Liga angielska. 9:0 dla Manchesteru United! Samobój i czerwona kartka Jana Bednarka

KK
East News
Liga angielska. Koszmarny występ Jana Bednarka. W meczu 22. kolejki Premier League Manchester United rozstrzelał Southampton 9:0. Polak na Old Trafford zaliczył trafienie samobójcze, sprokurował rzut karny i obejrzał czerwoną kartkę.

"Święci" rozpoczęli spotkanie w najgorszy możliwy sposób. Już w 2. minucie Alexandre Jankewitz został ukarany czerwoną kartką za faul na Scotcie McTominayu. Grające w przewadze "Czerwone Diabły" strzelecki popis rozpoczęły w 18. minucie. Do przerwy strzegący bramki Southampton Alex McCarthy kapitulował aż cztery razy. W 34. minucie własnego bramkarza pokonał Jan Bednarek, który niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu Marcusa Rashforda.

Samobójczy gol Jana Bednarka:

Po przerwie United kontynuowali kanonadę. Na listę strzelców wpisali się Anthony Martial i Scott McTominay.

W 86. minucie arbiter podyktował rzut karny i ukarał Bednarka czerwoną kartką za rzekomy faul na Martialu. Sędzia oglądał sytuację na powtórce, ale decyzji nie zmienił. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Bruno Fernandes. W końcówce grających w dziesiątkę "Świętych" dobili jeszcze Martial i Daniel James.

"Czerwone Diabły" zrównały się punktami z prowadzącym w tabeli Manchesterem City. Drużyna Pepa Guardioli rozegrała jednak dwa spotkania mniej. Dla Southampton była to już czwarta z rzędu porażka.

Manchester United - Southampton FC 9:0 (4:0)

Bramki: Aaron Wan-Bissaka 18', Marcus Rashford 25', Jan Bednarek (samobójczy) 34', Edinson Cavani 39', Anthony Martial 69', Scott McTominay 72', Bruno Fernandes (k.) 87', Anthony Martial 90', Daniel James 90+3'

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw (46' Donny van de Beek), Scott McTominay, Fred, Mason Greenwood, Bruno Fernandes, Marcus Rashford (60' Daniel James), Edinson Cavani (46' Anthony Martial).

Southampton: Alex McCarthy - Kayne Ramsay, Jan Bednarek, Jack Stephens, Ryan Bertrand, Moussa Djenepo (78' Allan Tchaptchet), James Ward-Prowse, Alexandre Jankewitz, Stuart Armstrong, Che Adams, Danny Ings (70' Nathan Redmond).

Żółte kartki: Harry Maguire, Donny van de Beek (Manchester United) - Kayne Ramsay, Jack Stephens, Stuart Armstrong (Southampton).

Czerwone kartki: Alexandre Jankewitz 2', Jan Bednarek 86' (Southampton)

Robert i Anna Lewandowscy posiadają kilka zachwycających nieruchomości. Niedawno zdecydowali się na jeszcze jedną. Nabyli piękną willę w ekskluzywnej części Majorki. W pobliżu swoje rezydencje mają Brad Pitt czy hiszpańska rodzina królewska. Oto wszystkie domy kapitana reprezentacji Polski.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Jak urządzi się w Barcelonie? Tak mieszka Robert Lewandowski...