Liga angielska. Liverpool opanował pożar i pokonał Newcastle. Chelsea zgubiła punkty

Jacek Czaplewski
Liga angielska. Liverpool uporał się z Newcastle (3:1), a Chelsea z Evertonem przeciwnie (1:1). Z tego powodu strata The Blues do The Reds wzrosła z jednego do trzech punktów.

Chelsea położył koronawirus. Z powodu pozytywnych wyników testów w spotkaniu nie wzięli udziału Romelu Lukaku, Timo Werner czy Callum Hudson-Odoi. W kadrze nie znalazł się również Kai Havetz, który narzekał na złe samopoczucie.

Drużyna Thomasa Tuchela tylko przez chwilę cieszyła się z prowadzenia. Na gola Masona Mounta odpowiedział bowiem nastoletni Jarrad Branthwaite, dla którego był to dopiero piąty występ w Premier League.

O niebo lepiej wypadł Liverpool, choć nie od razu. Po kilku minutach gry Newcastle objęło prowadzenie, gdy po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Thiago z dystansu idealnie przymierzył Jonjo Shelvey. Jeszcze przed przerwą Liverpool zdołał jednak odwrócić wynik. Kontrowersje wywołało uznanie bramki wyrównującej, ponieważ w polu karnym leżał wówczas jeden z zawodników Srok.

Ozdobą meczu okazało się trafienie z końcówki, kiedy prawdziwą rakietę odpalił Trent Alexander-Arnold. To szóste zwycięstwo z rzędu, a dwunaste w ogóle. Liverpool ma ledwie punkt straty do prowadzącego Manchesteru City.

Z powodu podejrzenia COVID-19 dla Liverpoolu nie zagrali dziś Virgil van Dijk i Fabinho. Z tego samego względu w 17. kolejce odwołano aż trzy mecze. Goniący czołówkę Tottenham ma już trzy zaległe mecze do rozegrania.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Legia Warszawa przeszła dziś samą siebie! Po serii żenujących wpadek wygrała i to aż 4:0 z Zagłębiem Lubin. Nic więc dziwnego, że internauci uznają to za prawdziwy cud i w imieniu prezesa ogłaszają porzucenie pomysłu z zatrudnieniem Marka Papszuna. Zobaczcie najlepsze memy po zaległym spotkaniu.