Liga angielska. Everton odwrócił mecz z Arsenalem i przerwał niechlubną passę. Kontrowersje sędziowskie

Jacek Czaplewski
Liga angielska. Piłka w sumie pięć razy znalazła się w siatce, ale zaliczono tylko trzy bramki. Everton pokonał Arsenal 2:1 dzięki skutecznemu finiszowi. O wygranej przesądził fenomenalny strzał Demaraia Gray'a.

To pierwsze zwycięstwo Evertonu od 25 września. Pozwoliło przerwać passę ośmiu spotkań bez zwycięstwa (dwa remisy, sześć porażek). Kto wie czy nie uchronilo Rafy Beniteza przed utratą pracy.

Punkty nie przyszły łatwo. Pod koniec pierwszej połowy i niecały kwadrans na początku drugiej Richarlison strzelił po golu, lecz za każdym razem musiał obejść się smakiem. W drugiej sytuacji decydowaly wręcz centymetry. Okazało się, że jego czubek buta był wysunięty względem ułożenia ostatniego obrońcy Arsenalu, czyli Gabriela.

Brazylijczyk nie podłamał się i w końcu dopiął swego. W 80 minucie doprowadził do wyrównania, poprawiając z bliska po koledze, który obił poprzeczkę. Najważniejsze i zarazem najpiękniejsze dla Evertonu wydarzyło się w doliczonym czasie gry, kiedy potężnym strzałem od słupka wynik ustalił Demarai Gray.

Wcześniej sędzia Mike Dean oszczędził Everton. Ben Godfrey za trafienie korkiem w twarz przeciwnika nie otrzymał nawet żółtej kartki.

Everton - Arsenal 2:1 (0:1)
Bramki: Richarlison 80', Gray 92' - Odegaard 45'+2
Żółte kartki: Godfrey, Gray - Xhaka, Odegaard

Everton: Pickford - Coleman, Keane, Mina (31' Holgate), Godfrey - Gordon (87' Iwobi), Allan, Doucoure, Gray -Townsend (66' Gomes), Richarlison.

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (65' Tavares) - Partey, Whaka - Martinelli (71' Nketiah), Odegaard, Saka - Lacazette (85' Aubameyang).

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Sezon PKO Ekstraklasy już na półmetku. W niedzielny wieczór Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Cracovią (0:1) i była to jej 11. porażka. Mistrzowie Polski nadal są w strefie spadkowej, a na horyzoncie nie widać oznak poprawy formy. Zobacz najlepsze MEMY po kolejnej porażce Legii!

MEMY po meczu Cracovia - Legia. Mistrz Polski przegrał po ra...