Liga angielska. Manchester City triumfuje w derbach. United bez szans

krk
Manchester City pewnie wygrał w derbach
Manchester City pewnie wygrał w derbach East NEws
Liga angielska. Zdecydowane zwycięstwo Manchesteru City w derbach. Zespół Pepa Guardioli pokonał Manchester United 3:1 i powrócił na fotel lidera, który na krótko przejęła ekipa Liverpoolu.

"Czerwone Diabły" do derbowego starcia przystępowały pokrzepione niespodziewaną wygraną w Lidze Mistrzów nad Juventusem. Na Etihad Stadium drużyna Jose Mourinho została szybko sprowadzona na ziemię. Gospodarze prowadzenie objęli już w 12. minucie po golu Davida Silvy. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy United przegrywali 0:2. Podanie Riyada Mahreza na bramkę zamienił Sergio Aguero.

Goście kontaktowego gola zdobyli dzięki poważnemu błędowi bramkarza Edersona. Golkiper City we własnym polu karnym sfaulował Romelu Lukaku, a z jedenastu metrów nie pomylił się Anthony Martial. Derby mocnym akcentem zakończył jednak zespół Pepa Guardioli. Po dośrodkowaniu Bernardo Silvy na listę strzelców wpisał się Ilkay Gundogan.

"The Citizens" po dwunastu kolejkach otwierają ligową tabelę. O dwa punkty wyprzedzają Liverpool i o cztery Chelsea. "Czerwone Diabły" plasują się na ósmej pozycji, a do lidera tracą aż 12 oczek.

Manchester City - Manchester United 3:1 (1:0)

Bramki: Anthony Martial (k.) 58' - David Silva 12', Sergio Aguero 48', Ilkay Gundogan 86'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy, Bernardo Silva, Fernandinho, David Silva (90+2' Phil Foden), Riyad Mahrez (62' Leroy Sane), Sergio Aguero (75' Ilkay Gundogan), Raheem Sterling.

Manchester United: David de Gea - Ashley Young, Chris Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw, Ander Herrera (73' Juan Mata), Marouane Fellaini, Nemanja Matić, Jesse Lingard (57' Romelu Lukaku), Marcus Rashford (73' Alexis Sanchez), Anthony Martial.