Mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. "My też...

Mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. "My też potrafimy grać w piłkę". Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 7. kolejka
2020-10-18 17:30

Legia Warszawa

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec! Legia Warszawa po dwóch bramkach Tomasa Pekharta wygrała pierwszy domowy mecz w tym sezonie. Dziękujemy za uwagę.

• Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Patryk Szysz nie zdołał "zamknąć" akcji po centrze z lewej strony. To mogła być akcja na wagę remisu.

• Joel Valencia za Michała Karbownika.

• Domagoj Antolić zastępuje Valeriana Gwilię.

• Jakub Żubrowski w miejsce Dejana Drażicia.

• Tomas Pekhart uderza niecelnie. Na dodatek był na spalonym.

• Mateusz Bartolewski zastępuje Łukasza Porębę.

• Rok Sirk za Samuela Mraza.

• Wydaje się, że z kapitanem Legii wszystko w porządku i będzie w stanie grać dalej.

• Przerwa w grze. Przez sztab medyczny opatrywany jest Artur Jędrzejczyk.

• Dejan Drażić upomniany żółtą kartką. Rzut wolny legionistów z prawej strony nie przynosi zagrożenia.

• Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1

• 15 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 3
  • Stopklaska z drugiej bramki Tomasa Pekharta

• Żółtą kartką upomniany Artur Jędrzejczyk za faul na Filipie Starzyńskim.

• Idealne dośrodkowanie z narożnika pola karnego na 5. metr do Czecha, który wyskoczył między stoperami Zagłębiami i głową kieruje piłkę do siatki!

• DUBLET TOMASA PEKHARTA!!!

• A teraz "setkę" marnuje Paweł Wszołek! Dostał on piłkę od Luquinhasa, mając przed sobą pustą bramkę. Kopnął z bliska... nad poprzeczką!

• Po rucie rożnym piłka znajduje się pod nogami Sasy Balicia na 8. metrze. Ten kopie z "czuba" obok bramki! To może być pudło rundy!

• Igor Lewczuk za słabo podaje głową do Artura Boruca. Piłkę przed polem karnym Legii przyjmuje Patryk Szysz, ale w ostatniej chwili na korner wybija Artur Jędrzejczyk.

• Filip Mladenović przejmuje piłkę w ok. lewego narożnika pola karnego Zagłębia. Przekłada piłkę na prawą nogę i uderza technicznie metr-dwa obok dalszego spojenia.

• Zupełnie nieudane zagranie Josipa Juranovicia w pole karne. Bez problemu radzą sobie goście.

• "Miedziowi" zaczynają drugie trzy kwadranse!

• Wracamy do Warszawy na drugie trzy kwadranse meczu Legia - Zagłębie Lubin. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1). Kto zapewni sobie komplet punktów?

• Szybko zleciały pierwsze trzy kwadranse. Dużo wrzutek, akcji zaczepnych i strzałów. Co ważne, sprawa wyniku nie jest zamknięta i druga połowa zapowiada się równie ciekawie.

Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej poowy. Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:1 (Pekhart 30' - Starzyński 38'; k)

• Płaski, anemiczny strzał Patryka Szysza zza linii 16. metr pada łupem Artura Boruca. Ten trochę czekał, aż piłka doturla się do niego.

• Po centrze z prawej strony Paweł Wszołek główkuje "tam, skąd przyszła". Pomysł dobry, wykonanie już nie - piłka poleciała nad bramką.

Jeszcze sędzia musiał interweniować bo do siebie doskoczyli Wszołek właśnie i Sasa Balić. W żołnierskich słowach sytuację wyjaśnił Piotr Lasyk.

• W życiu pewne są 4 rzeczy:

1. śmierć
    2. podatki
    3. "Kevin" w Polsacie w święta

i...

• Patryk Szysz uderza z pola karnego i trafia "tylko" w boczną siatkę!

• FILIP STARZYŃSKI NIE MYLI SIĘ!!!

