Liga angielska. Boruc nie zatrzymał Manchesteru City. Problemy Jesusa

JCZ
Moment gola na 1:0 dla Manchesteru City
Moment gola na 1:0 dla Manchesteru City PPAUK/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Liga angielska. Bez zaskoczenia w Bournemouth. Zespół Artura Boruca przegrał z Manchesterem City 0:2 (0:1). Polak nie miał większych szans przy obu bramkach.

Manchester City prowadził grę i pomimo kontuzji Gabriela Jesusa w pierwszym kwadransie wyszedł na prowadzenie. W 29 minucie doi siatki trafił Raahem Sterling (szósty gol w sezonie). Anglik skutecznie wykończył akcję, uderzając przy lewym słupku. Artur Boruc gonił piłkę, ale nie dał rady jej odbić. Miał zresztą pecha, ponieważ wcześniej jego kolega z pola, Steve Cooke, niefortunym wślizgiem przedłużył podanie do Sterlinga.

Bournemouth walczyło o wyrównanie. Jeszcze przed przerwą piłkę wpakował do bramki Joshua King. Jego radość trwała jednak ułamek sekundy, bo sędzia boczny dopatrzył się przewinienia, gdy ten walczył z obrońcą City o pozycję.

Po zmianie stron „Obywatele” ustalili wynik na 2:0. Sterling zatańczył z rywalem, wpadł do pola karnego, podał płasko do nabiegającego Aguero, a ten z bliska kopnął obok Boruca, zahaczając jeszcze o Tyrone'a Mingsa. Chwilę przed końcem okazję miał też Leroy Sane, lecz z bliska trafił w poprzeczkę. Bombę Aleksandara Kolarova i dobitkę Davida Silvy świetnie wybronił zaś Boruc.

Tę wygraną można zaliczyć do gatunku rutynowych. Zespół Pepa Guardiola ma 52 punkty i jest drugi w tabeli. Do Chelsea Londyn, która zremisowała z Burnley, traci osiem.

AFC Bournemouth – Manchester City 0:2 (0:1)

Bramka: Sterling 29', Mings (s.) 69'
Żółte kartki: Fraser, Arter – Toure, Sterling, Sane

AFC Bournemouth: Boruc - Smith, Francis (23' Mings), Cook, Daniels – Ibe (76' Pugh), Surman, Arter, Wilshere (45' Afobe), Fraser - King.

Manchester City: Caballero – Fernandinho, Sagna, Stones, Kolarov - Sane, Toure (70' Otamendi), Silva, De Bruyne, Sterling (91' Nolito) - G. Jesus (15' Aguero).