Legia Warszawa. Sparingowa porażka Legii z 3-ligowcem na koniec zgrupowania w Portugalii

psz
Bartek Syta
Legia Warszawa. W rozegranym w środę meczu sparingowym w Troi, Legia Warszawa przegrała z FC Alverca (1:2). Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył Mateusz Wieteska.

Legia Warszawa. Porażka Legii w ostatnim sparingu

Był to trzeci mecz sparingowy rozegrany w trzecim kolejnym dniu. We wtorek legioniści pokonali Clube Olimpico do Montijo (4:1), w środę Amora Futebol Clube (2:0), a dzisiaj musieli uznać wyższość FC Alverca (1:2). Wszyscy rywale Legii to portugalscy trzecioligowcy. Warto dodać, że ostatni z rywali zajmuje dopiero 16. miejsce w swojej grupie w 3. lidze, a w tym sezonie wygrał tylko dwa spotkania.

Trener Ricardo Sa Pinto wystawił dwa różne składy. W pierwszym szansę dostał 18-letni ofensywny pomocnik Mateusz Praszelik, którego później zastąpił Miroslav Radović. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył tuż przed przerwą Mateusz Wieteska, który odnalazł się pod bramką przeciwnika.

W piątek rano Wojskowi wylecą z Lizbony do Warszawy, a do Troi powrócą już 22 stycznia.

FC Alverca - Legia Warszawa 2:1

Bramka dla Legii: Mateusz Wieteska 43

Skład Legii: (I połowa) Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Adam Hloušek - Salvador Agra, Cafú, Domagoj Antolić, Mateusz Praszelik (Miroslav Radović), Sebastian Szymański - Carlitos. (II połowa) Radosław Majecki - Michał Kucharczyk, William Rémy, Michał Pazdan, Luís Rocha - Marko Vešović, Iñaki Astiz, André Martins, Kasper Hämäläinen, Dominik Nagy - Sandro Kulenović.

źródło: legia.net, legionisci.com