Liga angielska. Jakub Kiwior zagrał pierwszy mecz w barwach Arsenalu. 23-latek wystąpił w "polskich derbach"

Jakub Maj
Jakub Maj
Jakub Kiwior zaliczył debiut w nowym klubie. 27 lutego środkowy obrońca zagrał swój pierwszy mecz w młodzieżowej drużynie Arsenalu. Przeciwnikiem "Kanonierów" był lokalny rywal - Chelsea. Niestety drużyna Polaka przegrała 0:1.

Jaku Kiwior przyszedł do Arsenalu z włoskiej Spezii ponad miesiąc temu, ale do wczoraj nie zaliczył ani jednego meczu w koszulce "Kanonierów". 23-latek doskonale wiedział, że początki w londyńskim klubie mogą być ciężkie, gdyż ekipa Artety dysponuje naprawdę mocnym blokiem defensywnym. Kiwior na początku miał stanowić wsparcie z ławki. Pomimo tego, że Polak sześć razy zasiadał wśród rezerwowych, hiszpański trener nie dał mu szansy się wykazać.

Przełamanie przyszło dopiero w poniedziałkowym meczu Premier League 2, gdzie mierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny Arsenalu oraz Chelsea. Jakub Kiwior dostał szasnę od pierwszej minuty. Polak zagrał całkiem niezłe 45 minut w czteroosobowym bloku obronnym. Na początku drugiej części spotkania został zmieniony.

Wczorajsze derby Londynu w Premier League 2 można nazwać "polskim meczem". Oprócz Jakuba Kiwiora, w Arsenalu zagrał jeszcze Hubert Graczyk (20-letni bramkarz) oraz Michał Rosiak (17-letni prawy obrońca). W ekipie Chelsea na bramce stanął Gabriel Słonina, czyli 18-letni zawodnik z polskimi korzeniami, który miał szansę występować w reprezentacji Polski. Amerykanin jednak odmówił.

Skrót meczu:

Jakub Kiwior będzie miał szansę zadebiutować w Premier League już 1 marca w meczu z Evertonem. "The Toffees" zajmują 18. miejsce w tabeli i mają fatalną wyjazdową passę. Bardzo możliwe, że Mikel Arteta da Polakowi kilka minut z ławki pod koniec spotkania.