Legia Warszawa

3

Widzew Łódź

0

• Do ćwierćfinału Pucharu Polski awansowała Legia. Za śledzenie relacji dziękuje Tomasz Dębek. Do przeczytania na kolejnym meczu!

• Pewne zwycięstwo Legii, która kontrolowała spotkanie niemal od początku do końca. 3:0 - wynik mówi sam za siebie.

• I jeszcze raz świetnie spisuje się obrona Legii. Po chwili sędzia kończy mecz.

• Jedna z ostatnich akcji w tym meczu. Widzew wychodzi z kontrą ze swojej połowy.

• Z kontrą popędził Panka, ale kolejny raz nie przebił się przez obronę gospodarzy.

• "Popisy" Manu nie zasługują na komentarz. Szkoda prądu.

• Budka mięciutko w pole karne z rzutu wolnego, ale pewnie interweniują obrońcy Legii.

• Ostre wejście Jędrzejczyka w Ostrowskiego. Żółta kartka.

• Żyro podawał do Kucharczyka, niecelnie. Po chwili strzela minimalnie obok bramki, ale sędzia uznaje, że faulował przy odbiorze piłki.

• Na "Żylecie" trwa fiesta. W odpowiedzi dyrektor ds. bezpieczeństwa wysyła grupę ochroniarzy pod trybunę północną.

• Skaba uprzedza Grzelczaka. Dobre zawody rozgrywa dziś bramkarz Legii.

• Budka urwał się obrońcom... No, prawie, bo Kiełbowicz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Sztuczka techniczna Manu. Nie zaskoczę nikogo dodając, że nieudana.

• Jędrzejczyk chciał założyć "siatkę" Budce, nie udało się.

• Rzut wolny dla Widzewa z prawej strony boiska, ale Skaba pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

• Zgodnie z moimi słowami, Vrdoljak schodzi z boiska. Zmienia go Jędrzejczyk. Opaskę kapitana przejmuje Kiełbowicz.

• Vrdoljak nie wygląda dobrze. Przed chwilą odpoczywał, kiedy piłka była metr od niego, teraz podaje wprost pod nogi rywala.

• Dobra piłka Kiełbowicza do Kucharczyka, czujnie interweniuje Kaniecki.

• Rzeźniczak miał kilka ciepłych słów do powiedzenia sędziemu Jarzębakowi, ale w odpowiednim momencie ugryzł się w język.

• Mogło być groźnie gdyby nie interwencja Kiełbowicza. A tak mamy rzut rożny dla gości. Brawurowo spartolony.

• Oziębała wybiega z piłką poza plac gry. Od autu Legia.

• Kucharczyk znów powstrzymany przez Hachema.

• Niecelne podanie Vrdoljaka - strata.

• ... i Kiełbowicz za Wawrzyniaka.

• Podwójna zmiana w Legii. Łukasik za Gola...

• Manu wychodził na czystą pozycję. Pada, ale sędzia nie przerywa gry.

• Fantastycznie prezentuje się obrona Legii. To może być ich piąty mecz z rzędu bez straty bramki.

• Przez chwilę gospodarze będą grać w "10".

• Starcie Żyry i Hachema, ucierpiał młody pomocnik Legii.

• Skaba wychodzi z bramki i dalekim wykopem zażegnuje niebezpieczeństwo. Szarżował na jego bramkę Budka.

• Tylko Manu dalej drewniany...

• Wolski przedryblował trzech obrońców w polu karnym i strzelił w dalszy róg bramki Kanieckiego. Stadiony świata!

• Jeśli Choto to profesor, to Wolskiego możemy nazwać czarodziejem. 3:0!

• Profesor Choto odbiera piłkę Alvesowi.

• Ostatnia zmiana w drużynie Widzewa. Budka za Oziębałę.

• Dżalamidze znalazł się w polu karnym, ale nie dał rady Komorowskiemu.

• Pozycja podobna jak przy golu Wawrzyniaka. Tym razem strzela Vrdoljak - lekko i obok bramki.

