Legia Warszawa

1

Sporting Lizbona

0

• Choć w drugiej połowie Sporting był niewątpliwie zespołem lepszym, to po ponad 21 latach Legia znów triumfuje w Lidze Mistrzów! Bramka Guilherme dała naszemu zespołowi trzy punkty i awans do 1/16 finału Ligi Europy. Gdyby po 0:6 z Borussią Dortmund i zamkniętym stadionie na mecz z Realem ktoś powiedział, że na wiosnę zobaczymy polski zespół w europejskich pucharach, za nic byśmy nie uwierzyli! A jednak tak będzie - Legia zajmuje trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i wciąż jest w grze! To już wszystko na dziś, za wspaniały wieczór serdecznie dziękuje Maciej Pietrasik.

• KONIEC MECZU! ALEŻ PIĘKNIE KOŃCZY SIĘ DLA NAS LIGA MISTRZÓW!

• Odebrał piłkę rywalom Dąbrowski i piłkarze Legii zyskują kolejne cenne sekundy.

• Na spalonym jeden z piłkarzy Sportingu. Coraz bliżej końca meczu i zwycięstwa Legii!

• Jeszcze jedna, ostatnia zmiana w Legii - Dąbrowski za Radovicia.

• Uderzenie z pierwszej piłki jednego z graczy Sportingu. Mocno, ale na szczęście bardzo daleko od bramki.

• Odjidja-Ofoe dał się teraz sfaulować, Legia utrzymuje się przy piłce.

• Co najmniej cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Kolejna sytuacja dla Legii! Odjidja-Ofoe zagrywa do Radovicia, ten starał się wyłożyć piłkę Kucharczykowi, ale ostatnie podanie przecina Rui Patricio.

• Tym razem strzelał Moulin, ale było to uderzenie niecelne. Legia regularnie kontruje Sporting, a do końca meczu coraz bliżej!

• Kolejna znakomita sytuacja dla Legii! Odjidja-Ofoe zagrywa szybko z rzutu wolnego do Hamalainena, ten podaje do Radovicia, ale Serb przegrywa pojedynek z Rui Patricio!

• Zmiana w Legii - Hamalainen za Prijovicia.

• Sporting gra w dziesiątkę! Odjidja-Ofoe znakomicie minął Williama Carvalho, ten fauluje i ogląda drugą żółtą kartkę!

• To mogło być 2:0! Znakomita kontra Legii, piłka trafia do będącego w polu karnym Moulina, ten podaje do Kucharczyka, ale skrzydłowy gospodarzy w sytuacji sam na sam z Rui Patricio trafia w bramkarza!

• Kucharczyk bardzo źle dogrywał w kierunku Radovicia. Gdyby to podanie było dokładniejsze, Serb wyszedłby sam na sam z golkiperem Sportingu!

• William Carvalho także ukarany przez arbitra.

• Jeszcze jedna żółta kartka - tym razem dla Michała Pazdana.

• Coates dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, Dost zdołał oddać strzał głową, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Kolejna żółta kartka dla piłkarza Legii. Miroslav Radović trafił łokciem rywala.

• Powtórki pokazały, że Kucharczyk miał kontakt z nogą rywala, ale o jedenastce nie mogło być mowy. Dobra decyzja arbitra.

• Znakomicie uderzył teraz Felipe, piłka przeszła jeszcze po nodze Pazdana, Malarz przenosi futbolówkę nad poprzeczką!

• Odjidja-Ofoe fenomenalnie zagrywa do Michała Kucharczyka, ten pada w polu karnym, ale sędzia nie widział tam faulu!

• Kolejna kartka, tym razem ukarany Odjidja-Ofoe.

• Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka.

• To powinien być gol! Dośrodkowanie z prawej strony, Bryan Ruiz mija się z piłką, z Andre z bliska fatalnie pudłuje! Czy Legia zdoła utrzymać korzystny wynik?