"Wyczekał" Artura Boruca, który rzucił się w stronę prawego słupka, i posłał piłkę tuż przy lewym. Tylko 8 minut Legia była na prowadzeniu.

• Rzut karny dla Zagłębia! W "szesnastce" Dejana Drazicia faulował Bartosz Slisz!

• Filip Mladenović strzela z pole karnego. Trafił w Kacpra Chodynę - korner dla Legii.

• Legia - Zagłębia 1:0

• 7 Strzały 1
    • 3 Strzały celne 1
  • Zagapił się we własnym polu karnym Lorenco Simić i piłkę wygarnął mu Luquinhas Obrońca Zagłębia zdołał naprawić swój błąd, blokując strzał Brazylijczyka.

• Przyjezdni dążą do szybkiego wyrównania. Po centrze z rzutu rożnego Patryk Szysz uderza głową wysoko nad bramka.

• Paweł Wszołek przedarł się prawą stroną w stronę "szesnastki" Zagłębia. Podaje do stojącego tyłem do bramki Tomasa Pekharta, który po przyjęciu piłki prawą nogą uderzył lewą z półobrotu tuż przy lewym słupku! Wyciągnięty jak struna Dominik Hładun był bezradny!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM TOMAS PEKHART!!!

• Udało się przyjezdnym przejąć piłkę i przenieść ciężar gry na lewą stroę. Sasa Balić wrzuca do niepilnowanego Samuela Mraza, który uderza głową metr obok prawego słupka.

• Strata gospodarzy w środku pola zapoczątkowała atak Zagłębia. Zabrakło zdecydowania przed polem karnym Legii.

• Goście chcieli wyjść z kontrą od własnego pola karnego. Nie pozwolił na to Artur Jędrzejczyk, który faulował. Nie ma kartki dla kapitana Legii.

• Tomas Pekhart z pola karnego obok bramki. Co próba to dalej od celu.

• Igor Lewczuk przejmuje piłkę na środku boiska. Podholował kilka metrów, po czym kopnął z prostego podbicia wysoko nad bramką "Miedziowych". Cóż, kontry nie będzie.

• Lewą stroną pomknął Filip Mladenović. Centruje z linii końcowej na bliższy słupek do Tomasa Pekharta, ale nie dopuścił do tego Lorenco Simić.

• Mocne uderzenie zza linii 16. metra Dejana Drazicia broni Artur Jędrzejczyk! Piłka leciała w środek bramki, dzięki czemu bramkarz Legii miał trochę ułatwione zadanie.

• Zagranie z pominięciem drugiej linii do Samuela Mraza. Ten spodziewał się zagrania do nogi. Artur Jędrzejczyk wybija na uwolnienie.

• Czy seria zostanie podtrzymana?

• I jeszcze jeden korner, tym razem z lewego narożnika.Dominik Hładun pewnie łapie piłkę.

• A teraz Lubomir Guldan przerywa rajd Pawła Wszołka. Gospodarze mają rzut rożny. Centra na dalszy słupek do Tomasa Pekharta, który główkuje obok bramki. Brakowało mu znacznie więcej niż na początku spotkania.

• Prawą stroną próbowali przedrzeć się Paweł Wszołek i IJosip Juranović. Poradził sobie z nimi Sasa Balić.

• Kolejny atak Legii. Tym razem nie udało się oddać strzału na bramkę Dominika Hładuna.

• Filip Starzyński kieruje piłkę do siatki między nogami Artura Boruca! Radość piłkarza Zagłębia nie trwała długo - w momencie oddania strzału był na minimalnym spalonym!

• Filip Starzyński chciał krótkim prostopadłym podaniem uruchomić Samuela Mraza. Połapała się w tym obrona Legii.

• Tomas Pekhart wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z prawego skrzydła. Uderza głową minimalnie obok bramki!

• Na gwizdek ze środka zaczynają gospodarze!

