Liga angielska. Seria Alissona przerwana, ale Liverpool wciąż zwycięski! The Reds pokonali Leicester City!

PBER
AP/East News
Liga angielska. Premier League. W meczu otwierającym czwartą kolejkę angielskiej Premier League Leicester City przegrało u siebie z Liverpoolem (1:2). Gole dla The Reds strzelali Sadio Mane i Roberto Firmino. Pierwszego gola w nowym sezonie drużyna prowadzona przed Jurgena Kloppa straciła po strzale Rachida Ghezzala.

Zawodnicy prowadzeni przez Jurgena Kloppa rozstrzygnęli losy spotkania już w pierwszej połowie. Odpowiednio w 10. i 45. minucie swoje gole strzelali Sadio Mane i Roberto Firmino. W drugiej połowie Lisy złapały kontakt z rywalem za sprawą trafienia Rachida Ghezzala, który wykorzystał szkolny błąd Alissona Beckera. Brazylijski bramkarz nie zachował czystego konta po raz czwarty w lidze i wiadomo już, że nie pobije klubowego rekordu. Zwycięstwo The Reds sprawiło, że znaleźli się oni na czele tabeli, natomiast Leicester utrzymało siódme miejsce w tabeli, wszystko może się jednak zmienić po późniejszych spotkaniach tej kolejki.

Leicester City – Liverpool FC 1:2

Bramki: Sadio Mane 10', Roberto Firmino 45' – Rachid Ghezzal 63'

Żółte kartki: Rachid Ghezzal 63', Nampalys Mendy 88' – Virgil van Dijk 55', James Milner 93'

Leicester: Schmeichel - Ricardo, Morgan, Maguire, Chilwell - Albrighton (61' Iheanacho), Mendy, Ndidi - Ghezzal, Maddison (83' Amartey), Gray (76' Gray).

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (89' Matip), Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson (71' Keita), Wijnaldum - Mane, Salah (71' Shaqiri), Firmino.