• Uderzenie sprzed pola karnego bardzo dobrze do boku paruje Malarz. Coraz mocniej napiera Sporting.

• Było groźnie w polu karnym Legii - Andre dostał piłkę tuż przed bramką, ale nie zdołał trafić w piłkę i oddać strzału.

• Ostatnia zmiana w Sportingu - Andre zastępuje Zeegelaara.

• Doping niesie piłkarzy. Legia - Sporting

• Zeegelaar dośrodkowuje w pole karne, Hlousek nie chce ryzykować i wybija piłkę na rzut rożny.

• Naciska Sporting, Bas Dost uderza głową po dośrodkowaniu z lewej strony, ale strzał był bardzo niecelny. Na razie Malarz nie musi się wysilać.

• Moulin! Zaskakujące dośrodkowanie z rzutu rożnego przed pole karne, pomocnik Legii oddaje atomowe uderzenie z pierwszej piłki, ale ta przelatuje obok słupka!

• Dobre dośrodkowanie Kucharczyka z lewej strony, Prijović uderzył, lecz został zablokowany. Będzie korner dla Legii.

• Uderzenie nożycami Martinsa zablokowane. Coraz większą przewagę zyskuje Sporting, który w drugiej połowie jest drużyną zdecydowanie lepszą.

• Guilherme schodzi jednak z boiska. Kibice dziękują mu na stojąco, a na murawie pojawia się Michał Kucharczyk.

• Powtórki pokazują, że ręką w polu karnym zagrał nie tylko Hlousek, ale też Prijović. To powinien być rzut karny - sporo szczęścia ma Legia.

• Guilherme dłuższy czas poza boiskiem. Wydaje się jednak, że Brazylijczyk za moment wróci do gry.

• Chwilę wcześniej Ricardo Esgaio zmienił Paulo Oliveirę.

• Zmiana w zespole Sportingu - Brian Ruiz zastępuje Lazara Markovicia.

• Na spalonym złapany teraz Radović.

• Kolejna akcja Sportingu, a po strzale jednego z graczy gości piłka trafia w rękę Hlouska! Sędzie nie dyktuje jednak rzutu karnego, a na dodatek karze żółtą kartką Adriena Silvę. Wydaje się, że powinna być jedenastka!

• Szczęście Legii! Michał Pazdan wybija piłkę po dośrodkowaniu Markovicia, ale ta trafia do Adriena Silvy, który oddał strzał z pierwszej piłki. Pazdan już leżąc odbił jeszcze piłkę, inaczej mielibyśmy pewnie gola!

• Odjidja-Ofoe zagrał znakomitą piłkę na lewą stronę do Guilherme, ten dośrodkowywał w pole karne, ale jeden z obrońców Sportingu dotknął piłki i ta wylądowała w rękach Rui Patricio.

• Hlousek dał się przepchnął Martinsowi, ale zawodnik Sportingu nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Od bramki Malarz.

• Niepewne wybicie Malarza i piłka trafia do piłkarzy Sportingu. Odjidja-Ofoe fauluje jednego z rywali.

• Moulin chciał zagrać do Guilherme, lecz uczynił to nieco zbyt szybko i Brazylijczyk nie zdołał dojść do piłki.

• Od samego początku groźnie atakuje Sporting. Z lewej strony dośrodkowywał Marvin Zeegelaar, ale żaden z jego partnerów nie doszedł na szczęście do piłki.

• Znów gramy!

• Tak cieszył się z gola Guilherme: Guilherme

• Piłkarze Sportingu już na murawie. Legia wychodzi tuż za nimi, zaraz początek drugiej połowy.

