Liga angielska. Liverpool rozpoczął od wysokiego zwycięstwa nad Norwich. Uraz Alissona Beckera

Jacek Czaplewski
Radość Salaha i van Dijka
Radość Salaha i van Dijka AFP/East News
Liga angielska. Pierwszy mecz sezonu 2019/2020 z pięcioma bramkami i pewnym zwycięstwem zdecydowanego faworyta. Liverpool na Anfield Road wysoko pokonał Norwich City 4:1 (4:0). Jutro odpowiedzieć spróbuje Manchester City, który zagra na wyjeździe z West Hamem.

Wicemistrz zgodnie z planem odprawił z kwitkiem beniaminka. Jedyne na co mu pozwolił to na bramkę honorową. Zanim jednak ona padła, zespół Juergena Kloppa należycie wykonał swoje zadanie. Jeszcze przed przerwą strzelił cztery gole.

Pierwsze trafienie sezonu zaliczono na konto gracza Norwich. Stoper Grant Hanley będąc we własnym polu karnym został bowiem nabity przez Divocka Origiego. Ten sam zawodnik strzelił także na 4:0 dla "The Reds" - głową. Oba trafienia przedzieliły te autorstwa Virgila van Dijka i Mohameda Salaha. Holender tradycyjnie już strzelił głową po rzucie rożnym. A Egipcjanin lewą nogą po długim słupku.

Jedynym zmartwieniem Liverpoolu po tym meczu jest uraz Alissona Beckera. Bramkarz jeszcze przed przerwą opuścił boisko, dając okazję na debiut Adrianowi.

Liverpool - Norwich City 4:1 (3:0)
Bramki: Hanley 7' (s.), Salah 19', van Dijk 28', Origi 42' - Pukki 64'
Żółte kartki: Leitner, Buendia.
Widzów: 53 333

Liverpool: Alisson (39' Adrian) - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Henderson, Wijnaldum - Origi (74' Mane), Salah, Firmino (88' Milner).

Norwich City: Krul - Aarons, Hanley, Godfrey, Lewis - Trybull (73' Hernandez), McLean, Buendia, Stiepermann (58' Leitner), Cantwell - Pukki (83' Drmić).

W weekend rusza nowy sezon. Z czołówki tylko zdobywca Ligi Mistrzów, Liverpool, nie zrobił dotąd żadnego spektakularnego transferu (a do zamknięcia okienka ledwie dwa dni). Reszta zaszalała, a już zwłaszcza Manchester United, który na stopera przeznaczył rekordową sumę. Zobaczcie, jak przedstawia się dziesięć najdroższych transakcji w najmocniejszej lidze świata.

TOP 10 najdroższych transferów w Premier League. Na pierwszy...