• Vrdoljak szybko rozegrał rzut wolny, pika trafia do Kucharczyka, którego bezpardonowo wyciął Panka. Żółta kartka.

• "Puchar jest nasz" - śpiewają kibice Legii.

• Zmiana w zespole gości. Radzio schodzi, za niego Ostrowski.

• Strzelcam bramki Manu, ale wypracował ją Janusz Gol. Odebrał piłkę na 30 metrze, jego uderzenie odbił w bok Kaniecki, a tam czyhał już Portugalczyk.

• 2:0! Manu!

• Gol faulowany w środku pola.

• Atak pozycyjny Legii. Złe dośrodkowanie Wawrzyniaka, ale po chwili gospodarze odzyskują piłkę.

• Nieporozumienie Manu i Wolskiego. Z autu goście.

• Po krótkiej przerwie gra wznowiona. Radzio już na murawie.

• Radzio fauluje Wolskiego. W starciu bardziej ucierpiał jednak Widzewiak, będzie potrzebował pomocy medycznej.

• Bardzo spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze.

• Kontra Legii po źle rozegranym rzucie rożnym przez Widzew. Rusza z piłką Manu, fauluje go Dżalamidze. Żółta kartka.

• Drugą część gry rozpoczyna Legia.

• Zmiana w przerwie. Panka za Mrozińskiego.

• Pojawiają się też piłkarze Widzewa.

• Legia już na murawie.

• Po pierwszej połowie 1:0. Mecz nie zachwyca, bramkę dzielącą obie drużyny zdobył Jakub Wawrzyniak. Lewy obrońca Legii popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego.

• Sędzia nawet nie wznowił gry od środka.

• Wawrzyniak bezpośrednio z rzutu wolnego prosto w "okienko" bramki Widzewa. Mało kto się tego po nim spodziewał :)

• Goooool!!!

• Jedna z ostatnich okazji na otworzenie wyniku - rzut wolny dla Legii z 18 metrów.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Skaba bez trudu wyłapuje dośrodkowanie Oziębały.

• Żyro dobrze pilnowany w polu karnym. Rzut rożny dla Legii, ale źle wykonany.

• Spiker Wojciech Hadaj apeluje o nie uzywanie wulgaryzmów. - Na stadionie jest mnóstwo dzieci - argumentuje.

• Dośrodkowanie Wolskiego w pole karne, Kaniecki wypuszcza piłkę z rąk... Według sędziego był faulowany przez Komorowskiego.

• Brakuje dziś Legii zrozumienia. Tym razem Manu nie wyczuł intencji Wolskiego. Od bramki Widzew.

• Oziębała, lewa noga... fatalnie przestrzelił.

• Na spalonym Kucharczyk. Podawał bardzo aktywny dziś Wolski.

• "Poklepali" sobie Żyro z Vrdoljakiem, niecelne podanie tego pierwszego przerywa akcję.

• Słaba wrzutka Wolskiego. Po chwili pomocnik miał szansę na rehabilitację, ale nie zdążył do podania Kucharczyka.

• Rzeźniczak faulowany blisko linii bocznej. Będzie rzut wolny.

• Małe zamieszanie w polu karnym Legii po rzucie z autu. Ale Widzew gra jak polityk w kampanii wyborczej - dużo szumu, mało konkretów.

• Wolski i Żyro rozgrywali, Kucharczyk zamiast pobiec do podania stał jak zamurowany... Od bramki Kaniecki.

• Pół godziny meczu za nami. Jak na razie pachnie dogrywką, bo żaden z zespołów nie jest w stanie stworzyć sobie dobrej sytuacji strzeleckiej.

• Kucharczyk na skrzydło do Rzeźniczaka, ale Wolski przegrywa pojedynek główkowy z Maderą.

• Obiecująco zapowiadał się ten atak Widzewa, ale przerwał go Vrdoljak.

• Tunezyjczyk już "naprawiony", wraca do gry.

