Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Niewygodny beniaminek na drodze lidera

3

Warta Poznań

2

• Jest "tylko" rzut rożny. Zawędrował Adrian Lis, ale nawet on nie pomógł.

I sędzia gwiżdże po raz ostatni. Legia pokonuje Wartę 3:2 i umacnia się na fotelu lidera. Piłkarze Czesława Michniewicza mają 7 punktów przewagi na Pogonią i 9 nad Rakowem.

• Po dalekim wyrzucie piłkę przejmuje Makana Baku. Jego strzał trafia w pachę Mateusza Wieteskę. Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR.

• Nerwowo w polu karnym Legii. Wybicie na uwolnienie za linię boczną. Aut dla Warty na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Mariuszowi Rybickiemu zabrakło niewiele, by "zabrać się" z piłką w pole karne. Ostatecznie grę od bramki wznawia Artur Boruc.

• Piotr Lasyk dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej odsłony.

• Robert Janicki zmienia Macieja Żurawskiego.

• Po chwili uderzenie Bartosza Slisza broni Adrian Lis.

• Z kontrą ruszyła środkiem Warta. W porę przerwał ją Bartosz Slisz. Co ważne - nie przekroczył przepisów.

• Tomas Pekhart na spalonym.

• Luquinhas przejął piłkę na 25. metrze i podaje na lewą stroną pola karnego Tomasa Pekharta. Ten chciał podać przed bramkę do Waleriana Gwilii, ale uprzedził go Adrian Lis.

• 13 Strzały 8
    • 7 Strzały celne 5
  • Jakub Kiełb uderza pół metra nad poprzeczką.

• Makana Baku faulowany przez Tomasa Pekharta blisko pola karnego Legii. Może być groźnie!

• MATEUSZ KUPCZAK NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne uderzenie w lewą stronę. Wyciągnięty Artur Boruc nie sięgnął piłki!

• Tak jest! Sędzia Piotr Lasyk wskazuje na "wapno"!

• Mamy analizę VAR! Piłka odbiła się od ręki Pawła Wszołka w "szesnastce" Legii! Czy będzie rzut rożny?

• Atak piłkarzy Piotra Tworka przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

• Zablokowane dośrodkowanie z prawej strony. Legia wywalczyła rzut z autu na wysokości "szesnastki" Warty. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Adriana Lisa.

• Za mocne podanie do Filipa Mladenovicia. Adrian Lis z "piątki".

• Mariusz Ryboicki zmienia Mateusza Czyżyckiego.

• Goście byli blisko bramki kontaktowej! Strzał Adama Zrelaka broni jednak Artur Boruc!

• Mateusz Kuzimski i Adam Zrelak czekali w polu karnym na piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba. Nie doczekali się... Fatalne zagranie zawodnika Warty.

• Dwójkowa akcja Pawła Wszołka z Bartoszem Kapustką na prawej stronie zakończona centrą pierwszego z wymienionych na 7. metr do Luquinhasa, którego strzał głową broni Adrian Lis, ale wobec dobitki Filipa Mladenovicia był bezradny.

• DUBLET FILIPA MLADENOVICIA!!!

• Jeszcze jedna centra Setba w "szesnastkę" Warty. Posłał piłkę dokładnie tam, gdzie stał Robert Ivanov.

• Nieudane zagranie Filipa Mladenovicia. Adrian Lis z "piątki".

• Walerian Gwilia zmienia Andre Martinsa.

• Przerwa w grze. Josip Juranović ucierpiał w starciu z Mateuszem Kuzimskim. Wydaje się, że defensor Legii będzie w stanie grać dalej.

• Filip Mladenović upomniany żółtą kartką. Tym samym nie zagra w następnej kolejce

• Czech wpisze się na listę strzelców?

• Maciej Żurawski uderza z ok. 20 metrów. Piłka mija lewy słupek bramki Legii. Wydaje się, że Artur Boruc ma tę sytuację pod kontrolą.

• Rzut wolny gości nie przynosi zagrożenia.

• Artur Boruc spokojnie łapie piłkę przed bramką. Uprzedził Mateusza Kuzimskiego.

