Lewandowski coraz bliżej rekordu Gerda Muellera

Marcel Olczyk
Robert Lewandowski kontynuuje swoją znakomitą serię. Trafiając do siatki w wyjazdowym spotkaniu z Greuther Fuerth (1:6) napastnik Borussii Dortmund zdobył gola w jedenastym meczu z rzędu i zajmuje obecnie samodzielnie drugie miejsce piłkarzy z najdłuższą serią goli w Bundeslidze.

Robert Lewandowski wystąpił w spotkaniu z Greuther Fuerth i już w 7. minucie mógł zdobyć swoją bramkę, która przedłużyłaby jego serię goli w lidze niemieckiej, ale zdaniem sędziego faulował przy wychodzeniu do piłki obrońcę.

W 24. minucie znów mógł strzelić, ale po przelobowaniu bramkarza piłka zatrzymała się na poprzeczce. Pięć minut później Lewy po zagraniu futbolówki przez Goetze wślizgiem trafił w słupek, ale z dobitką popędził Błaszczykowski, który głową wpakował piłkę do siatki.

Dopiero w 81. minucie po dokładnym zagraniu od Kuby Robert wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości i przedłużył swoją serię bramek do 11 spotkań z rzędu. Dodatkowo był to 22 gol w tym sezonie, tzn. że polski napastnik wyrównał swój rekord z poprzedniego sezonu i wciąż ma szansę go poprawić.