Liga angielska. Kłopoty Manchesteru United w meczu z Wolves. Stracona bramka, niewykorzystany rzut karny

red
Wolverhampton Wanderers - Manchester United 1:1
Wolverhampton Wanderers - Manchester United 1:1 AFP/East News
Liga angielska. Zaczęło się dobrze, ale skończyło nie tak jak miało skończyć. W meczu wieńczącym 2. kolejkę Manchester United tylko zremisował na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 1:1. Do siatki trafił Anthony Martial. Z kolei Paul Pogba zmarnował jedenastkę.

"Czerwone Diabły" zaprzepaściły okazję na fotel lidera. Ich dramat rozegrał się dopiero po przerwie. Okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Jesse Lingard. Potem do wyrównania doporowadził Ruben Neves, który oddał kapitalny strzał zza szesnaskti. A jakby tego było mało, to jeszcze z karnego w bramkarza trafił Paul Pogba.

W następnej kolejce zespół Ole Gunnara Solskjaera podejmie Crystal Palace. Z kolei Wolverhampton zanim zagra z Burnley to spotka się jeszcze z włoskim Torino w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Wolverhampton Wanderers - Manchester United 1:1 (0:1)
Bramki: Ruben Neves 55 - Anthony Martial 27'
Żółte kartki: Neves, Bennet - James, Wan-Bissaka
W 68 minucie Paul Pogba nie wykorzystał rzutu karnego.

Wolverhampton Wanderers Rui Patrício - Bennett, Coady, Boly - Doherty (46' Traore), Dendoncker, Neves, Moutinho, Jonny - Jiménez (91' Cutrone), Jota (86' Neto).
Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Maguire, Lindelöf, Shaw - McTominay, Pogba. James (89' Greenwood), Lingard (81' Mata), Rashford (89' Pereira) - Martial.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

25 sierpnia 2011 r. Legia Warszawa, po latach posuchy na zagranicznych boiskach, awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Tym samym rozpoczęła zbieranie punktów w rankingu UEFA, które zaowocowały pomyślną drogą w kolejnych sezonach (m.in. do Ligi Mistrzów). Rywalizacją, która przesądziła dziewięć lat temu o promocji, był dwumecz z faworyzowanym Spartakiem Moskwa. W Warszawie było 2:2, w Moskwie legioniści wygrali 3:2 po golu w 90. minucie. Ale nie było to jedyne przełomowe spotkanie Wojskowych w europejskich pucharach. Obejrzyj galerię i poznaj ich historię.