• Czas na drugie trzy kwadranse. Warta przystępuje do nich bez zmian.

• Tomas Pekhart będzie grać od 46. minuty za Rafaela Lopesa.

• CENTROSTRZAŁ JANA GRZESIKA

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Warta. Dzieje się zarówno na boisku, jak i przed stadionem, ale skupmy się na wydarzeniach boiskowych - gospodarze prowadzą 2:1. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Wartą 2:1.

• Bartosz Kapustka gubi piłkę blisko pola karnego Warty, ale zdołał ją odzyskać. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Adriana Lisa.

• Artur Boruc spokojnie łapie piłkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

• Mateusz Czyżycki powalony ok. 30 metrów od bramki Legii przez Bartosza Slisza. Pomocnik gospodarzy powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartkę.

• Artur Boruc broni strzał Mateusza Czyżyckiego z ok. 20 metrów.

• Piłkarze Warty wychodzą z opresji.

• Filip Mladenović chciał wrzucić z rzutu wolnego w pole karne. Trafił w strojącego bisko niego... Bartosza Kapustkę, ale utrzymał się przy piłce. Jego drugie zagranie w "szesnastkę" zostało zablokowane - rzut rożny.

• Adrian Lis spokojnie brnoi strzał Rafaela Lopesa z pola karnego.

• Bartosz Slisz upomniany żółtą kartką.

• Krótko poznaniacy cieszyli się z remisu!
    Mierzone dośrodkowanie Filipa Mladenovicia na dalszy słupek do Pawła Wszołka, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM PAWEŁ WSZOŁEK!!!

• Legia dąży do szybkiego prowadzenia. Uderzenie Rafaela Lopesa zostało sparowane przez Adriana Lisa. Rzut rożny.

• Niespodzianka przy Łazienkowskiej! Składna akcja gości środkiem z przeniesieniem ciężaru gry na prawo. Stamtąd centrostrzałem popisał się Jan Grzesik, który przelobował Artura Boruca i skierował piłkę do siatki po lewym słupku!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM JAN GRZESIK!!!

• Filip Mladenović centruje na dalszy słupek do Mateusza Wieteski, którego strzał głową w bezpiecznej odległości mija bramkę Warty.

• Jan Grzesik w ostatniej chwili blokuje dośrodkowanie Filipa Mladenovicia. Rzut rożny dla Legii.

• Za mocne podanie na wolne pole do Rafaela Lopesa. Szybszy od Portugalczyka okazał się Aleks Ławniczak, który dla uspokojenia wycofuje do własnego bramkarza.

• Nie można na trybunach, to "oprawa" jest przed... stadionem

• Żółtą kartką ukarany Aleks Ławniczak za faul na Luquinhasie.

• Adrian Lis piąstkuje przed siebie po uderzeniu Bartosza Slisza z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów.

• Bartosz Kapustka podaje nie w tempo w "szesnastkę" do Bartosza Slisza.

• Rafael Lopes nie sięgnął piłkę po centrze z prawej strony. Zamykający akcję Filip Mladenović nie zdołał jej opanować przed linią końcową.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Luquinhas. Sporo brakowało mu do celu.

• Po rzucie wolnym goście mają korner. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

• Adam Zrelak upomniany żółtą kartką za faul na Bartoszu Sliszu

• Zupełnie nieudany strzał Artema Szabanowa z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Warty.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Czesława Michniewicza chcieli zaatakować prawą stroną. Tym razem po dośrodkowaniu Rafael Lopes nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki.

• `Bardzo dobre diagonalne zagranie Josipa Juranovicia do lewej strony, gdzie był Filip Mladenović. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Po krótkim rozegraniu Bartosz Kapustka podaje na dalszy słupek do Filipa Mladenovicia, Ten niepilnowany przejmuje piłkę, po czym uderza w stronę bliższego słupka, ale po rykoszecie wpada do siatki tuż przy dalszym (prawym). Adrian Lis nawet tylko obserwował...

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM FILIP MLADENOVIĆ!!!

• Dośrodkowanie Pawła Wszołka z prawej strony zablokowane. Legioniści mają rzut rożny.

