Wisła Kraków

0

- 1 połowa

0 2 połowa

• Spotkanie kończy się wynikiem 2:0. Zawiodła zarówno Legia jak i Wisła. Decydującym momentem okazała się sytuacja z końcówki pierwszej połowy - rzut karny dla Legii,czerwona kartka dla Pareiki. Trzy punkty dla Legii, jednak nie zmieni to już nic na pozycji lidera Ekstraklasy.

• Piękny strzał będącego od kilku minut na boisku Szałachowskiego w długi róg z lewej strony pola karnego i Jovanić wyciąga piłkę z siatki.

• Ostatnie chwile hitu kolejki. Zobaczymy o ile zostanie przedłożone spotkanie przez sędziego.

• Rzut wolny dla Legii po faulu Garguły na Radoviciu. Świetna okazja do zdobycia bramki.

• Kolejna zmiana w Legii. Tym razem taktyczna. Z boiska zszedł Kucharczyk,który zanotował dobry występ, a na jego miejscu pojawił się Sebastian Szałachowski.

• Już tylko kilka minut do końca regulaminowego czasu gry. Wnioskując po wydarzeniach na boisku zbyt wiele się nie zmieni.

• Żółta kartka dla Pajlicia.

• Uderzenie Paljicia z pola karnego jednak bardzo słabe.

• Dobre podanie Sobolewskiego do Małeckiego krótki rajd lewą stroną zakończony niedokładnym podaniem.

• Świetna akcja Manu lewą stroną boiska. Wbiega w pole karne chwila wyczekania i przerzuca piłkę na druga stronę pola karnego. Z powietrza uderza Cabral jednak strzał jest zablokowany.

• Legia kontroluje przebieg spotkania. Wisła chwilami stara się choćby na chwilę przejąc inicjatywę jednak ewidentnie umysły piłkarzy Białej Gwiazdy zostały przygaszone skutecznie przypieczętowanym już mistrzostwem Polski.

• Żółta kartka za faul taktyczny dla Cabrala.

• Strzał Janusza Gola sprzed pola karnego mija bramkę Jovanicia.

• Boisko opuszcza Maciej Rybus, a na jego miejsce pojawia się Felix Ogbuke.

• Doskonałe dośrodkowanie Manu z lewej strony pola karnego wprost na głowę Kucharczyka. Kucharczyk jednak kolejny raz uderza nieskutecznie. Wisła sprawia wrażenie drużyny, która jest obok spotkania. Czyżby szampańskie bąbelki po mistrzostwie w głowie jeszcze grały.

• Piękny strzał Kucharczyka Jovanić świetnie interweniuje. Poprawka Radovicia również nieskuteczna.

• Spotkanie po początkowym szybszym tempie znów przypomina walkę dwóch adoratorów.

• Rzeźniczak ukarany żółta kartką.

• Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Wynik bez zmian. Czy Wiślakom wystarczy woli i chęci walki do przełamania szali na swoja stronę ?

• Druga połowa o wiele żywsza niż pierwsza. Miejmy nadzieję, ze przełoży się to na większą ilość bramek.

• Dobre wyłożenie piłki Kucharczykowi jednak Jovanić okazuje się szybszy i wybija piłkę przed siebie.

• Kolejna akcja Wiślaków i rzut wolny blisko pola karnego.

• Rzut rożny dla Wisły po ciekawej akcji Małeckiego.

• Kucharczyk sam na sam z bramkarzem jednak nie wykorzystuje tak dogodnej sytuacji, która mogła ustawić drugą połowę spotkania.

• Drugą połowę rozpoczynają zawodnicy Legii. Zobaczymy jak rozmowa w szatni z trenerem i zmiana stron wpłynie na zaangażowanie zawodników. Pierwsza połowa gdyby nie jej końcówka mogłaby być określona mianem usypiacza. Była doskonałym przykładem dlaczego cena produktu jakim jest ekstraklasa spadła.

