Legia Warszawa wygrała z drużyną Grzegorza Krychowiaka, FK Krasnodar. Sprytny gol Josue

Jacek Czaplewski
W meczu sparingowym Legia Warszawa wygrała z piątym zespołem ligi rosyjskiej, FK Krasnodar 2:1. Na gola Wandersona odpowiedzieli po przerwie Josue i Mateusz Wieteska. W pierwszej połowie wystąpił reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak.

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego w poniedziałek kustosza muzeum Legii, Wiktora Bołby. Na znak żałoby piłkarze założyli czarne opaski.

Legia za łatwo straciła bramkę. Po długim podaniu bramkarza za daleko ustawił się Mateusz Wieteska, przez co nie był w stanie naprawić błędu, czyli dogonić asystującego zawodnika. Do pustej siatki trafił Wanderson.

Na odpowiedź Legii trzeba było zaczekać do drugiej połowy. Efektownym strzałem popisał się Josue. Portugalczyk przyjął prawą nogą, po czym uderzył technicznie z lewej. Próba nie była mocna, ale zaskoczyła zasłoniętego bramkarza.

W końcówce decydującego gola strzelił Mateusz Wieteska. Stoper zwieńczył wrzutkę Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego.

W czwartek rywalem Legii będzie łotewski Riga FC.

Legia Warszawa - FK Krasnodar 2:1 (0:1)
Bramki: Josue 54', Wieteska 83' - Wanderson 12'
Żółte kartki: Slisz - Krychowiak, Borodin

Legia Warszawa: Boruc - Johansson (27' Rose), Wieteska, Grudziński - Kwiatkowski (60' Johansson), Slisz, Sokołowski, Hołownia (46' Mladenović, 60' Hołownia) - Josue, Luquinhas (60' Strzałek), Pekhart (60' Włodarczyk)

To historyczne okienko w Szczecinie. Pogoń sprzedala najdrożej (około 10 mln euro) i najdrożej też kupiła (prawie 1 mln). Poznajcie wszystkie zmiany kadrowe u brązowego medalisty. Według prezesa Jarosława Mroczka od teraz to Pogoń jest w Polsce klubem, który najdrożej wytransferował piłkarza. - To efekt codziennej, ciężkiej pracy trenerów Akademii Pogoni, ludzi w klubie, a przede wszystkim samych zawodników, którzy wierzą w wiedzę i umiejętności swoich opiekunów - twierdzi sternik Portowców.

Transfery Pogoni Szczecin. Rekordowa sprzedaż i zakup [stan ...