Liga angielska. Debiut Fabiańskiego w cieniu popisów Liverpoolu. Polak wpuścił cztery bramki

JCZ
Liverpool - West Ham 4:0
Liverpool - West Ham 4:0 AFP/East News
Liga angielska. Bez zaskoczenia na Anfield. W pierwszym meczu nowego sezonu wzmocniony Liverpool poradził sobie z West Hamem, wygrywając gładko 4:0 (2:0). Debiut Łukaszowi Fabiańskiemu zepsuli głównie najlepsi gracze "The Reds" z poprzedniej edycji - dwa razy trafił bowiem Sadio Mane, przed którym gola strzelił Mohamed Salah.

Fabiański robił co mógł, ale na niewiele to się zdało. Po raz pierwszy został pokonany w 19 minucie, kiedy szybką akcję z bliska wykończył Salah. Później strzelał już tylko Mane. Senegalczyk krótko przed zmianą stron podwyższył na 2:0 (asysta wślizgiem autorstwa Jamesa Milnera), a krótko po niej na 2:0. Wynik ustalił przed końcem wprowadzony Daniel Sturridge.

Na pocieszenie Fabiańskiemu pozostaną euforyczne komentarze po jego interwencji z 24 minuty. Wówczas jedną ręką obronił strzał Trenta Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego.

Liverpool - West Ham 4:0 (2:0)

Bramki: Salah 19', Mane 45', 53', Sturridge 88'
Żółte kartki: Alexander-Arnold - Antonio, Balbuena.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner, Wijnaldum, Keita - Mane (82' Shaqiri), Salah (88' Sturridge) Firmino (69' Henderson).

West Ham: Fabiański - Fredericks, Balbuena, Ogbonna, Masuaku - Rice (46' Snodgrass), Noble, Wilshere - Antonio, Anderson (62' Chicharito), Arnautović (67' Jarmołenko).