• Właśnie taką Legię chcieliśmy dziś oglądać! Nie chcemy popadać w hurraoptymizm, bo do końca meczu jeszcze 45 minut, ale na razie podopieczni Jacka Magiery grają naprawdę dobrze. Przede wszystkim pewnie i szczelnie w tyłach - poza dwoma faulami Kopczyńskiego i rzutami wolnymi Sporting nie zagroził zbytnio bramce Arkadiusza Malarza. Z przodu dobrze grają natomiast Radović i Odjidja-Ofoe, a Prijović wytrwale walczy ze stoperami. Według nas prowadzenie Legii po golu Guilherme jest w pełni zasłużone i z niecierpliwością czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi ze Sportingiem 1:0!

• Kolejna znakomita interwencja Bereszyńskiego. Legia ma piłkę i spokojnie czeka już na gwizdek.

• Co najmniej minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Akcja Sportingu lewą stroną przerwana przez Bereszyńskiego. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Świetna akcja Lazara Markovicia! Minął trzech piłkarzy Legii i wpadł w pole karne, ale tam czujny był Jakub Rzeźniczak.

• Na meczu jest prezydent Polski, Andrzej Duda. Andrzej Duda na Legia - Sporting

Zobacz pierwsze zdjęcia z Łazienkowskiej [GALERIA]

• Radović zagrywa do Prijovicia, ten uderza ze skraju pola karnego, ale spokojnie interweniuje Rui Patricio.

• Ruben Semedo niefortunnie upadł po starciu z Prijoviciem. Powinien jednak wrócić do gry.

• Teraz był rzut wolny dla Legii, Odjidja-Ofoe starał się znaleźć dalekim podaniem Prijovicia, ale zagranie było niecelne.

• Po zagraniu ręką Rzeźniczaka Sporting miał rzut wolny. Piłkarze gości byli z piłką w polu karnym Legii, ale obrona warszawskiej ekipy była czujna, a piłkę przejął Radović.

• Do bramki Malarza były zaledwie 23 metry. Bruno Cesar na szczęście uderzył fatalnie i piłka wylądowała na trybunach.

• Spóźniony Michał Kopczyński fauluje Markovicia. Żółta kartka dla piłkarza Legii i bardzo dobra sytuacja dla Sportingu.

• Uderzenie głową Basa Dosta było na szczęście bardzo lekkie. Spokojnie łapie piłkę Malarz.

• Ładnie próbował teraz Odjidja-Ofoe, lecz piłka przeleciała obok słupka. Gdyby strzał z ekwilibrystycznej pozycji i pierwszej piłki był celny, mogliśmy mieć jedno z najładniejszych trafień w całej Lidze Mistrzów.

• Legia - Sporting

• Prijović po raz kolejny w tym meczu złapany na spalonym. Kibice Legii chóralnie śpiewają, a podopieczni Jacka Magiery chcą chyba walczyć o drugiego gola.

• TAK JEST! Legia miała aut, Odjidja-Ofoe świetnie znalazł w polu karnym Prijovicia, ten dograł jeszcze przed bramkę do Guilherme, który z bliska wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! GUILHERME!

• Sporo niedokładności z obu stron, ale wreszcie ładnie z kontrą wyszła Legia. Niestety, Moulin i Prijović byli osamotnieni, przez co z tej akcji nic nie wyszło. Ale gospodarze już konstruują kolejną.

• Adam Hlousek dobrze przeciął piłkę po zagraniu Adriena Silvy. Piłka w rękach Malarza, Legia wciąż bardzo czujna w tyłach.

• ALEŻ SZANSA DLA PRIJOVICIA! Złe wybicie Rui Patricio, Bereszyński zagrywa szybką piłkę do Prijovicia, który wychodzi sam na sam z portugalskim bramkarzem, ale strzela obok bramki! To mogło, a nawet powinno być 1:0!

• Moulin zagrywa do Prijovicia i sędzia znów przerywa akcję. Niewielki spalony, ale rzeczywiście Szwajcar był przed obrońcami.

• Akcja Sportingu prawą stroną przerwana przez Michała Pazdana. Goście wciąż mają piłkę, ale tylko rzut z autu.

