Legia wyraźnie gorsza od PSV. Warszawianie zakończą grupę na 2. miejscu

Daniel Kawczyński
Po raz drugi w fazie grupowej Ligi Europejskiej piłkarze PSV Eindhoven pokonali warszawską Legię. Dominacja Holendrów nie podlegała dyskusji i legioniści muszą się zadowolić 2. miejscem w grupie C.

Chociaż od pierwszych minut defensywa "Wojskowych" wydawała się spisywać bez zarzutu, to ataki Holendrów były dość groźne. Szczególny postrach budził Jeramain Lens, który kilka razy minimalnie chybił z daleka, a w 16. minucie po dośrodkowaniu Driesa Mertensa, szczupakiem trafił do siatki. Na szczęście prowadzący to spotkanie arbiter wychwycił ewidentnego spalonego.

W 32. minucie los nie był już tak przychylny. Prawą stroną przebojem przedarł się Stanislav Manolev, przeskoczył nad wchodzącym wślizgiem Marcinem Komorowskim i wbiegł w narożnik pola karnego, skąd próbował dogrywać do jednego z kolegów, ale piłkę przeciął niefortunnie interweniujący Michał Żewłakow i pokonał zaskoczonego Dusana Kuciaka.

W ostatnich fragmentach pierwszej połowy miejscowi ruszyli do ataku, lecz nie potrafi wykreować niczego konkretnego. W sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Maciej Rybus, gdyby nie pozycja spalona. Następnie w trakcie starcia z Jetro Willemsem, w okolicach pola karnego upadł Danijel Ljuboja, ale o rzucie wolnym nie było mowy, co spotkało się z gwizdami kibiców.

Tak grająca Legia nie była w stanie nawet myśleć o zremisowaniu, a co dopiero o wygraniu tego spotkania. Trener Maciej Skorża powinien w przerwie dokonać zmian, aby wprowadzić do drużyny trochę świeżości, ale ze znanych tylko sobie powodów nie zdecydował się na takie rozwiązanie.

Legia Warszawa - live, mecze, stadion, kadra - czytaj na stronie klubowej

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodarze szybko tracili piłkę, ale na początku parę razy wyszli z kontratakami, których wykończenie pozostawiało jednak wiele do życzenia. W 55. minucie doskonałe podanie dostał Kevin Strootman i miał przed sobą tylko Kuciaka. Słowak pierwszą próbę zdołał wypiąstkować, po czym złapał za nogę i przewrócił w polu karnym szarżującego przeciwnika. Sędzia nie miał wątpliwości - natychmiast wskazał na "wapno" i wyrzucił golkipera Legii z boiska. Między słupkami zastąpił go Wojciech Skaba, a z murawy zszedł bezproduktywny Ljuboja. Zastępca Kuciaka nie wyczuł interwencji Mertensa, który celnie uderzył w dolny lewy róg.

Pomimo gry w "10", warszawianie nie sprawiali wrażenia zniechęconych i ruszyli do ataku, które jednak niczego nie przyniosły. W 68. minucie było już 3:0 - gracze Freda Ruttena serią znakomitych podań rozpracowali defensywę legionistów. Lens zagrał z prawego skrzydła w pole karne, gdzie czyhał pozostawiony bez jakiejkolwiek opieki Zakaria Labyad zmusił Skabę do kapitulacji.

Legia przebudziła się dopiero w końcówce. W 86. minucie fantastyczną indywidualną akcją popisał się Miroslav Radović, po czym z 16 metrów przymierzył minimalnie nad poprzeczką. 120 sekund wprowadzony chyba zdecydowanie za późno Rafał Wolski, ograł dwóch defensorów zdumiewającą ruletę w stylu Zinedine Zidane'a i tylko reakcja Andreasa Isakssona uchroniła gości od straty bramki.

Legia Warszawa - PSV Eindhoven 0:3 (0:1)- czytaj zapis relacji na żywo z meczu