• Przy "zamaskowanym" Piotrze Lasyku są już kapitanowie - Artur Jędrzejczyk i Lubomir Guldan.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Kiedy ostatnio "Miedziowi" wywieźli ze stolicy komplet punktów? Miało to miejsce 21 lipca 2018 r. Wówczas bramki dla lubinian strzelili Patryk Tuszyński (2) i Filip Starzyński z rzutu karnego, a honorowe trafienie dla Legii zanotował Adam Hlousek.

• Gospodarze rozegrali 4 z 6 spotkań Ekstraklasy, notując po dwa zwycięstwa i remisy. 6 punktów na koncie daje obecnie 11. miejsce w tabeli.

Z kolei Zagłębie, które rozegrało komplet meczów, jest na najniższym stopniu podium z 13 punktami. Tyle samo ma drugi Górnik Zabrze, a liderem jest Raków Częstochowa (16).

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Na ostatnie niedzielne starcie 7. kolejki Ekstraklasy przenosimy się do Warszawy, gdzie za 25 minut Legia zmierzy się Zagłębiem Lubin! Sędzią głównym jest Piotr Lasyk...

Legia - Zagłębie LIVE! "My też potrafimy grać w piłkę"

Legia - Zagłębie LIVE! "My też potrafimy grać w piłkę" ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. Mistrz Polski zawodzi ostatnio na każdym polu. Dziś spróbuje choć trochę zmazać plamy w lidze. Łatwo nie będzie, bo rywal dobrze wszedł w sezon. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE

Przegrane eliminacje Ligi Mistrzów na wczesnym etapie, przegrana nawet walka o fazę Ligi Europy, przeciętne punktowanie w lidze, a ostatnio przegrany Superpuchar z Cracovią. Na dodatek nowy trener, który ostatnio zaprzątał sobie głowę zgrupowaniem kadry U-21, pospieszna sprzedaż Michała Karbownika dla ratowania budżetu, sporo kontuzji, nowe zakażenia koronawirusem, kiepskie wejście do drużyny letnich nabytków, znów pogorszone relacje z kibicami. Tak, w Legii kilka niedociągnięć jest, parafrazując Wąskiego z Kiler-ów 2-óch.

Trener Czesław Michniewicz nie traci jednak optymizmu. - Widzę mobilizację, widzę chęć podnoszenia umiejętności i rywalizację na treningach. Oczywiście na końcu jest mecz, wynik. Drużyna zaczyna wierzyć po drugim, trzecim dobrym meczu - na tym się koncetrujemy. Jestem dobrej myśli (...) Zagłębie to świetnie stałe fragmenty, gra skrzydłowych, świetny Starzyński, który potrafi dośrodkować tam, gdzie chce. Musimy zabezpieczyć się przed kontratakami. My jednak też potrafimy grać w piłkę i chcemy to pokazać - mówił na konferencji prasowej przed meczem.

Zagłębie zerka na Legię z perspektywy podium. W tym sezonie przegrało jedynie z liderującym Rakowem Częstochowa (1:2). W pozostałych meczach albo wygrywało (cztery razy), albo remisowało (raz). I to pomimo odejść tak kluczowych piłkarzy jak Damjan Bohar, Bartosz Białek, Alan Czerwiński czy Bartosz Kopacz. W zeszłej kolejce Zagłębie potrafiło wygrać z drugim obecnie Górnikiem Zabrze (2:0).

Przy Łazienkowskiej zabraknie kibiców z powodu zagrożenia epidemicznego. Zawody poprowadzi sędzia Piotr Lasyk (Bytom).

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin:
Legia: Vesović, Sanogo, Kante, Miszta, Muzyk, Remy, Wieteska, Kostorz, Astiz, Hołownia
Zagłębie: - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Legia 2:1 (Ekstraklasa, 20.12.2019)
Legia - Zagłębie 1:0 (Ekstraklasa, 18.08.2019)

Mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Premium. Komentuje duet Rafał Wolski – Tomasz Wieszczycki. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 17:30.