Liga angielska. 11 sekunda wstrząsnęła Manchesterem United. Hit dla Tottenhamu

JCZ
Tottenham - Manchester United 2:0
Tottenham - Manchester United 2:0 AFP/East News
Liga angielska. Osiem ligowych meczów z rzędu bez porażki to już historia. Manchester United przegrał na Wembley z Tottenham 0:2. Strzelanie rozpoczęło się dosłownie zaraz po gwizdku sędziego. Na trybunach zasiadło prawie 82 tys. widzów.

W niemałym szoku musieli być ci kibice "Czerwonych Diabłów", którzy spóźnili się na pierwszy gwizdek sędziego. Tottenham wyszedł bowiem na prowadzenie w 11 sekundzie. Gdyby uczynił to sekundę wcześniej, to wyrównałby swój rekord ligi w najszybszym strzeleniu gola (autorem był Ledley King). Dzisiaj potrzeba było ledwie czterech podań na United i lewej nogi Christian Eriksena, który trafił do siatki ósmy raz w sezonie (ma też tyle asyst).

Manchester miał ochotę szybko opowiedzieć, ale akcje Alexisa Sancheza kończyły się nieudanie; Romelu Lukaku znalazł się na spalonym, Jesse Lingard kopnął zaś w interweniującego Hugo Llorisa. A Tottenham wcale nie poprzestał – w 38 minucie nabity został Phil Jones i tym samym zwycięstwo nabrało całkiem realnych kształtów.

W drugiej połowie Manchester nie potrafił odrobić strat. Najlepszą okazję zmarnował Lukaku. Belg z paru metrów uderzył w Llorisa.