• Urazu przy walce o piłkę doznał Hachem, będzie potrzebna interwencja lekarzy Widzewa.

• Kapitalny strzał Alvesa lewą nogą, z najwyższym trudem broni Skaba!

• Gol fauluje Alvesa na 20 metrze. Będzie rzut wolny, może być groźnie...

• Żyro walczył o piłkę jak lew. Odbiór 19-latka, podanie do Kucharczyka, którego strzał zablokował obrońca.

• Popisowa akcja "Młodych Wilków" Legii. Żyro piętą do Wolskiego, ten z powrotem do Żyry (też piętą), strzał skrzydłowego broni z trudem Kaniecki.

• Choto pewnie powstrzymał Alvesa, aut dla Legii.

• Wolski do Manu, ten zatańczył w polu karnym, ale dośrodkował w swoim stylu - prosto w obrońcę rywala.

• Żyro świetnie znalazł Kucharczyka. Jednak ten nie dość że fatalnie przestrzelił, to jeszcze był na spalonym.

• Po chwili Madera w roli głównej pod własną bramką, powstrzymuje Manu, który wychodził sam na sam z Kanieckim.

• Huknął z dystansu Madera, Skaba na posterunku.

• Hachem jakby chciał zaprzeczyć moim słowom. Tunezyjczyk nie trafia w piłkę we własnym polu karnym, żaden z zawodników Legii nie wykorzystuje tego błędu.

• Nie forsują tempa obie drużyny. Obym się mylił, ale zapowiada nam się mało ciekawy mecz.

• Pierwsza interwencja Kanieckiego. Bramkarz gości nie miał problemów ze strzałem (a może podaniem?) Kucharczyka.

• Fantastyczne podanie Wawrzyniaka do Manu. Portugalczyk dobiegł do piłki, ale oddał ją Bartkowskiemu.

• Nieudany atak Widzewa i od bramki rozpocznie Skaba.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Vrdoljak z dystansu dwa metry obok lewego słupka bramki Kanieckiego.

• Leżał na murawie Grzelczak, Legioniści nie wybijają piłki. Po chwili napastnik wstał.

• Żyro nie zrozumiał się z Kucharczykiem, aut dla gości.

• Legia wychodzi z kontrą, którą niweczy słabe podanie Gola.

• Nieporozumienie Bartkowskiego z Kanieckim, Kucharczyk był bliski przejęcia piłki.

• Faul w ataku Rzeźniczaka.

• Mroziński przewrotką ratował swój zespół przed wyjściem piłki na aut, nie udało się.

• Rozpoczyna Widzew.

• Obie drużyny wychodzą już na murawę. Legia w zielonych koszulkach i białych spodenkach, Widzew na czerwono.

• Widzew: Mielcarz, Panka, Budka, Okachi, Ostrowski, Duda, Ben-Rahdia.

• Legia: Szumski, Jędrzejczyk, Kiełbowicz, Ljuboja, Rybus, Radović, Łukasik.

• Do meczu jeszcze kilka minut. W międzyczasie podamy rezerwowych obu drużyn.

• Trzeba przyznać, że frekwencja dziś nie powala. Oprócz "Żylety" pozostałe trybuny straszą pustkami. Na sektorze gości nie ma kibiców Widzewa. Zamiast nich zasiadają tam dzieci ze szkół podstawowych, które dostały bilety za darmo.

• "Sen o Warszawie" w wykonaniu kibiców Legii.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów. Widzew wystąpi w mocno rezerwowym ustawieniu. Czy będzie w stanie powalczyć z rozpędzoną Legią?

• Przypomnijmy, że w niedzielę Legia pokonała Widzew 2:0 po trafieniach dziewiętnastoletniego Michała Żyro i osiemnastoletniego Rafała Wolskiego, dla których były to pierwsze zdobycze bramkowe w Ekstraklasie.

• Witamy w relacji na żywo z Pepsi Arena, gdzie Legia Warszawa podejmuje Widzew Łódź w ramach 1/8 finału Pucharu Polski.