• Jakub Rzeźniczak zagrał prostopadłą piłkę do Bereszyńskiego, ale ten złapany na spalonym.

• Adrien Silva dobrze zagrał w pole karne do Markovicia, ale napastnik Sportingu na szczęście nie zdołał dojść do piłki. Mogło być groźnie.

• Celny strzał Adriena Silvy z rzutu wolnego, ale spokojnie łapie piłkę Malarz.

• Złe podanie Guilherme do Kopczyńskiego spowodowało stratę, Sporting długo rozgrywał piłkę, a Kopczyński sfaulował jednego z rywali. Będzie rzut wolny dla Portugalczyków z 27 metrów.

• Z kontry nici - Guilherme złapany na spalonym.

• Akcja Sportingu zatrzymana świetnie przez Radovicia. Dzięki Serbowi Legia natychmiast wychodzi z kontrą.

• Daleka piłka w kierunku Odjidji-Ofoe ląduje w rękach Rui Patricio. Na razie sporo jest długich i wysokich podań pod pole karne Sportingu, nie przynosi to zbytnio efektu.

• Strata jednego z graczy Legii w środku pola na szczęście bez konsekwencji, bo piłka szybko odzyskana.

• Pazdan chciał chyba zagrać do Prijovicia. Chyba, bo piłka wylądowała dobre dziesięć metrów od Szwajcara, a innych graczy Legii z przodu nie było.

• Odjidja-Ofoe przegrał pojedynek z Semedo, ale piłkę szybko odzyskał Kopczyński.

• Brono Cesar chciał dograć do Markovicia, ale ten był dobrze pilnowany przez stoperów. Piłka w rękach Malarza.

• Szczęścia próbował teraz Lazar Marković, lecz do bramki Malarza znów było daleko.

• Kibice Legii jakby podbudowani dobrą akcją gospodarzy coraz głośniej dopingują swój zespół. Oby przyniosło to efekt!

• NIEUZNANY GOL DLA LEGII! Odjidja-Ofoe zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Miroslava Radovicia, ten dośrodkował w pole karne, a Prijović z bliska pokonał Rui Patricio! Niestety, Szwajcar był na spalonym...

• Akcja Gelsona lewą stroną, ale tym razem nie dał się ograć Bereszyński - nie ma nawet rzutu rożnego.

• Groźnie pod bramką Legii! Z lewej strony dośrodkował Gelson, Malarz wypiąstkował piłkę pon nogi Williama Carvalho, który znów uderzył, tym razem dużo mocniej. Na szczęście znów niecelnie.

• Próba prostopadłego podania Michała Kopczyńskiego do Aleksandara Prijovicia bardzo niecelna.

• Pierwszy strzał gości - piłka wycofana z pola karnego do Williama Carvalho, ten uderzył z około 25 metrów, ale do celu zabrakło bardzo dużo. Od bramki Malarz.

• Na początku spokojnie, na własnej połowie rozgrywka piłkę Sporting. Jednym z zadań Legii jest niewątpliwie gra na zero z tyłu w pierwszym kwadransie meczu.

• Zaczynamy!

• Mamy jeszcze minutę ciszy.

• Hymn Champions League za nami, po raz ostatni na stadionie Legii. Czekamy już tylko na pierwszy gwizdek!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Za moment zawodnicy wyjdą z tunelu. Po raz ostatni w tym sezonie przy Łazienkowskiej usłyszymy hymn Ligi Mistrzów. Stadion jest wypełniony!

• W sezonie 2011/2012 oba zespoły walczyły o awans do 1/8 Ligi Europy. Wówczas w Warszawie padł remis 2:2, a w dwumeczu lepszy byli Portugalczycy. Czy dziś dojdzie do udanego rewanżu?

• - Wystarczy mi 1:0 - mówił na konferencji przed meczem Guilherme. Będzie operować piłką na prawym skrzydle. Na lewym ma atakować Miroslav Radović.