• W przerwie meczu głęboka dyskusja na temat słuszności podyktowanego rzutu karnego. Oby ta sytuacja nie zdecydowała o ostatecznym wyniku spotkania.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Po nudnym przebiegu spotkania końcówka wielce emocjonująca i kontrowersyjna. Rzut karny dla Legii. Czerwona kartka dla bramkarza Wisły, który nie może się pogodzić z werdyktem sędziego. Melikson opuszcza plac gry a na boisku pojawia się rezerwowy bramkarz. Zapowiada to wielkie emocje w drugiej połowie.

• Jovanić bliski obrony jednak piłka wpada do siatki.

• Zmiana wymuszona czerwona kartką dla bramkarza.

• Rzut karny i czerwona kartka dla bramkarza Wisły. Całe wydarzenie jest bardzo wątpliwe !

• Doskonała sytuacja Małeckiego po błędzie obrońcy Legii. Strzał został jednak zablokowany.

• Genkov bliski pokonania Skaby !! Dalekie dośrodkowanie w pole karne. Genkov niestety strzela wprost w Skabę.

• Typujemy !!!! Czy do końca pierwszej połowy utrzyma się bezbramkowy remis ?

• Wawrzyniak ukarany żółtą kartką-ratował zespół przed groźnym kontratakiem.

• Okazja na dobre dośrodkowanie z lewej strony pola karnego. Niestety Cabral wrzuca piłkę na głowę Wiślaka.

• Chwila przerwy. Na murawie opatrywany jest jeden z zawodników Legii.

• Za nami blisko dwa kwadranse spotkania. Tempo dosyć ospałe. Wygląda na to jakby żadnej z drużyn nie zależało na zwycięstwie.

• Rzut wolny dla mistrzów Polski.Rykoszet i Skaba broni dużymi problemami.

• Rzut rożny dla Wisły po strzale Genkova po interesującej akcji z lewej strony boiska.

• Tomas Jirsak fauluje zawodnika Legii przy kontrze po rzucie rożnym dla Wiślaków

• Rzut rożny dla Wisły.

• Rzut wolny dla Legii spod linii autowej. Strzał głową tuż nad bramką.

• Niezaliczona bramka!! strzelona przez Kucharczyka po dośrodkowaniu Manu. Kucharczyk był na pozycji spalonej.

• Ciekawe wejście Manu z prawej strony pola karnego. Rzut rożny dla Legii

• Początek meczu bez frontalnych ataków żadnej ze stron.

• Legia ma jedną przewagę nad Wiślakami w postaci dopingu, którego Wisła jest pozbawiona dzięki ostatnim decyzjom dotyczącym kibicowania na wyjeździe.

• Klasyk rozpoczęty !!! Piłkę w grę wprowadzili zawodnicy Wisły.

• Trybuny mimo tak zapowiadającego się widowiska nie są pełne. Drużyny powoli przygotowują się do wyjścia na murawę. A co do samej murawy jest ona w dużo lepszym stanie niż na stadionie poznańskiego Lecha.

• Trener Skorża w wywiadzie przed meczowi stwierdził, że nie musiał szczególnie motywować swoich zawodników. Zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce. Już niejednokrotnie w trakcie tego sezonu zawodnicy Legii udowodnili, że motywacja i nastawienie to nie jest ich mocna strona.

• Przed nami hit kolejki, który mimo rozstrzygniętego już tytułu mistrzowskiego zapewni wiele emocji. Spotkanie ma swój prestiż, a gospodarze spotkania na pewno postarają się o to by dla zawodników Białej Gwiazdy meczy przy ul. Łazienkowskiej nie był jak spacer w "warszawskich łazienkach". Natomiast zawodnicy krakowskiego klubu będą chcieli udowodnić, iż kolejne mistrzostwo Polski jest zasłużone.

• Na ławce Wisły: Milan Jovanić, Łukasz Garguła, Andraż Kirm, Andres Rios, Łukasz Burliga, Daniel Brud i Maciej Żurawski.

• Znamy już składy obu drużyn. Pora podać, którzy piłkarze zasiedli na ławce rezerwowych. Legia: Marijan Antolović, Dejan Kelhar, Tomasz Kiełbowicz, Bruno Mezenga, Sebastian Szałachowski, Rafał Wolski i Felix Ogbuke.