Leicester - Newcastle LIVE! "Wasyl" walczy o utrzymanie

Bartosz Głąb
Już dzisiaj standardowo o 13:45 zainauguruje 35. kolejka angielskiej Premier League meczem pomiędzy Leicester City z Marcinem Wasilewskim w składzie, a Newcastle United, które nie wygrało meczu w lidze od początku marca.

Dzisiejsze spotkanie na King Power Stadium będzie bardzo ważne dla obydwu drużyn. Newcastle chce wreszcie przerwać fatalną passę siedmiu kolejnych porażek. Podopieczni Johna Carvera ostatni raz wygrali 28 lutego w meczu na własnym stadionie z Aston Villą. W poprzedniej kolejce "Sroki" przegrały u siebie z Swansea City 2:3.

Leicester, które aktualnie znajduje się tuż nad strefą spadkową z punktem przewagi nad będącym w niej Sunderlandem niedawno również śrubowało serię, tylko że zwycięstw. Koledzy Marcina Wasilewskiego do środy mieli na swoim koncie kolejne cztery zwycięstwa. W środku tygodnia tę passę przerwała Chelsea, która jest już jedno spotkanie od zdobycia tytułu mistrza Anglii.

To jedynie spotkanie w tej kolejce, gdzie walczą ze sobą zespoły bezpośrednio zagrożone spadkiem z ligi. Ekipy będące "pod kreską", czyli Sunderland, Queens Park Rangers i Burnley zagrają z dużo wyżej notowanymi rywalami.