• Piłkarze niebawem zakończą rozgrzewkę. Przenikliwe zimno dziś w Warszawie. Nie jest łatwo ustać bez ruchu, a co dopiero usiedzieć.

• Tak jak Real z Borussią biją się dziś o pierwsze miejsce w grupie F, tak Legia ze Sportingiem o trzecie. Powtarzamy to w kółko, bo jest to ważne. Ta lokata daje grę w 1/16 finału Ligi Europy.

• W piątej kolejce Sporting przegrał u siebie z Realem Madryt 1:2. Decydującego gola stracił dopiero w 87 minucie. Legia natomiast poszła na rekord z Borussią Dortmund. Przegrała 4:8.

• Sporting nie ma wiele lepszego dorobku punktowego od Legii, bo zgromadził tylko trzy oczka, ale trzeba przyznać, że w każdym meczu potrafił nawiązać walkę. Z Borussią Dortmund czy Realem Madryt przegrywał różnicą jednej bramki.

• Żyleta powoli zapełnia się. Są też sympatycy Sportingu. Legia - Sporting

• Nasz wysłannik Tomek Bilewicz jest już na stadionie. Po meczu zapraszamy na relacje, wywiady, galerie zdjęć. Będą też oceny i szereg innych tekstów:

• Większość wierzy w zwycięstwo Legii:

• Poznaliśmy pełen skład gości. W ataku duet Bast Dost - Lazar Marković.

• Zostało 45 minut do pierwszego gwizdka. Odsyłamy was jeszcze do zapowiedzi spotkania. Przeczytacie ją w tym miejscu.

• Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został oświetlony barwami Legii.

• Ławka rezerwowych Legii: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Łukasz Broź, Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen, Nemanja Nikolić.

• Znamy wyjściowy skład Legii! Na lewej obronie zagra Adam Hlousek, który ostatnio zmagał się z urazem. W środku pola będzie Michał Kopczyński, a na prawym skrzydle Guilherme. Zabrakło miejsca dla Nemanji Nikolicia. Węgier jest na ławce.

• Stanislaw Czerczesow z Dariuszem Mioduskim:

• W jakim składzie zagra Legia? Tego trener Jacek Magiera zdradzić na razie nie chce (oficjalną jedenastkę poznamy około godziny 19:30). Do zdrowia wraca Adam Hlousek i być może znajdzie się na lewej obronie. Jeżeli nie, to za niego wystąpi Guilherme. W ataku osamotniony Aleksandar Prijović czy wraz z towarzyszącym Nemanją Nikoliciem? Kliknij tutaj, aby zobaczyć przewidywany skład.

• Na stadion zawita dziś około 28 tys. widzów. Wśród nich będzie... Stanislaw Czerczesow! Były już szkoleniowiec Legii przyjął zaproszenie od klubu. Więcej przeczytać można o tym w tym miejscu. Dodamy od siebie, że w poniedziałek na łamach naszej strony ukaże się długi wywiad z Czerczesowem. Zapraszamy już dziś!

• Na Łazienkowskiej jeszcze spokój. Za dwie godziny będzie już głośno:

• Przykład dali dzisiaj młodzi legioniści. W Młodzieżowej Lidze Mistrzów wygrali z rówieśnikami ze Sportingu 2:0 (gole: Praszelik, Michalak). W grupie zajęli wprawdzie ostatnie czwarte miejsce, ale za to z dorobkiem pięciu punktów - takim samym jak Borussia Dortmund.

• Jeszcze nie wszystko stracone - takim hasłem Legia mobilizuje się na Sporting. Choć tym spotkaniem żegna się z elitarną Ligą Mistrzów, to na osłodę może zająć trzecie miejsce w grupie i tym samym zagrać w 1/16 finału Ligi Europy. Warunek jest jeden: musi pokonać zespół z Lizbony, z którym na wyjeździe przegrała 0:2.