Liga angielska. Dwie rakiety odprawiły Stoke. Manchester United odrobinę bliżej City

JCZ
Manchester United - Stoke City 3:0
Manchester United - Stoke City 3:0 AFP/East News
Liga angielska. W strugach deszczu Manchester United dopisał kolejne punkty do tabeli. Przed własną publicznością zespół Jose Mourinho gładko rozprawił się ze Stoke City, wygrywając 3:0 (2:0). Padły urokliwe bramki.

Kto wie o jakie odrobienie do City walczyłoby dzisiaj United, gdyby nie passa trzech remisów z rzędu. Wobec wczorajszej porażki "Obywateli" z Liverpoolem (3:4) musiało się zadowolić tylko szansą na ocieplenie do -12. I z tego właśnie skorzystało.

Wszystko wyjaśniło się jeszcze przed przerwą. Kapitalne uderzenia zza szesnastki oddali Antonio Valencia i Anthony Martial, którym asystował Paul Pogba. Wybór ładniejszego trafienia wydaje się być niezwykle trudny; Ekwadorczyk po przełożeniu na lewą nogę kopnął przy prawym słupku, zaś Francuz wycelował w okienko.

W drugiej odsłonie Manchester miał kolejne okazje. Wyniku nie ustalił Juan Mata, przy którego strzale podniesiono chorągiewkę. Uczynił to w 72 minucie Romelu Lukaku. Belg zastawił piłkę, obrócił się z nią i uderzył mocno przy słupku. To jego jedenaste trafienie w sezonie. Do lidera, Harry'ego Kane'a, traci aż dziewięć.

Manchester United – Stoke City 3:0 (2:0)

Bramki: Valencia 10', Martial 38', Lukaku 72'
Żółte kartki: Lingard, Lukaku – Ireland

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Shaw – Matić, Pogba, Mata (83' McTominay), Lingard (80' Fellaini), Martial (80' Rashford) – Lukaku.

Stoke City: Butland – Bauer, Zouma, Martins Indi, Tymon (46' Wimmer) – Fletcher, Allen, Shaqiri, Ireland, Choupo-Moting (60' Sobhi) – Crouch (70' Diouf).