Lewandowski schowany do kieszeni. Internauci okrutni po El Clasico MEMY

Internet
Robert Lewandowski w El Clasico nie rozwinął skrzydeł. Na Santiago Bernabeu toczył głównie pojedynki z obrońcami i nie wpisał się na listę strzelców. Zanotował co prawda asystę przy trafieniu Ansu Fatiego, ale i tak zebrał kiepskie noty. Co więcej, napastnik Barcelony stał się bohaterem wielu surowych memów. Lewy humor poprawi sobie w Paryżu odbierając nagrodę Gerda Muellera dla najskuteczniejszego napastnika sezonu. Zobaczcie memy. internet
Robert Lewandowski w El Clasico nie rozwinął skrzydeł. Na Santiago Bernabeu toczył głównie pojedynki z obrońcami i nie wpisał się na listę strzelców. Zanotował co prawda asystę przy trafieniu Ansu Fatiego, ale i tak zebrał kiepskie noty. Co więcej, napastnik Barcelony stał się bohaterem wielu surowych memów. Lewy humor poprawi sobie w Paryżu odbierając nagrodę Gerda Muellera dla najskuteczniejszego napastnika. Zobaczcie memy.

O zwycięstwie Realu przesądziła głównie pierwsza połowa. Bramki przedzielone pudłem Lewandowskiego z pozycji spalonej padły w 12 i 35 minucie. Po dwóch miesiącach przebudził się główny kandydat do zdobycia Złotej Piłki - Karim Benzema. Francuz dał prowadzenie, gdy wykończył akcję Toniego Kroosa i Vinicusa Juniora. Po nim poprawił Federico Valverde, gdy oddał strzał tuż zza pola karnego.

Barcelona była długo czytelna w ataku i - w zasadzie jak co kolejkę - słaba w obronie. Xavi po godzinie poderwał z ławki od razu trzech zawodników. Znów w ważnym meczu niewiele dał Lewandowski, który głównie toczył pojedynki z obrońcami, w tym z Davidem Alabą, kolegą z czasów wspólnych występów w Bayernie Monachium. Austriak bardzo pilnował, żeby Polak nie rozwinął skrzydeł i to mu się rzeczywiście udało.

FC Barcelona znów w cieniu Realu Madryt. El Clasico trzymało w napięciu niemal do samego końca, gdy akurat Duma Katalonii poderwała się do gry. Entuzjazmu starczyło jednak na chwilę, bo po karnym Rodrygo ustalił wynik na 3:1. Kibice Blaugrany (a przynajmniej ich część) mają dość taktyki Xaviego, a ci od Królewskich przypominają zdjęcie Carlo Ancelottiego z cygarem, w ciemnych okularach, kiedy świętował zeszły sezon. Po tym może być podobnie! Zobaczcie najlepsze memy po El Clasico.

Memy o meczu Real - Barcelona. Xavi, dziękujemy, powodzenia! [GALERIA]

W 73 minucie Lewandowski padł w polu karnym po kontakcie z Danim Carvajalem, lecz sędzia nakazał wstać i grać dalej. Barcelona złapała kontakt dziesięć minut później. Lewandowski przedłużył podanie z lewej flanki, a akcję skutecznie wykończył Ferran Torres.

Na tym jednak wszystko co dobre dla Barcy prędko się skończyło. W doliczonym czasie po interwencji VAR-u sędzia przyznał jedenastkę Realowi, którą na bramkę zamienił poszkodowany Rodrygo.

Real pozostaje jedynym hiszpańskim zespołem bez porażki - również w Lidze Mistrzów. Dzięki wygranej mistrz powrócił na fotel lidera. Ma od Barcy trzy punkty więcej.