• Podanie Luquinhasa w pole karne nie znajduje adresata. Od bramki Adrian Lis.

• Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Skład Warty

Rezerwowi: Daniel Bielica - Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Robert Janicki, Mateusz Spychała, Gracjan Jaroch, Bartłomiej Burman, Mateusz Sopoćko, Meik Nawrocki.

• Skład Legii

Rezerwowi: Cezary Miszta - Mateusz Hołownia, Walerian Gwilia, Artur Jędrzejczyk, Ernest Muci, Jakub Kisiel, Kacper Skibicki, Szymon Włodarczyk, Tomas Pekhart.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• W ostatnim sobotnim spotkaniu Ekstraklasy lider zmierzy się z najlepiej punktującym beniaminkiem, czyli Legia podejmie na własnym boisku Wartę Poznań! Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka już za 25 minut!

Legia - Warta LIVE! Niewygodny beniaminek na drodze lidera

Legia - Warta LIVE! Niewygodny beniaminek na drodze lidera ©Lukasz Gdak

Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE. Sobota z 21. kolejką PKO Ekstraklasy zakończy się w stolicy, gdzie naprzeciw Legii stanie rewelacyjna drużyna Piotra Tworka. Jesienią gładko wygrał mistrz Polski. Jak będzie teraz? Relacja NA ŻYWO od godz. 20 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE

Stołeczny zespół jest liderem tabeli. Nad Portowcami, którzy wygrali w piątek z Jagiellonią, ma cztery "oczka" przewagi. W sobotę na Łazienkowską przyjedzie beniaminek z Poznania. Podopieczni Piotra Tworka w tym roku spisują się rewelacyjnie. W sześciu meczach zdobyli 13 punktów.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Warta Poznań w Player.pl >>>

Mistrzowie Polski ostatnio nie radzili sobie z beniaminkami. Przegrali u siebie ze Stalą Mielec i w Bielsku z Podbeskidziem. - Mamy w głowie to, że przegraliśmy dwa spotkania: ze Stalą i Podbeskidziem. Ale to historia. Myślimy pozytywnie o tym, co nas czeka - zaznaczył Czesław Michniewicz.

- 7 punktów przewagi? Nie przywiązuje do tego dużej wagi. Cieszymy się z tego, w jakim momencie jesteśmy. Mamy delikatną przewagę nad przeciwnikami, ale to jest dopiero 20. kolejka - zauważył szkoleniowiec Legii.

W październiku Warta gładko przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Legią 0:3. Wszystkie bramki straciła już na początku spotkania. - Mobilizujemy się na każdego rywala. Nie mamy w głowie sytuacji odwetowej, że musimy się odgryźć za spotkanie, które nam nie wyszło. Każdy mecz, który mamy za sobą, to etap zbliżania się do optimum. Tak traktujemy porażki, gry z zespołami, które są za nami. Będziemy chcieli zrobić wszystko, żeby nie dać się punktować od samego początku - przyznał trener Piotr Tworek.

Gospodarze wystąpią bez Joela Valencii, Jasura Yakshibaeva czy Igora Lewczuka. W drużynie Warty poza kadrą meczową pozostaną kapitan Bartosz Kieliba, Michał Kopczyński, Nikodem Fiedosiewicz i Mario Rodriguez, a Łukasz Trałka musi pauzować za nadmiar kartek. - Znamy możliwości Łukasza, daje nam bardzo dużo w każdym meczu, treningu i w szatni, ale piłka nożna ma to do siebie, że są tu kontuzje, kartki. Trzeba umieć sobie wtedy poradzić. I uważam, że powinniśmy sobie poradzić, bo mamy zawodników, którzy czekają na swoją szansę - zadeklarował szkoleniowiec Zielonych.

Spotkanie poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. Za VAR odpowiedzialni będą Paweł Raczkowski oraz Mariusz Złotek.

Legia Warszawa - Warta Poznań TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Legia - Warta odbędzie się w sobotę 13 marca o godz. 17:30. Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet: Adam Marchliński - Michał Żewłakow. W internecie transmisja w Player+ i aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!