Liga angielska. Luton wraca na najwyższy szczebel po 31 latach

OPRAC.:
Tomasz Górski
East News
Piłkarze Luton Town pokonali na londyńskim Wembley w finale baraży o awans do angielskiej ekstraklasy Coventry City 6-5 w rzutach karnych i po 31 latach wracają na najwyższy szczebel rozgrywek.

Po 90 minutach gry i dogrywce w był remis 1:1. Przez pięć serii "jedenastek" żaden z piłkarzy się nie pomylił, ale w szóstej nie wykorzystał jej Fankaty Dabo, który kopnął nad poprzeczką.

Na stadionie Kenilworth Road, gdzie rozgrywa swoje mecze ekipa Luton Town, ekstraklasa gościła ostatnio w 1992 roku.

W pierwszej połowie bez kontaktu z rywalem zasłabł i przewrócił się kapitan zwycięzców Tom Lockyer, który następnie trafił do szpitala. Jak przekazał klub, 28-latek odzyskał przytomność, reaguje na bodźce i rozmawiał już z rodziną, która jest przy nim.

Luton dołączył do Burnley i Sheffield United, które wywalczyły promocję do Premier League bezpośrednio, dzięki zajęciu dwóch najwyższych pozycji w The Championship.

Zajmą one miejsca Southampton FC, którego los jest już przesądzony, oraz dwóch kolejnych spadkowiczów. Wyłonieni oni zostaną w niedzielę, w ostatniej kolejce sezonu. Zagrożone są drużyny Leicester City, Leeds United i Evertonu.(PAP/ Tomasz Górski)

Coventry - Luton 1:1 (5:6 w karnych
Gole: Hamer 66' - Clark 23'
Rzuty karne: 0:1 Morris, 1:1 Godden, 1:2 Taylor, 2:2 Gyokeres, 2:3 Nakamba, 3:3 Sheaf, 3:4 Clark, 4:4 Eccles, 4:5 Berry, 5:5 Kelly, 5:6 Potts, 5:6 Dabo (karny niewykorzystany)