Lewart Lubartów pokonał KS Wiązownica 4:1. Remis Chełmianki Chełm

Karol Kurzępa
W niedzielnych spotkaniach czwartej kolejki sezonu 2020/21 w IV grupie III ligi swoją premierową wygraną w rozgrywkach zanotował Lewart Lubartów, który zwyciężył KS Wiązownica. Podziałem punktów zakończyła się natomiast potyczka Chełmianki Chełm z ŁKS Łagów.

Przed tą serią spotkań lubartowianie mieli na swoim koncie zaledwie punkt oraz zero po stronie strzelonych bramek. W starciu trzecioligowych beniaminków Lewart przerwał kiepską passę i zaprezentował ofensywną piłkę. Już po 25 minutach spotkania gospodarze prowadzili dwoma bramkami, a na listę strzelców wpisali się Krystian Żelisko oraz Łukasz Najda. Rezultat 2:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron biało-niebiescy strzelili kolejne gole i przypieczętowali pewną wygraną. Po raz drugi do siatki trafił Najda, a w protokole meczowym zapisał się ponadto Aleks Aftyka. Honorową bramkę dla gości zdobył zaś Arkadiusz Kasia.

Co ciekawe, w ostatnim kwadransie spotkania szansę występu otrzymał nowy zawodnik Lewartu, Jakub Niewęgłowski. Ten 27-letni obrońca kilka dni temu związał się kontraktem z klubem, w którym grał już w latach 2014-16.

Lewart Lubartów – KS Wiązownica 4:1 (2:0)
Bramki: Żelisko 13, Najda 25, 65, Aftyka 58 – Kasia 69

Lewart: Wójcicki – Michałów, Ponurek, Zbiciak, Świech (75 Niewęgłowski), Pożak (85 Fiedeń), Szczotka (85 Majewski), Fularski, Najda, Aftyka (80 Buczek), Żelisko. Trener: Tomasz Bednaruk

Rzutem na taśmę remis przed własną publicznością z ŁKS Łagów wywalczyła Chełmianka. Podopieczni trenera Jana Konojackiego przegrywali od 38. minuty z beniaminkiem z województwa świętokrzyskiego, jednak w doliczonym czasie gry bramkę na wagę remisu zdobył Paweł Myśliwiecki.

Chełmianka Chełm – ŁKS Łagów 1:1 (0:1)
Bramki: Myśliwiecki 90+5 – Imiela 38

Chełmianka: Ciołek – Wołos, Kanarek, Maliszewski (62 Myśliwiecki), Brzyski, Kotowicz (62 Skoczylas), Wawryszczuk, Bonin (73 Więcaszek), Adamski (38 D. Brzozowski), Prituliak, Dąbrowski (62 Salewski). Trener: Jan Konojacki