przerwał gwizdek sędziego. Spalony.

• Babiarz leży po zderzeniu z Vrdoljakiem. Ekipa medyczna Ruchu wbiegła na boisko, chwila przerwy w meczu.

• Z dystansu próbował uderzać Marek Zieńczuk. Uderzenie, które miało być zaskakujące, wyszło po prostu słabo i minęło bramkę w dużej odległości.

• Sędzia dał dać do rozpoczęcia, od środka piłkarze gospodarzy.

• Piłkarze wracają już na boisko, za chwilę początek drugiej części spotkania.

• Jak na razie mecz dosyć wyrównany. Ruch prowadzi dzięki strzałowi Starzyńskiego z karnego, ale Legia rozkręca się z każdą minutą. Więcej emocji za kwadrans.

• Przerwa.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Jodłowiec z 3 metrów głową uderza obok bramki.

• Dośrodkowanie z prawej strony Jodłowca, piłka odbija się od ręki Babiarza i wolny z boku boiska dla Legii.

• Pierwsza połowa potrwa 2 minuty dłużej.

• Legia Warszawa - Ruch ChorzówLegia Warszawa - Ruch Chorzów

• Zieńczuk z narożnika w pole karne. Tam piłkę wybija jeden z obrońców, ta trafia do Babiarza, który przy przyjęciu pomógł sobie ręką.

• Długie podanie do Radovicia, ale Serb na spalonym.

• Radović podawał w pole karne. Tam Duda źle przyjmuje i piłka w rękach Krzysztofa Kamińskiego.

• Z prawej strony prostopadłe podanie w pole karne do Żyry. Ten w pojedynku biegowym z Piotrem Stawarczykiem przewrócił się, ale arbiter nie wskazał na wapno.

• Teraz strzela Żyro z ponad 16. metrów. Uderzenie lewą nogą, po ziemi broni Kamiński.

• Zieńczuk szukał prostopadłego podania do Kuświka, ale zawiodła komunikacja, bowiem napastnik Ruchu nie ruszył do piłki.

• Dziwniel strzelał z ok. 18. metrów. Ładne uderzenie lewą nogą po ziemi broni Kuciak, ale sędzia tego nie zobaczył i nie ma rożnego dla gości.

• Teraz na lewej stronie Brzyski do Kucharczyka, ale podał za mocno i piłka opuszcza boisko.

• Starzyński pewnie wykorzystał rzut karny. Pomocnik Ruchu uderzył w prawy róg bramki Kuciaka, a bramkarz Legii powędrował w drugą stronę.

• GOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0 DLA RUCHU

• Rzut rożny dla Ruchu. W polu karnym przewrócił się Bereszyński i dotknął piłkę ręką. Jedenastka dla Niebieskich.

• Teraz Kuświk uderzał sprzed szesnastki, ale piłka odbita od wychodzi nad bramką Kuciaka.

• Dośrodkowanie Jodłowca i strzelał głową Kucharczyk, ale uderzył obok bramki.

• Miroslav Radović mimo asysty Marcina Malinowskiego z prawego narożnika pola karnego dograł piłkę w kierunku długiego rogu do Michała Kucharczyka. Ten wślizgiem minimalnie chybił.

• Marek Zieńczuk poszkodowany w jednym ze starć. Skrzydłowy Ruchu chwilę spędził poza boiskiem, ale wrócił już na plac gry.

• Legioniści przez dłuższy czas utrzymują się przy piłce, ale nie w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

• Michał Żyro faulował Daniela Dziwniela. Zawodnik Niebieskich opatrywany przez sztab medyczny.

• Marcin Sadlok pomylił się we własnej "szesnastce". w ostatniej chwili Szyndrowski zdołał zablokować Miroslava Radovicia.

• Rzeźniczak idealnie podał górną piłkę do Radovicia, Kamiński rzucił się pod nogi Serba i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Marek Zieńczuk poszkodowany w starciu z jednym z legionistów.

• W natarciu Ruch Chorzów. Dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza nie znalazło w polu karnym Legii żadnego adresata.

• Marek Zieńczuk znalazł się w polu karnym Legii, ale nie doszedł do dośrodkowanej w jego kierunku piłki.

• Daniel Dziwniel ustawiony dziś na lewym skrzydle.

• Piłka spada na głowę Jodłowca po dośrodkowani Brzyskiego, ten przedłużył do Rzeźniczaka, który nie dał rady skutecznie zamknąć akcji.

• Dynamiczny atak Brzyskiego lewą stroną, jednak dośrodkowanie zablokował Szyndrowski. Korner.

• Kuciak od bramki krótko do Bereszyńskiego, ten przenosi piłkę pod bramkę Ruchu... aut.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka, Ruch zaczął od środka, piłka w grze!

• Szpaler piłkarzy Ruchu dla Legii!

• Do rozpoczęcia meczu już tylko 5 minut!

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Ojaama, Sa, Broź, Łukasik, Jałocha, Saganowski, Pinto.

• Rezerwowi Ruchu: Buchalik, Smektała, Janik, Włodyka, Jankowski, Mrowiec, Gigołajew

• Dwa dni temu Grzegorz Kuświk obchodził urodziny, czy uczci swoje święto golem na Łazienkowskiej?

• W ekipie Ruchu zgodnie z zapowiedziami do wyjściowego zestawienia powrócił Grzegorz Kuświk, a pełnię zdrowia odzyskał także Daniel Dziwniel.

• W wyjściowej jedenastce znalazł się nawet Miroslav Radović, który narzekał na ból żeber. Czyli zero taryfy ulgowej dla Niebieskich.

• Henning Berg zdecydował się wystawić bardzo silną wyjściową jedenastkę. Z Ruchem zagrają ci sami piłkarze, którzy rozpoczęli ostatnie starcie z Górnikiem Zabrze.

• Rzecznik prasowa Ruchu, Danuta Chruściel, zapewniła, że piłkarze Niebieskich pogratulują Legionistom mistrzostwa. Jeśli nie będzie to popularny w zachodnich ligach szpaler, to chociaż uściśnięcie rąk mistrzów.

• Legia wygrała 8 ostatnich spotkań. Jeśli zwycięży chorzowian, to wyrównają rekord zwycięskich z rzędu meczów w lidze.

• Z kolei pod tym linkiem możecie przeczytać przedmeczową zapowiedź.

• Legia świętowała już wczoraj, a więcej możecie przeczytać pod tym linkiem.

• Po wczorajszym remisie Lecha z Pogonią, Legia została mistrzem Polski, a dzisiejszy mecz to początek mistrzowskiej fety. Czy Wojskowi uczczą czempionat efektownym zwycięstwem?

• Lada moment poznamy pewnie składy obu zespołów. Czy Berg szykuje jakieś niespodzianki, skoro mistrzostwo i tak jest już pewne?

• Witam wszystkich serdecznie! Relację z meczu na Łazienkowskiej przeprowadzi dla Was Filip Błajet. Jakie macie przewidywania co do wyniku dzisiejszego meczu?