Liga angielska. Ciężki mecz Matty'ego Casha z drużyną Jana Bednarka. "Asysta" przy golu dla rywali

Jacek Czaplewski
Ciężki mecz Casha z drużyną Bednarka. "Asysta"... pośladkiem
Ciężki mecz Casha z drużyną Bednarka. "Asysta"... pośladkiem AFP/East News
Liga angielska. Matty Cash rozegrał ostatni mecz dla Aston Villi przed debiutem w reprezentacji Polski. Przeciętnie wypadł zwłaszcza przed przerwą, gdy został zamieszany w utratę jedynej bramki. Jego zespół przegrał z Southampton Jana Bednarka, który również pozostał na boisku do ostatniego gwizdka, choć w 87 minucie ucierpiał po starciu z własnym bramkarzem.

Cash tradycyjnie zajął miejsce na prawym boku. W pierwszej połowie praktycznie ograniczał się do powstrzymywania ataków. Nie pomagał mu w tym skrzydłowy, przez co Święci - konsekwentnie grający stroną Casha - dochodzili do sytuacji dwóch na jednego.

Więcej do powiedzenia Cash miał w drugiej połowie. Na pewno żałuje okazji z 87 minuty, kiedy skiksował w szesnastce.

Jedyna bramka w meczu padła z przypadkowej akcji. Po przebitce w środku pola wysoko zawieszona piłka odbiła się od zdezorientowanego Casha i spadła wprost pod nogi Adama Armstronga, który mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie kartkę po faulu na Cashu złapał Oriol Romeu, który wyciął go na wysokości pola bramkowego. Aston Villa zagrała znacznie lepiej niż przed przerwą, lecz nie zdołała doprowadzić do wyrównania. To jej piąta porażka z rzędu. W następnej kolejce zmierzy się z Brighton Jakuba Modera.

Southampton - Aston Villa 1:0 (1:0)
Bramka: Armstrong 3'
Żółte kartki: Romeu, Salisu - El-Ghazi, Tuanzebe

Southampton: McCarthy - Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters - Elyounoussi (76' Diallo), Ward-Prowse, Romeu, S. Armstrong (57' Lyanco) - Adams, A. Armstrong (81' Broja).

Aston Villa: Martinez - Cash, Tuanzebe, Mings, Targett - Nakamba (63' Ramsey), McGinn - Bailey, Buendia (71' Archer), El Ghazi (79' Davis) - Watkins.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Liga Europy. Do przerwy prowadzenie, po przerwie utrata czterech bramek. Legia Warszawa mimo niezłej gry w pierwszej połowie, a poźniej okazji na kolejnego gola przegrała z Napoli 1:4. Zobaczcie zdjęcia z trybun i boiska.

Zdjęcia z meczu Legia Warszawa - Napoli 1:4 [GALERIA]